Závan smrti (2007)

Původní premisa byla mnohem lepší, než co se z filmu vyklubalo. Neurazí to, ale ještě před půlkou to začne nudit.

Zrodila se hvězda (2018)

Dost slušné herecké i pěvecké výkony. Nebýt to taková slaďárna, je to za 4-5. Remake remaku remaku remaku ale musí zaujmout něčím odlišným. Spousta dam v sále brečela, tak si pánové pro svou polovičku přineste extra kapesníky.

Zastavte temnotu (2018)

Asi to mělo nějakou hlubší myšlenku. Tu jsem si pak musel po konci vygooglit, abych vůbec pochopil, na co jsem se to koukal. A to u filmů nesnáším. Spousta pseudo-symboliky, déj ať si laskavý divák domyslí podle sebe. Ne. A ještě je to taková nuda. Postavy mi byly úplně ukradený, vůbec mě nezajímalo, jestli někdo umře. Prostě moderní snaha moderních filmů: snažit se vypadat umělecky, mít otevřený konec (v tomhle případě i děj), všechno zbytečně protahovat a nesnažit se napsat kvalitní scénář. Dvouhodinová ztráta času!

The Haunting (2018) (seriál)

Velmi zajímavě podané vyprávění, pro někoho to může být zmatečné, skoky v čase a vyprávění retrospektivně není pro každého. Líbí se mi, jak každý díl zodpoví nějaké otázky, ale otevře další. Ze začátku trochu nudné, ale potom seriál nabere slušné tempo a poslední díly jsou naprosto úžasné. Kdybych se u některých dílů chvílemi nenudil (seriál totiž trpí stejnými neduhy jako spousta jiných úspěšných seriálů, a to, že věnuje až příliš času některým postavám a vyplňuje čas nudnými rozhovory), dal bych klidně 5 hvězdiček. Kdyby to pro mne bylo aspoň chvíli strašidelné, tak i 6.

Sestra (2018)

Velké zklamání! Prostě dostali prachy, hrubý scénář a herce, ale pak se na to vysrali. Vůbec nic se tam neděje, atmosféra ani napětí žádný, lekačky předvídatelný, zbytečný a laciný, logika taky uletěla někam do prdele ... takže komedie, i když je tam i tak zbytečná a trapná, už ani nemá co ničit. Jako kdyby malý dítě vidělo svůj první horror a pak se snažilo natočit něco podobnýho, akorát bubáka hraje přemalovaná teta v prostěradle. Jediný klad jsouherecké výkony hlavních postav (Vera Farmiga a Demián Bichir). Zničit takhle slibnou budoucnost, kterou spinoffům nabídnul první The Conjuring? Taková škoda. S tím, jaké horrory se teď točí, si začínám myslet, že průměrný americký divák je idiot, co se jde do kina naládovat popcornem a pak se jím dusit, když nečeká jednu lekačku ze dvaceti povinných, které musí v každém horroru asi očividně být. To je prostě tak, když všechny prachy na film se utratí první den za koks a šlapky a na scénáristy už nezbyde.

Tales of Halloween (2015)

Je to potřeba brát spíš jako oddychovku. Není tam skoro nic, co by bylo nějak strašidelné, ale je to příjemně natočené, takže se na to dá pohodlně koukat.

Lesní rituál (2017)

Zas film, který má našlápnuto dost dobře, ale skončí v průměru. První polovina celkem příjemně atmosferická, druhá půlka ztratí napětí a finále je naprosto nudné. Nedostatek atmosféry pak film řeší lekhými lekačkami, které jsou zbytečné. Je to ale hezky natočené a dá se na to dívat. Někdo prosím ustřihněte druhou půlku a dotočte to v duchu první poloviny. Pak bych byl nadprůměrně spokojený.

Nákaza (2011)

Přijde mi to jako polovina celého filmu. Hezky se na to kouká, ale je to nedotažené.

Symptom Pandorum (2009)

Vypadalo to zajímavě, ale přišlo mi, že nevyužili potenciál, který takový typ filmu i s příběhem má. Ani mi to nepřišlo jako horor. I když jsem se trošku nudil, dalo se na to dívat.

Vetřelec: Covenant (2017)

Předvídatelné a nudné. Nic nového, o hororu se tu snad ani nedá mluvit. V půlce filmu jsem skoro přesně věděl, co se stane dál a jak to dopadne. Neztrácejte čas. 2 hvězdičky jenom proto, že 1 jsem dal mnohem horším filmům.