Cesta na Měsíc (1902)

Videná reštaurovaná ručne kolorovaná kópia v HD. Inak bez komentára. :)

Zakletý v čase (2009)

Nemyslím si, že ide o sci-fi romantiku, skôr o mysterióznu romantiku, pretože hlavný hrdina necestuje časom pomocou nejakého stroja času, ani necestuje za nejakým chceným účelom, cestuje nedobrovoľne sám od seba a nahý. Podľa mňa je to veľmi dobrý romantický príbeh, navyše svojim spôsobom originálny, aj keď nie úplne (mali sme tu predtým Butterfly effect, Donnie Darko, či rôzne juhokórejske romantické filmy podobného rangu), pretože niektoré postavy tu nedostali väčší priestor, než by si zaslúžili.

Red (2010)

Ja som sa zabával, film splnil účel. :)

Létající Clipper (1962)

Videné zo 70mm kópie so slovenským (!) dabingom z roku 1965. Audiovizuálna hra pre oči a uši.

Jak byl dobyt Západ (1962)

Zatiaľ si nechám bodovú rezervu v počet 3 hviezdičiek, kým neuvidím originál Cineramu.

Profesionálové (2008) (seriál)

Dokumentárny seriál o tom, ako z relatívne obstojného námetu tvorcovia z dielu na diel vytvárajú úbohosť a ako relatívne obstojní herci robia zo seba úplnych debilov len tým, že v tej úbohosti hrajú. Každý diel je vlastne prehliadkou dementnosti celého hereckého ansáblu a televízneho štábu. Jedine Csongor Kassai je akousi výnimkou, i keď, povedzme si na rovinu, tiež mi vŕta hlavou, prečo do toho išiel...

Antikrist (2009) odpad!

Zlo plodí zlo, duševne chorá a zvrátená myseľ plodí Antichrista. Tarkovskij sa určite obracia v hrobe.

Operace Crossbow (1965)

To je snáď nechcená paródia na špionážne filmy.