Ro(c)k podvraťáků (2006)

Já jsem viděl ledacos, mimo jiné i Festival filmů otrlého diváka 2005 (opravdu). Ale takovouhle sračku si fakt nedokážu vybavit.... Na každém filmu by ale člověk měl najít alespoň dva klady. Zde tedy jsou - za prvé mě pobavili Hrušínský a Sloup (za to je *), za druhé jsem pyšný, že jsem to dokázal dokoukat. A teď zápory - debilní děj, idiotské postavy, rádoby drsné nevtipné dialogy, adorace kriminálního chování, které ale chybí Verhoevenovská nebo Tarantinovská nadsázka, a plejáda prkenných neherců od už známých Mázla s Kokotkem přes rodinu Jandů po prakticky kohokoli, kdo ve filmu je. Nechápu Nebřenského s Postráneckým, asi nebylo na složenky..... K tomu se přidává i product placement - ty firmy si budu pamatovat a nikdy (!!!) už si jejich výrobek/službu nekoupím (Bernard, Pepsi, Mironet, klub Lávka). Last but not least citace z filmu: "A kde mám jako kurva vole toho veterináře jako najít?" "Si vem kurva jako Zlatý stránky, ne pičovole."

Číslo 5 žije (1986)

Rozmontovat! Mrtvý! Rozmontovat! Mrtvý! Hehehe, tohle občas hlásím, když dorazím domů úplně na plech. Jak si o rodinných filmech myslím, že je to obvykle snůška blbin, která může pobavit kromě dětí jejich rodiče jen tehdy, pokud mají oba IQ pod šedesát, tak tohle je výjimka. Rozhodně jsem víc soucítil s tímhle ex-vojenským robotem, než s tou krkající obludou z vesmíru.

Hledá se Nemo (2003)

Tenhle film jsem neviděl dobrovolně, dávali ho někde v autobuse. Normálně nemám rád ani autobusy, ani rodinné fimy, ale tohle není až zas tak hrozný. Jednak to má hezkou animaci, jednak tam tvůrci dali i pár fórků pro dospělé, takže se člověk tu a tam zasměje. Hvězdičky dolů jdou hlavně za český dabing a absenci lepšího příběhu.

Big Lebowski (1998)

Pekelná komedie, kdy jedna drobná záměna způsobí mnoha zúčastněným dlouhou sérii problémů. V tomhle filmu samozřejmě hraje prim Bridges, ale já si nejvíc vychutnal Buscemiho, který hrál tradičně pošuka a Goodmana, který hrál agresivního pošuka s vietnamským syndromem. Kvízová otázka: Jaký je ten nejhezčí zvuk na světě?

The Doors (1991)

Hodně kladů, něco málo negativ, ale celkově vynikající film. Co stojí za vypíchnutí - skvělý Val "Iceman" Kilmer, který zpívá (!!!) stejně dobře jako hraje, hvězdně obsazení herci ve vedlejších rolích jsou také velmi dobří (Kyle Mc Lachlan, Michael Madsen, a překvapivě i Billy Idol a Meg Ryan). Stone dal filmu výbornou režii i hodně zajímavou vizuální stylizaci, takže to celé působí, jako by byl divák "sjetej". Mám dvě osobní výhrady, za které ale tvůrci nemohou, protože jsou dány každé biografii hudebníka. Jednak film nemá klasickou dějovou stavbu (protože ji holt Morrisonův život neměl) a je hodně založený na hudbě. A mně Doors až tak moc neberou. Rozhodně ale jeden z nejpovědenějších hudebních filmů. Pokud máte navíc pro Doors slabost, je tohle téměř povinnost vidět.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997) odpad!

Tak tudy ne, soudruzi! Udělat z Beana idiotskou figurku a nacpat ji do americké rodinné komedie byl krok směrem k naprosté trapnosti. To málo, co mohlo být vtipné, je okopírované ze starých Beanových skečů. A Peter MacNicol je snad ještě větší prkno, než ta anorektička, co s ní hraje v seriálu. Pozn: Existuje něco horšího než "rodinná komedie"?

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Pohádka je to hezká, o to nic. Má to klasickou stavbu, jasně vyhraněné postavy (dobro je dobro a zlo je zlo. smrťák je neutrál, který lehce přihrává hodným) a výborné herce. Rok 59 je na filmu bohužel v mnoha ohledech hodně cítit - podobný, ne-li horší, případ je Pekařův císař (a vice versa). Kdybych neměl se socialismem přímou zkušenost, byl bych snad schopen tam tu propagandu nevidět, takhle to dost dobře neumím odfiltrovat.

Salon Kitty (1976)

Tenhle kousek se Tintovi moc nepovedl. Zatímco třeba Paprika je docela slušný erotický film, u kterého se tu a tam i zasmějete (nebo alespoň ušklíbnete), tohle je spíš nuda v uniformách, proložená občasnou nechutností - třeba scény, kdy testují budoucí prostitutky sexem s lidmi s různými vadami..... Jen tak pro ukojení mé zvědavosti - co znamená v distributorově textu onen tajemný "SS ohlavár"? :-))

Falešná hra (2000)

Nic moc jsem od toho nečekal a taky jsem od toho nic moc nedostal. Zápletka byla vcelku zajímavá, ale postavy se chovají divně a nelogicky. Film nevytáhnou ani moji oblíbenci Gary Sinise a Danny Trejo. Hodně lidí dává nebo ubírá hvězdičku za nějaký divný závěr. Bohužel jsem usnul někdy v době, kdy vybírali casino, takže těžko říct, jak moc blbej/skvělej je.

Skandál Bulworth (1998)

Představte si senátora, seriózního chlapíka, který si kvůli pojistce na sebe objedná vraha. A od té chvíle začne žít naplno - k úděsu svých poradců vyrazí do drsného podniku uprostřed ghetta, kde rapuje, hulí, sjíždí kokain a sbalí pohlednou lehkou děvu.... A k tomu začne kašlat na všechny zásady politické mluvy, což ho zvolna vynáší výš a výš v popularitě. Warren Beaty je super, ale Oliver Platt jako jeho šokovaný poradce je ještě lepší. Možná by si ten film zasloužil trochu lepší vysílací časy než ve středu ve dvě ráno, aby ho ocenilo víc lidí.