Pan Magor (1997)

Nepodarený film natočený podľa animovanej predlohy. Leslie Nielsen tiež nemusel hrať v každej blbovine.

Klip (2012)

Výpoveď dnešnej (nielen) srbskej mládeže, otrasna balkánska disco hudba, pekná hlavná predstaviteľka a explicitné zábery točené mobilom (alebo staršími a nekvalitnými kamerami, to je jedno), kde nízka kvalita obrazu nedokázala zakryť nadmerne veľký umelý penis s Jesenkou a chlpmi zo starého kožuchu.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Kúzelníka som sa síce nedočkal, po revolúcii bola relácia na odstrel (aspoň stihli sparodovať ponovembrové udalosti), hudobné vsuvky a balet ČST ako doplnená vata, ale inak legenda televíznej tvorby, z ktorej úryvky sa z času na čas na dnešných televíznych obrazovkách objavia. A podľa mňa to bola vcelku dynamická alternatíva k Televarieté, ktoré ma ako malého moc nebavilo.

Podivuhodná cesta (2011)

Dokument nielen o tom, ako zreštaurovali ručne kolorovanú kópiu Méliesovho grand opusu.

Vlak plný peněz (1995)

Kvázi pokračovanie filmu Bieli muži nevedia skákať, ale úplne v inej sfére. Aspoň takto som vnímal film v čase, keď drtil kinosály. Problém je ten, že na rozdiel od iných filmov, tento nejak z hlavy vyšumel a nezafungovalo ani repete vo forme VHS z požičovne, byť film bol na nej orezaný z 2,35:1 na 4:3.

Mlha (2007)

Otrasné vizuálne efekty na úrovni videoherného dema z 90. rokov (s renderom vo vyššom rozlíšení) totálne pochovali slušne rozbiehajúci sa film na motívy knihy od Stephena Kinga s úplne iným (hollywoodskym) záverom.

Prometheus (2012)

Zaujímavé sci-fi, ktoré je úplne o niečom inom, než si mnohí mysleli. K dokonalosti samozrejme chýba veľa, aj moje hodnotenie sú také slabé3*, ale to by nesmel fungovať filmový priemysel tak, ako funguje. Videná 2D verzia, ale bohužiaľ už z digitálu (bože ako neznášam digitálnu projekciu v kine za také nekresťanské peniaze).

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Grotesky s veveričkou prerušované nudným celovečerákom po druhý krát.

Doba ledová (2002)

Grotesky s veveričkou prerušované nudným celovečerákom.