Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Ále, dobré je to. Je to pre malé deti, dieťaťu sa to páči a aj my dospelí sme sa pristihli, že si pospevujeme "hop hop hop hop hop hopity hop"

Velmi nebezpečné známosti (1999)

V čase vydania ma tento film dáko obišiel, tak som si k nemu našiel cestu po 25 rokoch. Predlohu som nečítal a takisto som nevidel ostatné filmové spracovania. Oceňujem prenesenie deju do súčasnosti (teda súčasnosti konca 20. storočia) a cítiť, že scenárista a režisér v jednej osobe si ctí predlohu. Postavy a ich stvárnenie mladými hercami sa mi páčili a z výsledku som mal celkom dobrý pocit. Povedal by som, že lepšie 3*. Bolo to fajn. Keby som si to pozrel v čase, keď to šlo v kinách, to som mal vtedy čerstvých 18 rokov, tak by som možno ohodnotil film vyššie. Teraz ako štyridsiatník teda tri hviezdičky. Neurazil, ale ani neuchvátil.

Tajný život mazlíčků (2016)

Pár zaujímavých nápadov, ale inak taký priemer. Neurazí, nenadchne. Na jedno pozretie.

Aningaaq (2013)

Tzv. druhý pohľad na komunikáciu astronautky s eskimákom Aningaaqom. Je to fajn natočené, ale vytáča ma ten logický nezmysel s vysielačkou.

Gravitace (2013)

Vynikajúco natočený film plný logických dier a nezmyslov.

In the Night Garden (2007) (seriál) odpad!

Ježišikristepanepanenkoskákavásedembolestná. Ako tu niekto spomenul, toto je ako Teleblbís, ale s ťažkými drogami. Postavy, ktoré vedia "rozprávať", majú obmedzenú slovnú zásobu, takže nerobia nič iné, len vykrikujú svoje mená dookola, takže už po pár minútach je dospelý jedinec ohučaný, keď extrémne odporná hnedá plyšová figurka s ružovými vlasmi vykrikuje dookola "Upsy Daisy, Daisy doo", škaredý ufón zas "Makapakaaa" a iné figúrky vykrikujú "Tomlibúú". Do toho celého zvukového gulášu vydáva akýsi lietajúci objekt zvuky prdenia, špatne animované stop-motion figurky zase vydávajú svoje pazvuky, no na nervy. Takže chcem odkázať užívateľovi s piatimi hviezdičkami, čo sa tu onehdá rozčuľoval nad nami, čo sme dali odpad, áno, je to odpudivé, lezie to po 2 minútach hrozne na nervy a extrémne mi vadí, že sa tam postavy správajú ako kreténi, dementi a retardi, v podstate sa tam nič nedeje, lebo buď tam lieta tá prdiaca blbosť, alebo tam behá dookola ten psychedelický "vláčik", ktorý lezie po stromoch a v medzizáberoch sa objavujú rôzne vtáky v uletených farbách, ktoré vydávajú zvuky rozladených nástrojov, alebo nejakých uletencov s héliom. A ak si mám vybrať, tak existuje tvorba pre deti vo veku 2-3 roky, ktorú si vedia užiť aj dospelí, viď Twirlywoos.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

10 rokov som čakal. Potom nadišiel čas. Vtedy v roku 2010 by som to asi nepochopil. A asi mnohí to vtedy nepochopili.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

O filme už niet, čo napísať, popísalo sa o ňom už veľa. Čo sa ale nepopísalo, že aj dej filmu je v podstate "fabrikát" a od skutočných udalostí má ďaleko: Frank Abagnale Jr. nebol majster falšovateľ, bol len obyčajný klamár a nepodarený zlodejíček. Neprepral šeky v miliónoch, ale len v hodnote necelých 1500 dolárov. Na všetko, čo urobil, sa mu prišlo v priebehu pár dní a keď bol vždy prepustený z väznice na podmienku, vždy ju porušil, lebo zas niekomu ukradol auto, alebo spreneveril bianko šeky (keď ho prichytili pri poslednom čine, kradol v detskom tábore kolegom foťáky). Ale keby Spielberg natočil film presne podľa skutočných udalostí, tak by ten film asi málokoho zaujal, lebo by to bol proste smutný príbeh o slabomyseľnom zlodejíčkovi, ktorý je tak blbý, že ho pri každom čine prichytia.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Konečne po 25 rokoch som si pozrel ten film a nebudem opakovať po ostatných. Je to pecka.

Všetečkovi (2015) (seriál)

Je to milé, edukatívne, moje dieťa to zbožňuje a animácia je skvelá. Oproti iným infantílnym tvorbám je toto vysoký nadpriemer.