Žralokonádo (2013) (TV film)

[4/10] Ked´ si niekto myslí, že vo filmoch už všetko videl, nech si pozrie dvojitým oskarom odmenený, áčkový vysokorozpočtový blockbuster Sharknado :)). Takýto úlet som veru dlho nezažil. Debilné, dementné, tupé, ale zase nech im nekrivdím, je to tak jebnuté a prehnané, že to proste človeka baví. Tento originálny príbeh sa snád´ už ani lepšie nedal spracovať, ked´ žraloci útočia je sa načo pozerať, ale tie rozhovory trhajú uši a obvzlášt tá odporná fáza pred záverečnou akciou. Ale dá sa to pozrieť, spomedzi filmov ktoré sa pobyhujú v tejto kinolige je toto ešte ten lepší prípad. Herci niesú zlí, a hlavný hrdina si za svoj záverečný dobrý skutok zaslúži zápis do svetovej knihy rekordov. :-D Takže tak, toto je hlúposť ktorú treba tak brať a ked´ to tak budete brať tak to nebude až také zlé. Ja som si pri tom vypol mozog a neuškodilo mi to, nelutujem že som to videl, dozvedel som sa že aj krv môže byť oranžová, že aj žraloky lietajú a mnoho dalších poznatkov ktoré mi dajú vela do života. Už sa teším na dvojku.

Drsňačky (2013)

[2.5/10] Nie zlý námet podaný asi najhorším a najtupším možným spôsobom, snažiac sa rozosmiať diváka svojími tupými vtipmi, s pomerne dobrým hereckým ambasálom ktorých ale zabíjajú primitívne charaktery postáv. Nepozerateľný film ktorý som musel pretáčať aby prišiel ku koncu.

Pot a krev (2013)

[8.5/10] No Pain - No Gain. No Bay - No Fun. Po dlhej dobe sa pohol Micheal Bay od svojich robotíkov k inému žánru, toto sú jeho kulturistickí Bad Boys z Miami. Ja som názoru že tento režisér vie kombinovať humor a akciu a to perfektným spôsobom. Tento film je skôr podaný ako komédia ktorá sa venuje osudom postáv, má dobre vymyslenú zápletku ktorú obohacujú viaceré humorné situácie, zábery makajúcich borcov v telocvičniach, sexy žien, menšej akcie atd.. Od začiatku sa mi film páčil, sú tu tri hlavné postavy, z ktorých Mark Wahlberg od úvodu rozoberá svoj osud a má najviac priestoru, hrá dobre a bavil ma, Kokaínom zhúlený Dwayne Jonhson, ktorý rád griluje ručičky pričom mu z vlasnej nohy chýba zostrelený prst. Rock bol zo všetkých najlepší, nemá úplne najviac priestoru a ani zbytočne svoju postavu neprehána a netlačí sa na plátno, má dobrý priestor a využíva ho skvelo. Bezproblémový afroamerický Antony Mackie ktorého musia asi doteraz bolieť prsty čo sa nautieral rozliatej krvi na bielom koberci :) "Monk" ako chudáčik ktorý bol okradnutý dobitý a zmrzačený a mnoho zaujímavých vedlajších postáv. Dobre vytvorené charakteri pre jednotlivé postavi, výborne zahraté zvolenými hercami, každý sa dostane k slovu a nikto mi neprišiel nezaujímavý. Film má možno viac minút ako by mohol, dve hodiny čistého času ale nebol to problém, príbeh ma sám o sebe zaujal a pozerať ako sa to celé rozvíja, zamotáva, komplikuje a ako to skončí ma fakt bavilo. Je tu dobre prepojený humor, síce som sa až tak nesmial ako pri Bad Boys, ale aj pri tomto som mal výrazne dobrý pocit z humoru a páči sa mi to celé komediálne podanie, ktoré je svojím spôsobom banálne, ale zaujímavé. Mám z tohto filmu výborné pozitívne pocity, je to fakt vydarený kúsok od Baya, sadlo mi to. Bay dokázal že pri svojich Transformeroch nezabudol točiť aj iné veci a dúfam že už uvidíme od neho aj iné filmy podobného typu a hlavne tretích zlých chlapcov.

Špinavá dohoda (1986)

[7.5/10] Další velmi dobrý akčnák s Arnoldom. Ten tu má dobrú úlohu a musím povedať že v tomto filme ma bavil takmer rovnako skvelo ako napr. pri Terminátoroch. Ten jeho prístup, vystupovanie a štýl sa mi páčil, do príbehu sa taký hrdina skvelo hodí. Film sa pomaly rozbieha, čo nieje zle v tomto prípade lebo sa deje dosť zaujímavých vecí a scén, príbeh je dosť premyslený, sem tam je nejaká akcia ktorú zpočiatku tvoria len ručné strety a potom v závere sa to poriadne rozbehne. Nahánačky, strelba, výbuchy. A k tomu dobre vybraný záporáci a velmi sa mi páčila aj úplne posledná scéna. Hodnotím pozitívne, aj ked´ to nieje úplne čistý akčný film kde sa iba a iba zabíja, tu ide aj o príbeh, k tomu skvelý Arnold a vydarená akcia.

Sezóna zabíjení (2013)

[5/10] Slovné spojenie Robert De Niro a John Travolta spolu vo filme znie velmi lákavo a slubne. Dali filmu slušný potenciál, ktorý ale zničil nezáživný príbeh a slabšia réžia od Marka Johnsona. Zo začiatku ma film dosť chytil, úvodný flasback vo vojne a aj prvé stretnutia hlavných predstavitelov boli zaujímavé, ale potom to asi po pol hodine upadne. Síce sa začne diať akcia ktorú tvorí nahánanie po lesoch a strelba z lukov, vôbec to nemalo žiadne grády a k tomu tie reči o vojne, bohovi a podobne. Pôsobí to béčkovým dojmom a prostredie tiež. Mám rád béčkové filmy, ale skrátka ma to nechytilo, čkala som niečo iné a záver ma tiež sklamal. Nezazlievam že De Niro a Travolta sa snažili hrať, mali zaujíamvé úlohy ale s takýmto príbehom a spracovaním to dalej nemohli dotiahnuť. Priemerný film ktorý v rámci žánru absolútne nič neponúkne a ani by som tak nekritizoval, keby tam niesú dve velké herecké esá. Ale časy sa menia, filmy tiež a dúfam že dalšie projekty týchto borcov budú lepšie.

Poslední akční hrdina (1993)

[7/10] Druhý film Arnold a režiséra Johna McTiernana nemohol dopadnúť zle, dopadla celkom obstojne a slušne. Dobrý príbeh ktorý má dosť humorných scén, dostatok hlášok a príjemné herecké obsadenie cez skvelého Arnolda, zaujímavé vedlajšie postavy a hlavne výborná postava malého chlapca ktorý robí Arniemu spoločnosť. K tomu vydarená akcia, dobré tempo a ani takmer dvojhodinová dĺžka mi nerobila problém.

Junior (1994)

[6.5/10] Príjemná a dobrá komédia s Arnoldom v hlavne úlohe. Popri akčných úlohách vyskúšal aj niečo iné a aj ked´ to niekomu nesedí, mne sa to páčilo. Dobre mu tu sekunduje Danny DeVito. Film sa nesie v takej dobrej rodinnej atmosfére, čo sa humoru týka tak niesú tu úplne výrazne smiešne scény ale po celý čas sa nato príjemne pozerá a pobaví to, pričom ani netreba výrazný humor. Dávam dobré tri hviezdičky.

Rozsudek smrti (2007)

[7.5/10] Po dobrých hodnoteniach som sa rozhodol dať na tento film. Film sa rozbieha velmi dobre, od prvých minút sa je načo pozerať a takýto typ príbehu mám rád, smrť a pomsta. Námet "ohraný", ale zato tuto bol podaný výrazne nadštandartne, prekvapivo kvalitne, drsne, emocionálne. Po každej stránke je príbeh dotiahnutý do maxima, film má aj príjemné emócie, režisér zvláda úplne všetko. Prácu s kamerou, strih, dobrá vizuálna stránka, páči sa mi tu taká tá temnosť príbehu a k tomu aj výborná hudba. V hlavnej úlohe ma skvelo prekvapil Kevin Bacon a všetci ostatní sú tiež velmi dobrí. Čo sa akcie týka tak to je plusom pre film, je drsná, krvavá, plná dobrých situácií presne ako má v akčnom filme byť. James Wan sa ukázal ako dobrý režisér pre akčný žáner, film je po každej stránke nadpriemerný a nekritizujem, nemal som žiadne očakávania a myslím si že z toho vytažili maximum. Pobavilo ma to, páčilo sa mi to a to mi stačí. Pohodový akčný thriller.

Nevědomí (2013)

[5/10] Mám to za sebou. Ako by som zhodnotil film? Pre mňa bohužiaľ iba priemerný sci-fi blockbuster s Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. Z filmu som mal po prvých minútach fakt dobrý pocit, takáto sci-fi tématika sa mi páči, príbeh sa mi tiež pozdával, úvodná reč Cruisovej postavy ma dosť nakopla k filmu, ale po pár minútach sa ten efekt radosti a nadšenia vytratil. Mám celkom rozporuplné pocity. Nieje to úplne typický blockbuster a mal som pri nom dobrý pocit že to nieje další z filmov ktorý chce za každú cenu divákovi niečo dokázať, ukázať mega prehnanú akciu, páčilo sa mi také jemnejšie podanie. Do ničoho sa to zbytočne nenáhli, ale jednoducho ten dej si ma nezískal. Celkovo mám sci-fi rád, aj tu ocenujem kvalitu efektov a rôzne vymoženosti ktoré film ponúka, ale to je asi tak všetko že to iba ocením, vychutnať som si to nedokázal. Akcia sa mi páčila, bez problémov. Ale chýba mi tu nejaké napätie, stupnovanie deja alebo emócie. Tom Cruise je stále sympaťák, bavil ma tu a v podstate bol jediná postava ktorá za niečo stála, Morgan Freeman mi prišiel nevhodný a zvyšok ma tiež nejak nezaujal. Ešte si dovolím povedať niečo o hudbe - síce bola celkom dobrá, niektoré scény slušne vykreslila, no tá hudba sa mi zdala svojími motívmy až podozrivo podobá hudbe od Zimmera pre Nolana. Škoda, myslel som si že to bude celkom fajn oddychový film, nevravím že to je zlé a nudné, ale nezískalo si ma to. Takže u mna len priemer.

Kamufláž (1991)

[5.5/10] Klasický Lundgren, tentokrát v zaujímavej úlohe s dobrým hereckým výkonom, ale bez ničoho viacej. Vedlajšie úlohy príliš nezaujmú, dej ma bavil asi tak pol hodinku, potom to upadne, ale stále to nieje zlé, niektoré scény nudia, ale myslím si že ten priemer to u mna bol. Pár akčných scén takisto poteší. Celkom sa mi páči aj prostredie kde sa film odohráva. Takže tie priemerné tri hviezdičky sú u mna viac ako dostatočné.