Stín v oblacích

• Nový Zéland Shadow in the Cloud (více)

Dôstojníčka letectva Maude Garrettová dostane v auguste 1943 za úlohu previezť prísne tajné dokumenty z Aucklandu na Novom Zélande na Samou. Na leteckej základni sa stane svedkom nevysvetliteľného zmiznutia pracovníka, ktorý odbavuje batožinu, keď sa jej zrazu záhadne stratí priamo pred očami. Posádka lietadla privíta novú pilotku posmešne a s nedôverou, veď žena v takej dôležitej funkcii bola v tom čase veľkou výnimkou. Maude si všimne záhadného tvora, ktorý sa drží na spodnej strane krídla bombardéra, čo väčšina posádky odmieta a neuverí tomu ani vo chvíli, keď ho tiež uvidí na vlastné oči. Po štarte musia piloti riešiť sériu nečakaných problémov, ktoré korunuje rádiová správa, podľa ktorej Maude Garretová v skutočnosti neexistuje. Maude sa prizná, že je vydatá a na palubu nastúpila pod svojím rodným menom. To však je len začiatok desivého príbehu. Z diaľky sa už blížia nepriateľské japonské stíhačky a na palube lietadla začína útočiť podivný tvor podobný kryse či gremlinovi. (TV JOJ)

AppleCore

Nechci to s ničím srovnávat, ale když si tak vzpomenu na druhou Wonder Woman, která mi skákala v televizi před pár dny, Shadow in the Cloud je vedle toho masterpiece. Jedno letadlo, jedno téma, polovina minutáže a pětkrát tolik zábavy. Pokud bude novej rok alespoň z poloviny tak zábavnej, ani mi nebude vadit, že bude stejně blbej, jako ten předchozí. Skvělá Chloë Moretz, super soundtrack, v první polovině výborný slovní přestřelky a bezva akce! Trochu se divim, že to J.J. neukrad do Cloverfield universa. (spoiler: asi to lze chápat jako metaforu na mateřství a vyrovnání se se ztrátou života mladý holky, která teď coby matka musí udělat všechno pro zajištění svýho potomka.) ()

Kudly4

Tři čtvrtě hodiny, absolutní nudy, kdy jsem myslel, že vybouchnu z těch keců. Zaujme snad jenom ta příšera, dobrá hudba a trochu to finále. Dobrej guláš jinak. Za mě nuda. (132. hodnocení) ()

silentname

Čo má človek povedať o filme ako je "Shadow In The Cloud"? Povedal by som, že film má svoju zaujímavejšiu časť a potom príde určitý moment a celé sa to rozsype do blbosti úplne neuveriteľného kalibru. Myslím si, že prvých 51 minút filmu je spracovaných celkom dobre. V rámci svojho žánru ide o pozerateľné béčko, ktoré vyžaduje skutočne veľkú dávku hereckého talentu od Chloë Grace Moretz. A budem k nej férový, dala tu do toho maximum čo mohla. A vnútri toho spodného dela pôsobí veľmi uveriteľne. Nebudem riešiť skutočnosť, že tu máme gremlina, ktorý na ňu zaútočí. To si necháme na neskôr. Myslím si, že malo to stiesnenú atmosféru, ukazovalo to celkom aké mali chlapi z našej hrdinky pocity, a že sú to chlapi a okrem toho občas z toho cítiť aj určitú dávku nebezpečia. A keď sa niečo Chloe udeje, pôsobí to, že to skutočne bolí. Jediné čo ma trochu otravovalo bolo, že najprv nevie otvoriť kokpit a nikto ju nevie dostať von, no zrazu sa to tomu gremlinovi podarí ako keby to nič nebolo. Takže odhliadnuc od toho by som povedal, že film bol pozerateľný. V rámci žánru a s tým, že išlo o jasné béčko. No potom sa dozvieme cieľ jej misie a obsah balíka a okrem toho sa začne útok a Chloe z kokpitu vylezie von do vzduchu, aby ochránila svoj balík. A od toho momentu sa z filmu stáva stupidita non plus ultra. Neviem čo viac k tomu dodať. Proste absolútne neuveriteľné situácie, ktorým chýba akákoľvek uveriteľnosť alebo fyzika. Scénky kde Chloe vymrští explózia lietadla pod ňou ju vymrští naspäť do lietadla cez jedinú otvorenú dieru, alebo ide dole hlavou po lietadle a dokopy necíti absolútne žiadny tlak sú ukážkou toho ako blbý sa film stane. A teraz sa vráťme, k tomu gremlinovi. Úprimne, film ho absolútne nepotreboval. V ničom to nerobí film lepším. Možno vďaka tomu je úvod filmu trošku zaujímavejší, no potom sa tu ukáže len ako zbytočná vsuvka. Mohli sme mať ako nepriateľov len tie japonské lietadlá a bolo by to o niečo skutočnejšie. No miesto toho musíme mať ešte na konci ručný súboj medzi gremlinom a Chloe Grace Moretz. Nevymýšľam si. Proste absolútna stupidita, kde už nič nedáva zmysel. Takže už len z toho titulu nemôžem film odporúčať. Ale uznávam, miestami to vedelo pobaviť. Hodnotenie: D+ ()

Arsenal83 odpad!

Debilné sexistické dialógy zelených panákov, popieranie zákonov fyziky, tupá feminizácia v kinematografii a prekrúcanie histórie. Predpokladám, že Moretz vzala túto rolu, len aby ukázala, aké sú ženy silné. Ale účasťou v takýchto filmoch sa paradoxne stáva herečkou priemerného rangu. ()

Chrustyn

Bizarní story, které neškodí mizivý rozpočet ani podivný příběh, ale spíše to, že to je docela nuda ve které se toho moc neděje a většinou čučíme na nevýrazný kokpit. ()

Marze

Je to castecne valecny film, zcasti socialni komentar. Libivy popcornovy beckovy film s hollywoodskou bagazi.  Po celych 80 minut je dost akce a zvratu. Co se tyce feministickeho poselstvi filmu,letkyne ve valkach moc nepusobily, ale slavnou se stala velmi schopna  sovetska odstrelovacka ve druhe svetove valce,kterou Stalin po nekolika tydnech sluzby kvuli nizke zivitnosti techto vojaku stahl a propagandisticky prezentoval.Po valce byla dokonce pozvana do USA na recepci prezidenta a prvni damy. ()

Jirka_Šč

V rámci žánru (fantazijní/akce/konverzace/feminizmus/cool) je to dokonalé (komu nesedne žánr, je "mezi ženskýma nohama"). Drsná křehká žena v roztřeseném letadle plném testosteronem nabušených drsňáků. Přerostlý lidožravý kaloň sabotující let. Útoky japonských letadel. Záblesky, nebe, mraky, stíny a nadupaný hudební podmaz. Non-stop pohled na Chloë Grace Moretz. Kamera vzhůru nohama. Atmosférové. Jde jen o to vkouznout do žánru a zase se vrátit zpět. ()

anderson

Prvoplánová feministická agitka zaobalená do vojnového akčného retrohororu? Dávam plnú paľbu, nakoľko talentovaná pani režisérka mi s vážnou tvárou predala absolútnu adrenalínovú jednohubku, pri ktorej som sa ani na sekundu nenudil. Šialený námet je tu vyvážený dokonalým režijným vedením, skvelou kamerou a funkčne použitým soundtrackom. Na začiatok druhého koronaroku to fakt nie je zlé! (3.1.2021) ()

Necrotongue odpad!

Horor... Hororem zde bylo jen to, že jsem tuto slátaninu sledoval. Fakt by mě zajímalo, čím se to vlastně tvůrci filmu na tom Zélandu sjížděli, když dokázali sepsat, zaplatit a natočit takový mozkový průjem. Každá jednotlivá část příběhu byla sama o sobě stupidní, ovšem ve chvíli, kdy se tyto jednotlivosti spojily do jednoho bizarního celku, spadl pověstný exkrement do stejně pověstného větráku. A najednou bylo to svinstvo všude kolem. Jediným pozitivem pro mě byla Kate Bush při závěrečných titulcích, ale ani ona už nemohla nic zachránit. / Poučení: Pokud tě napadne napsat příběh v němž se vyskytuje B-17, obludka, dítě, žena, černoch, variace na pana Tau, feminismus a šovinismus, to vše zasazeno do roku 1943, dej si sám přes držku a začni dělat něco užitečného. ()

Morholt

-SPOILERY- Hlavní hrdinka je skvělá pilotka, střelkyně, vyzná se v boji zblízka, něco odkoukala od Spidermana a v neposlední řadě je vzornou a úžasnou matkou. A to všechno stihne za hodinu a čtvrt v bombardéru plném šovinistických prasat ostřílených II.SV. Já chápu, že teď tu máme éru silných žen, ale čeho je moc, toho je příliš. Nicméně pokud tohle pominu (což tak úplně nejde) a přeskočím sáhodlouhou pasáž, která je výhradně o tom, jací jsou chlapi dobytci, jedná se o příjemně přepálenou švandu s roztomilou potvorou a s neméně roztomilou Moretzkou. Kdyby se Liang věnovala víc boji mezi příšerkou a posádkou, hodnotil bych podstatně výš. 55% ()

JohnCZ

Mám rád přiměřené a důstojně zpracované feministické filmy, ale tady se u mě střídaly chvíle potěšení ze zábavného akčního béčka (dialogy v první polovině, vostrá Chloe, elektronická hudba, stylový vizuál) s citelným znechucením nad tím, do jakého nevkusu může feministická agitka zajít. A zabít tak jinak docela fajn film. ()

corpsy

Chloë ,,Pôvabná,, Moretz, je tu opäť za kick ass. A to v závere doslova. Už som myslel, že si nasadí aj fialovú škrabošku. Akčné scény svojou sladkou prehnanosťou a nerealističnosťou, vyvoláva úsmev a nebyť krátkej minutáže, ktorá skôr vytvorí pocit že sledujete dlhšiu epizódu z TALES FROM THE CRYPT, či AMAZING STORIES, nebolo by to až tak za veľa. Mišmaš ako od chlapcov od piva. ()

ledzepfan

Bacha, asi bude spoiler............ Základní nástřel děje a Chloe jako silná hrdinka v začátku diváka hezky navnadí aby to pak filmaři všechno spláchli do hajzlu.. Uzlení děje a situací okolo děcka v brašně je tak moc absurdní, že by se to možná (možná) dalo nějak sežvýkat v případě, že by film vykazoval jasný nadhled a uvolněnost.. To se ale víceméně neděje a já koukal na totální volovinu, která sama sebe bere hrozně vážně.. Navíc, Liangová jaksi nevědomky pohřbívá i ten jakože feministický motiv, když musela ženské vrazit do ruky děcko aby se z ní stala akční postava.. protože bad-ass ženská hrdinka bez mateřských motivací je podle Liangové evidentně nesmysl (větší než si půl filmu pohazovat s brašnou ve které si děcko nerušeně cumlá palec).... Pochválit musím vzhled gremlina, který navzdory nižšímu rozpočtu filmu vypadá technicky fakt povedeně.. ()

Ozo

No ty kokot, co to jako bylo? Jako takhle, čekal jsem výplach, protože jsem koukal předevčírem na trailer. Ale já nevím, jasně, chvílema jsem se chechtal jak blázen, protože to musela režírovat ženská buď totálně zhulená, nebo trochu bláznivá, ale prostě mi to úplně nesedlo. Původně plánovaný odpad měním na jednu hvězdičku, v rámci mojí aktuální úpravy toho, jak hodnotím (viz profil). Na druhou stranu, pro Chloë mám slabost už od Kick-Ass, kde byla ještě fakt malá holka, takže jí nemůžu udělat to, že bych dal filmu, kde hraje hlavní roli, odpad, že jo?! Ještěže mám tak rád dlouhý souvětí, muhehe. ()

Bakllazaan

Podobně niízkorozpočtový béčka by chtěl dělat Netflix, ale pořád mu to nejde. Narozdíl od netflixovských kousků je totiž tenhle aspoň zábavnej. Jistě, extravagatní rukopis Maxe Landise tu zavání jak měsíc stará mrtvola, ale v tomhle případě to před zkázou drží nadhled a správný uchopení režiséra. Je to klasickej půlnočňák a guilty pleasure. Těch 80 minut žánrového guláše jsem si pořádně vychutnal. ()

Praxis

Hyper bizár na entou. Naštěstí jsem přistoupil na tuto šílenou crazy podívanou, která smíchá letecké souboje, přerostlýho netopýra, romantickou linku i oplzlou náladu. Velmi silná první třetina s tajemným nádechem (tady jsem fakt řval nadšením - proč je tu jen 46%?, no a pak jsem to pochopil... Neskutečně dementní film s překvapivě fajnovým vizuálem. 50% ()

Riddick77

Prosté, přepálené a záměrně schematické, ale rovněž nečekaně funkční a zábavné. Moretz skvělá, sexistické dialogy výživné, pocta vojandám vkusná, hero momenty povětšinou "eye candy", metafor a odkazů hafo (řezala skřeta nebo svého ex ;-). 7/10 ()

M.i.k.e

přímočaré béčko,které díky své místy až do nebe volající tuposti snese i ten prapodivný zvrat kdy se odhalí o co tu jde a snese i ten extrémní rambo girl-power závěr.Zvláštní hororový-válečný-dramaticky-akční-thrillerový mišmaš který není úplně dobrým filmem,ale má jen osmdesát minut a na jedno shlédnutí neurazí,ale ani nenadchne...50% ()