Black Panther (2018)

Po dlouhe dobe konecne poradna Marvelovka. Neni to jako ten priserny tryhard Thor: Ragnarok, humor je vkusny a pusobi mnohem lip. Postavy jsou zajimave, akce na jednicku, Kdyz Marvelovku, tak Black Panther.

Frozen (2010)

Úžasná atmosféra, napínavé až k prasknutí. Místy jsem až svíral pěsti. Není to narvané akcí, a to je dobře, napětí potom totiž rychle zmizí. Působí to spíš realističtěji. Místy mi to přišlo trochu zdlouhavé, ale to nevadí. Není to sice žádný superthák, ale dost jsem se bavil. V boji mezi 4 a 5 * vyhrávají silnější 4.

30 dní dlouhá noc (2007)

Ne přímo strašidelné, ale dá se na to koukat .. tak nějak :)

Zatímco spíš (2011)

Skvěle natočené, téměř bez lekaček (jen maličkých), silně realistické. Pár záporů tam bylo, třeba lehká PIS (plot induced stupidity), to asi vyváží napínavá třetí čtvrtina filmu. 4*

Liga spravedlnosti (2017)

Asi jsem čekal víc ... Nevím, jestli mě víc štvalo to, že jako u ostatních podobných filmů se většinou nic neděje a nudil jsem se, nebo pro mně neuspokojivá poslední třetina filmu.

Kvílení (2016)

I když to moc strašidelné není, je to příjemně napínavé. Nemám rád nejasné konce, ale to jsem ochotný odpustit. Trochu nesrovnalostí, debilní postavy a nesourodý mišmaš žánrů dojem z filmu poměrně kazí. ALE ... je to příjemně natočené a dá se na to koukat. Slabší 4*

Vlak do Pusanu (2016)

Skvělá atmosféra, výborní a neokoukaní herci a dobrý děj. Trošku to připomína WWZ, ale toto je mnohem temnější film. "Zombie" lépe provedení a postavy celkem realistické, inteligentní a uvěřitelné (např. scéna voda a noviny). Lidé se nechovají filmově, ale spíš normálně, a to filmu přidává mnohem mrazivější působení (třeba myšlenky "jeden za všechny" vs "každý sám za sebe"). Až na pár chvil a trochu nelogických 10 závěrečných minut (které chápu, byly nutné k vytvoření úplně jiného dojmu z filmu) jsem si film, který předčil moje oćekávání, užil. Není to však žádné veledílo, o kterém si budu ještě týden vyprávět s ostatními. Slabší 4* si však zaslouží.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Konečně horor, který nespoléhá na lekačky, ale radši se snaží vybudovat atmosféru. A bohužel jen snaží. Místama to sice napínave bylo, ale přišlo mi to trochu nedotažené a finále přímo nudné, což je škoda. S trochou víc práce by to mohlo být 5 *, takhle ale jen 3.