Stín v oblacích

• Nový Zéland Shadow in the Cloud (více)

Dôstojníčka letectva Maude Garrettová dostane v auguste 1943 za úlohu previezť prísne tajné dokumenty z Aucklandu na Novom Zélande na Samou. Na leteckej základni sa stane svedkom nevysvetliteľného zmiznutia pracovníka, ktorý odbavuje batožinu, keď sa jej zrazu záhadne stratí priamo pred očami. Posádka lietadla privíta novú pilotku posmešne a s nedôverou, veď žena v takej dôležitej funkcii bola v tom čase veľkou výnimkou. Maude si všimne záhadného tvora, ktorý sa drží na spodnej strane krídla bombardéra, čo väčšina posádky odmieta a neuverí tomu ani vo chvíli, keď ho tiež uvidí na vlastné oči. Po štarte musia piloti riešiť sériu nečakaných problémov, ktoré korunuje rádiová správa, podľa ktorej Maude Garretová v skutočnosti neexistuje. Maude sa prizná, že je vydatá a na palubu nastúpila pod svojím rodným menom. To však je len začiatok desivého príbehu. Z diaľky sa už blížia nepriateľské japonské stíhačky a na palube lietadla začína útočiť podivný tvor podobný kryse či gremlinovi. (TV JOJ)

Vyhy

Mišmaš několika žánrů se moc nepovedl a první polovina vypadá celkem fajn a mysteriózní háv tomu sluší. Pak se z toho ale stane parodie na Wonder Woman, což neodsuzuji, ale hlavní hrdinka předvádí činy coby superhrdinka, a to už jí je těžko věřit a moc to nezapadá do celkového kontextu. Finále úsměvné. Vlastně fajn béčko s fajn Chloë, ale s děravým scénářem. ()

bourec

Filmovej eintopf, nebo taky bláznivej cross-over. Tvůrci se sešli někde u stolku, u jednoho z nich doma, a začli z voleje tvořit. Podle první dvacky minut ještě střízlivý. I slušnou elektronickou hudbu tam dokázali střihnout. Jenže někdo přinesl lahev, někdo i něco do nosu. a po chvilce začali perlit, a sekat do filmu jednu kravinu za druhou. Navíc film neměl žádnej větší smysl.  Hudba se v druhý půlce ve chvilkách filmovýho idiotismu začne utrhávat ze řetězu a stává se až nesnesitelnou.Musim přiznat , že při scénách s křídlem, sem pokukoval, kdy se na scéně objeví pan Tau. Neobjevil. Jedinci, co vydrželi kombi šňupání a chlastu film dotáhli až ke konci, a tam rozpoutali peklo. Naštěstí nikdo při smyslech nezůstal, protože kdyby jo, film by asi trval tři hodiny. Neuvěřitelná slátanina, a to píšu já, kterej je pro kdejakou legrácku. Chloe, opravdu? Ale hovno. 10%. ()

Lenka.Vilka

Nápad dobrý, provedení ok, ale bohužel to působilo jako céčko na pozdní večer na coolu, což není lichotka. Nakonec se to nějak přetvořilo v pikačovinu, ale ten druh, u kterého mě to mrzí. Škoda. ()

alchac

Poměrně nesourodá hororově komediální hovadina non plus ultra, v níž Chloé nejprve půlku filmu chytá zánět vaječníků v profukující spodní věži bésedmnáctky, unyle při tom žvaníc se zbytkem posádky přes interkom, přičemž na ní za tu dobu asi dvakrát vybafne něco, co si zřejmě upletl Batman po opileckém tahu někde ve Vyšných Vlkodlacích, aby následně po jednom z nejdementnějších dějových zvratků v dějinách filmu odstartovala sérii ještě pitomějších skečů, jež by byly příliš absurdní i pro Žhavé výstřely, ovšem které jsou na druhou stranu z tohoto důvodu docela ftipné. Takže 1,45 za tu půlhodinku provinilého pohyhňávání se a 1,55 za oblíbenou představitelku hlavní role, která buďto dostala chuť na malinu, nebo k mému překvapení začíná již v této fázi své kariéry napodobovat pány Willise a Seagala. Ovšem pokud se tímto způsobem hodlá propracovat až do porna, tak jí držím palce! ()

Deyw

Tvle tady je to tezky...krasne to vypada, ze zacatku cool hudba, roztomiloucka chloe a super "netopyr" gremlin..cool zacatek uveznena ve vezi a netopyr zjistovani, ale pak absolutne nehodici se hudba ke kazdy scene a takovy over the top az smesny veci tam to proste nicej..ten konec byl fajn ale zase takoivy trapny badass momenty ze si serve rukav a de na vec je proste nahovno nesedi mi to tam.. :( 2-3/5 ()

Johnny.ARN

Ale hej. Neni to úplne intelektuálny film ale neni ani brutálne prestrelený. Do toho všetkého ja mám celkom rád tento formát, že len počujete a musíte sa rozhodovať. Do toho zopár jumpscarov, príšerka, zera a Chloe, ktorú môžem vždy. 3 z 5 ()

hroubek

Tohle je parádní GP. Nečekal jsem to, ale krásně jsem se bavil nad tím jak je to přepálené, žánrově roztříštěné a zábavné. Mohl bych rozebírat všechny vady, které film má, a že jich dost (nelogické chování postav, nudnější pasáže i přes celkovou stopáž). Ale z nějakého důvodu nemám chuť do filmu kopat, ale naopak vyzdvihnout jeho totální přepálenost, nosné myšlenky a celkovou atmosféru. Režisérka Roseanne Liang odvedla velmi dobrou práci. Umí pracovat s atmosférou, napětím a dokáže prodat nosné myšlenky přes úderné dialogy (ano myslím to naprosto vážně, a první půlhodina je opravdu suprová). Bohužel filmu podráží nohy to, že musí přijít nějaká katarze. Samo osobě to není špatné, ale nesedí to k tomu, co jsme celou dobu před tím sledovali. A pak přijde na řadu akce, která je až tak moc ujetá, až je zábavná. Celé to táhne nahoru výborná Chloë Grace Moretz, která mi jasně dokazuje, že má na to, aby utáhla dialogové scény i v náročnějších filmech. Z mé stran spokojenost a někdy si film klidně znovu pustím. 7/10 ()

Handy8

Kvůli tomuhle filmu napíšu po letech komentář. Sakra ze začátku je to tak skvělý, úžasně atmosférický a Chloe Moretz je tam super. A pak se to jaksi zvrhne... a sere mě to, protože kdyby se to celý neslo v duchu první třetiny, dával bych si to pravidelně znova. ()

mandlova

:D ten žánrový mišmaš v popisu je neúplný, chybí tam komedie! Jo a já v té potvoře vidím tasmánského čerta, co se spustil s kaloněm :D ()

blackkocour

kdo by tě nechtěl vojet Kloíno. Po minulý eskapádě šoustání s androidy, (a bohužel i černochy..), byl film osvěžující koktejl na mokrým písku. Jak jinak, tvůj píseček voní nejvábněji, čičinko.. [bonusový bod za electronic ambient cyberpunk music, jinak takovou šílenost vůbec hodnotit kladně se jinak nedá..] ()

kenkaku odpad!

Evidentně jsem viděl něco jiného než většina ostatních. Film má několik úrovní nasrání divaka a záleži jen na tom, jak moc vydrží. Prvni: zavřená popka v lulometné věži. Nejdřiv chce ven, pak zase ne... Druhá: čáry-máry-fuk-gremlin... uf. Třetí: brutal twist na téma “copak je to v brašně”. Čtvrtá: spider-chick... spider-chick... a to není zdaleka vše. Ta pátá: to už byl prostě jen doslovně výbuch stupidity. Prostě hnus. To byla u mě naprostá konečná. A jako parodii, kdy hrdina-žena s dítětem přicuclým na bradavce zachraňuje křehké květinky-muže to režisér-žena určitě nemyslela. To vše korunované doprovodem ultra otravné elektronické hudby, která se k tomu co se děje na obrazovce vůbec nehodí. ()

sedm.1

Vlastně ani nevím, proč sakra nedám Odpad!, který si tohle filmové dno zaslouží. První polovina mi každopádně připomněla též odstrašující odpadovou vzpomínku na Radcliffovu ,,onemanshow,, Beast of Burden, naštěstí zde se to ve druhé polovině filmu ale docela rozjede, i když na druhou stranu, nevím, jestli výraz Naštěstí, vzhledem k úrovni toho, co se tam rozjede, je úplně nejvhodněji zvolené slovo, jelikož je to prostě pořád strašná bída, a to ve všech ohledech. Neustále si každopádně říkám, jak to ve skutečnosti chtěli tvůrci původně opravdu pojmout, protože jako seriózní akční thriller to prostě nefunguje ani náhodou, a spíš to celé vyznívá jako romanticko-dramatická pohádka s naivně působící příšerkou, jejíž přítomnost místo hororových prvků tu budí akorát tak posměch, což ovšem platí i pro samotnou akci, která je též fakt vtipně naivní, a pak i veškeré postavy, které se snaží být vesměs tak vážné a dramaticky věrohodné, až působí naopak jen ryze trapně a vyloženě nepřesvědčivě. Co se pak týče celkové zápletky, to je také pěkná polízanice, k tomu tvůrci scénáře nepotřebovali příliš buněk a slečna/paní režisérka tu nudnost a tupost svou odvedenou prací pak už jen podtrhla, což vygradovalo v úplném závěru, kdy zřejmě ztratila poslední střípky soudnosti a naservírovala parodické zúčtování obřích rozměrů. Takže já zkrátka jen díky druhé, malinko záživnější polovině této podívané, tomu tedy ten Odpad! nedám, ale to nic nemění na tom, že je to opravdu vážně špatný film, který není skutečně potřeba vidět. ()

Kienast

Totální guláš, kde se ve dvou třetinách odehrává rozhlasová hra, kterou narušuje Gremlin, aby se pak film změnil v přepálené akční béčko. Pokud bych měl něco pochválit, tak je to rozhodně Chloë a zajímavý Gremlin, který mi ksichtem připomněl monstrum z Cloverfieldu. Zbytek už bylo ukázáno v traileru. ***Spoiler: Snad první film ve kterém hlavní hrdinka po zabití záporáka ... jde kojit :) **Konec spoileru**. 4/10 ()

DavidS.

Mužská šovinistická posádka jí nazývá děvkou a hodnotí její pozadí, zatímco ONA je živoucím vtělením ŽENY, MATKY, KOJNÉ A VÁLEČNICE se šotky...Úplně dementní... ()

iXtr3m3

Tri hviezdy s odretými ušami. Výborný nápad s lietajúcou pevnosťou ale uzemnený nie hororom, ako sa píše v žánroch ani nie fantasy, ale doslova sci-fi a to nie kvôli príšerke, ale kvôli superhrdinským výkonom hlavnej postavy. Ale OK, bola to jednohubka, ktorá bez titulkov mala hodinku a štvrť, takže prečo nie. Ale inak totálne neambiciózny počin, ktorý síce na konci vzdáva hold ženám vo vojsku a hlavne v leteckých silách, ale inak to je flák, ktorý človek napriek dĺžke zhliadne raz a viackrát nemusí, lebo nie je čo objavovať, nie je čo užiť si naviac atď. ()

Silwer

Hudba super,ale jinak je to fakt komedie😊jak ji odpali vybuch zprt do letadla a ta jeji akrobacie..to bylo moc ()

Strandmon

Absolutní podivnost. Záčátek byl celkem slibný.. záhadný balíček, komorní prostředí, slušné herecké obsazení i několik vtipných hlášek. Ovšem jakmile Chloe vyleze ze svého kokpitu, tak film sklouzne k naprostému žánrovému bordelu. Scénář je absolutně stupidní, každých 10 vteřin se porušují fyzikální zákony a tak se film občas dostavá až za hranice přijatelnosti. 2 hvězdičky za zábavnost, která tu je i díky pouhým 80ti minutám, ale jinak vůbec nechápu, co nám tvůrci chtěli tímto počinem sdělit. ()