Captain Marvel (2019)

Zas po dlouhé době se mi Marvelovka líbila. Asi hlavně proto, že humor v tomhle filmu opravdu fungoval, na rozdíl od Ant-Man a Wasp, kterýho si všichni tolik chválí. Vizuálně takový průměr, který se od Marvelu očekává, takže se na to příjemně kouká. Vůbec mi nepřišlo, že by Brie Larson měla kamennou tvář, blbost. Možná dávám tak vysoké hodnocení proto, že jsem od filmu předem nic nečekal a všichni na to jenom nadávali. Jediné, co mi opravdu vadilo, bylo, že je Captain Marvel až moc OP (čti "silná, jako kráva"), zdá se mi, že v Endgame by už žádný jiný superhrdina moźná ani být nemusel. To, a nucený feministický podtón celého filmu. Chyb to má dost, takže dávám slabší 4 hvězdičky. Dal bych 3, ale mám pocit, že si tak málo Captain Marvel nezaslouží.

Suspiria (2018)

Ze zaćátku to vypadalo slibně, ke konci už jsem se začal nudit. Lekačky tu nejsou, zato atmosféra je celkem slušná a tu si film po většinu doby udrží. Neurazí, ale čekal jsem víc.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

První půlka zajímavá, docela mě napnula,pak už nic moc. Čekal jsem buď něco napínavějśího, nebo nějaký ultra zvrat. 3*

Pontypool (2008)

Zklamání. Debilní premisa, o které jsem si myslel, že časem začne dávat smysl, ale místo toho je časem debilnější a debilnější. Asi to není pro každého. Nejlepší byl začátek, seznamování s postavami, které mi z nějakého důvodu přišly sympatické, a postupný nástup něčeho znepokojivého. Pak, v jednu chvíli, to přestane být napínavé nebo zajímavé. Určitě neobvyklý kousek, ale ne výjimečný.

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Na začátek musím říct, že jsi si to nepustil dobrovolně, ale přítelkyně uplatnila pravidlo "Po sérii marvelovek přijde vlna slaďáků", a tak jsem od toho ani moc nečekal. Nutno přiznat, že mě film hodně příjemně překvapil. Není to tak přeslazené jako většina slaďáků, co jsem byl donucený vidět. Neškodí ani to, že je to opravdu vtipné a Lana Condor hraje dobře a vypadá u toho dobře. Příběh není nijak složitý, ale je to příjemně natočené a jako oddechovka skvělé.

Upgrade (2018)

Dost dobře natočená akce se solidním finálem. Sice na mne místy až moc "sci-fi" (za to musím dát hvězdičku dolů), ale pořád je to kousek, co příjemně překvapí.

Obchod pro sebevrahy (2012)

Něco mi tam chybělo a néco naopak přebývalo. Kdyby se postavy nechovaly tak náhodně a mělo to nějaký řád, tak by t obyl skvělý film. Takhle je to jen náhodná kravina, ale hezky animovaná a krásně morbidní. 2*

O dívce, která šlápla na chléb (2007) (TV film)

Příjemná Vánoční pohádka, i když hlavní hrdina je hrozně naivní, takže jsem celý film tak trošku doufal v andersenovský konec. Hrzánová skvělá!

Marrowbone (2017)

Tuctová zápletka, ale hezky natočené. Dá se na to dívat, vhodné dokonce i pro někoho, kdo nemá horory moc rád. Atmosféra místy hustá, ale znám lepší filmy. Takže slabší průměr. (slabší) 3*.