Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (308)

Matty 

všechny recenze uživatele

To je ono! Takhle se to dělá, takhle má vypadat moderní kriminální thriller! Dva hrdinové – jeden vzorový polda, ve skutečnosti gangster, druhý oddaný gangster, ve skutečnosti polda. Je jen otázkou času, kdy se o sobě dozví a půjdou si po krku, muž proti muži, tváří v tvář. Ale tihle borci se nikdy nesníží k používání přímočarého násilí, likvidace nepřítele lze dosáhnout i mnohem rafinovanějšími způsoby. Je doba hi-tech hračiček, odposlouchávacích a sledovacích zařízení, proč je tedy nepoužít? Ve filmu jsou nanejvýš dvě poctivé akční scény, napětím je však prodchnut celý a to díky inteligentnímu scénáři a skvělým hercům. V tomto Hongkongském filmu stejně jako ve spoustě dalších neplatí tradiční rozdělení na černou a bílou stranu, nejsou zde charaktery hodné a zlé, pouze charaktery jednající správně. A co je správné? Máte šanci se to sami dozvědět a já vám ji vřele doporučuji využít. Připravovaný Scorseseho remake se superhvězdným obsazením bude bezesporu také stát za to, ale originál je jenom jeden. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, mm ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Volavka vs. Skrytá identita: Volavka jednoznačně boduje vizuálním pojetím, je modernější, dravá, běží zatraceně rychlým tempem (někdy až moc, člověk má dělat, aby pochopil, co se děje). Další body jsou určitě za Tonyho Leunga, který očima uhraje to, na co jiní potřebují kolem sebe mlátit rukama nohama (nic proti Leo). Scorsese na to jde jinak: nesoustředí se jen na odvyprávění děje, zajímají ho ještě víc postavy. Jednotlivé hrdiny (ať už kladné či záporné) poznáme mnohem lépe, vciťujeme se do jejich každodenních životů. Závěrečné zůčtování je proto mnohem emocionálnější. A taky je tu naprosto úžasná postava Marka Wahlberga, díky které jsem neskončil po projekci Skryté identity v depresích. Podtrženo a sečteno, asi záleží na naturelu každého, jaký přístup ke stejné látce mu víc vyhovuje. Já dám poslední dobou na emoce, takže mám radši Scorseseho remake. Ale jen o chlup. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

-"He who is in Continuous Hell ever dies." Samozřejmě jsem již věděla, že Tonyho Leunga miluji celým svým srdcem, inu teď se k němu přidal i Andy Lau. Film sice přece jen něco dělí od stavu, který bych nazvala dokonalým, ale tam, kde Scorsesemu šlo jenom o formu, se Lau soustředí na obsah, a to je nejdůležitější. Žádné hloupoučké hry na gangsterskou historii , žádný over the top lidský záporák, ale postavy a jejich vnitřní život a pochybnosti o vlastní identitě. Protivníkem je vlastně společenské podhoubí a nebo možná život sám. RIP Keung. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že na Volavku jsem se podíval hlavně proto, abych ji mohl srovnat se Scroseseho Departed. Ten sám mě moc nezaujal (***) a byl jsem tak hodně zvědavý, co se z Volavky vyklube. Zpětně ale musím říct, že vidět Departed jako první byla velká chyba. Příběh Volavky už mě nemohl ničím překvapit, zpracování jsem skoro nevěnoval pozornost a celou dobu jsem jen hledal ve filmu scény, které z něj Scorsese (dost sprostě) obšlahnul. Co se samotného filmu týče, i když ne o moc, je asi pořád lepší než Scorseseho remake. Děj není tak zdlouhavý a rozbředlý, díky kratší stopáži má větší dynamiku a taky se tu vyskytují dalko příjemnější herci. Film herecky táhne Andy Lau, kterého je na plátně pořád plno, Eric Tsang je rozhodně lepší ne Nicolson a zamrzí jen můj oblíbenec Tony Leung, který, i když si střihnul velice podobnou roli jako ve Woově Hard Boiled, působí mezi ostatními gangstery zbytečně chudáčkovským (až přihřátým) dojmem. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +hudba, napětí, postavy, netradiční závěr -tentokrát mohlo být delší, složitý děj/// Prvně uvedu, že jsem zhlédl část trojky a absolutně jsem se neorientoval v ději a byl jsem od této trilogie odrazen. Mno nakonec jsem si koupil DVDčko a jakože je to makačka na bednu, tak je to velmi silný film. Líbila se mi dinamická a hlasitá hudba, pefketně zahrané charaktery a pro mě celkem smutný závěr. Teď jsem zvědav na další dva díly/// Celkem 82%/// ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)
  • Filmom sa silne inšpirovala videohra "Sleeping Dogs" z roku 2002. (Real Tom Hardy)
  • Z důvodu čínských regulí byli tvůrci nuceni vytvořit dva konce. Původní se promítal v Hongkongu a ve světě, nový pak v Čínské lidové republice a Malajsii. (Grimaldi)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)

Reklama

Reklama