Baahubali: The Beginning (2015)

Velkolepé. Bollywood, až to bolí, ale svým způsobem neuvěřitelně zajímavý počin. Takhle přesně si představuji ztvárnění legendy. Přehnané ve všech směrech, ale o tom legendy jsou.

Mumie (2017)

Teda takhle špatný Bčko jsem dlouho neviděl. A to tam hraje Tom Cruise a Russell Crowe. :-/

Loupež ve velkém stylu (2017)

Morgan Freeman a Michael Caine jsou prostě páni herci. Příběh je docela dobře napsaný, takže udržíte pozornost od začátku až do konce. Příjemná zábava.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Svým způsobem velmi zajímavý a poučný dokument, který člověka "naučí", co dělat, když už se někde ocitne ve srabu. Problém je v podstatě jen v tom, že když už se ve srabu ocitnete, tak obvykle nemáte ani nůž, ani křesadlo, ani čutoru s pitnou vodou. Taky obvykle nevíte, které místní druhy fauny jsou jedlé a které ne a která místní flóra vám může pomoct zhojit rány a která vám je naopak zanítí. Ale když odhlédnete od toho, že vlastně největším hrdinou je kameraman, který to celé filmoval, tak je to celkem zajímavý dokument o přežití v divočině.

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Co to ku*va je?! Příběh o bandě hysterických idiotů, kteří nejen, že nemají špetku inteligence (štřílím do všeho tak zběsile, až vybouchne loď), absolutně ignorují jakékoliv normální reakce, postupy, nebo vůbec nehysterickou komunikaci, když se něco děje. Tohle je nejmizernější vetřelec, kterého jsem kdy viděl!

Okja (2017)

Bohužel hrozná blbina. Chvílemi člověk neví, jestli si to dělá srandu samo ze sebe nebo co vlastně, chvíli to zase brnká na smutnou notu. Mijin dědeček vypadá jako bezďák, kterýho našli na nádraží (a stejně tak chlastá) a ne jako nejlepší "local farmer". Celé je to takové nesourodé a charaktery postav se mění častěji, než ponožky jejich protagonistů.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Tenhle film mě fakt hodně mrzí. Nejdřív jsem ho nestihl v kinech, pak jsem ho 2 roky marně sháněl na DVD nebo BluRay, pak jsem ho hledal i na internetu a nakonec našel nějakou rusky dabovanou kopii. Nechtěl jsem si ale kazit dojem, tak jsem ji zase smazal. Dneska mi málem vypadly oči z důlků, když jsem zahlédl, že ho dávají na Nově. Okamžitě jsem tam přepl a musím říct, že mě to trochu (dost) zklamalo. Mám Oldřicha Kaisera rád a jeho vyprávění je fajn, ale myslím, že tomuhle by víc sedl klasický dokumentární komentář než tahle blbina. Po 10 minutách to přestává být vtipné. Záběry jsou super a je opravdu škoda, že zůstal potenciál toho filmu z větší části nevyužitý. I tak ***.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Po stránce CGI velmi povedená věcička. Až se divím, že podle toho neudělali zatím žádnou hru na XBOX. Úplně by se to nabízelo. Včetně toho, jak Artuš dokáže s mečem útočit nebo závěrečné bitvy s "big bossem". :)

Lék na život (2016)

Zajímavý, jen místy trochu (dost) nekonzistentní. Námět dobrý, ale příběh pokulhává a místy to prostě nedává v ničem smysl. Navíc první půlka filmu drží nějakou atmosféru a druhá je jak nalepená ze špatnýho Bčkovýho hororu. Škoda toho - mělo to potenciál a rozhodně fajn lokace.