Payback: Straight Up (2006)

Nedá se tomu nic vytknout. Starší verzi jsem viděl taky, ale už si to moc nepamatuji. Super krimi!

Rocky Balboa (2006)

Stallone tady ty revivaly umí, poslední Rambo stál taky za to. Samozřejmě z hlediska real boxu je to shit, člověk by to měl brát jako vítězství vůle, srdce. Nejhorší postavou v dějinách kinematografie zůstává Paulie - ten borec je na ranu!

Američtí bohové (2017) (seriál)

Po prvních 4 dílech dávám 3 hvězdy. Gaimana mám rád, Sandman je prostě totální bombice. Vizuálně je seriál zpracovaný velmi dobře, narážky na veškeré božstva jsou zajímavé - nutí člověka vyhledávat a zabývat se historií a mytologií, kterou mám moc rád. Knihu určitě koupím, věřím, že to bude výborné čtení.

Tygří spáry (1992)

Patetická kozatá Rothrock, Merhi trapný. Bolo je pravák, ale zub času si vybral svou daň.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Tak po první sérii musím dát plný kotel. Nejlepší seriálový OST. Industriální Birmingham 20. let po 1. světové válce vypadá úchvatně. Cilliana jsem si oblíbil v Sunshine, naposledy se mi líbil i v Anthropoidu. Irský nádech jde cítit z každé scény, paráda. Thomas Fucking Shelby! Edit : Po shlédnutí 5.série mám pocit, že už seriálu došel dech. Zapletení IRA - budiž, ale ten fašistický politický nesmysl mě moc nebral. Předchozí série všechny shodně za plný počet, tady bych dal 3 hvězdy, závěr mě těžce zklamal.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Zrůdnost nacistické ideologie očima nic netušícího 8letého německého chlapce. Rozkol mezi rodiči, zaslepená sestra. "Líbilo" se mi to. Konec se vskutku nezapomíná.

12 opic (1995)

Absolutně přeceňovaná věc.

Vetřelci (1986)

Když jsem to viděl poprvé v letním kině na stadionu v Ratíškovicích, tak jsem šel do kolen. Cameron perfektně rozvedl to, co Scott začal (mám na mysli hlavně vetřelčí královnu) a přidal k tomu typickou akční řežbu. Hudsonovy hlášky jsou nezapomenutelné:) A co teď kurva máme dělat?!? Teď jsme pěkně v prdeli! Možná jsi nesledoval poslední události, ale dostali jsme na prdel, kámo.

Vetřelec ³ (1992)

Začátek obstojný, líbí se mi jak se námět rozvíjí. Dobrá kamera. Poprvé vylíhnutí ze psa, alien je hodně čilý. I ten závěr není špatný, je dost těžké navázat na takové kulty jakými jsou Alien a Aliens. Solidně uzavřená trilogie. Co je ale vyloženě špatné je nudný střed filmu. Povedený hudební podmaz.

Zlato (2016)

McConaughey klasicky excelentní, táhne celý film, který je prakticky o ničem.