• Fantasy

Divočina (2006)

To je tak, když se spojí něco z Lvího krále, Madagaskaru a Doby ledové - vznikne překombinovaná slátanina, která nejen, že neumí prezentovat charaktery tak, aby bylo možné si je vůbec zapamatovat, ale ani je alespoň omezit na takové množství, aby nějaké vůbec vynikly. Nevím, co to Disney napadlo, parazitovat na něčem, co již existuje a pokusit se vytvořit něco dle sebe, co postrádá jak dobrý námět, tak i humor jako takový. Naštěstí, aspoň zpracování nešlo ruku v ruce se zbytkem, i přes místy nepropracovaná prostředí (grafik pozná rozmázlou texturu). 45%

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Očividně levnější produkce, ve které se investovalo hlavně do herců. Rowan Atkinson si tak střihl opět jinou, než komediantskou roli a překvapivě, sedla mu jak zadek na hrnec. Co se týče děje, ten udělal takovou zajímavou věc zhruba v půlce, která dokázala celý případ úplně pomást a co se pak zdálo jako jasnou věcí, či omylem, bylo úplným opakem. Nebýt této chytré vložky, která z člověka udělala „pomýleného Sherlocka“, asi bych to bral jen jako řadovou, do poloviny zajímavou detektivku. Takhle musím říct, skvělý trik, který ji vytáhl i do nadprůměru. 65%

Fate/Grand Order: First Order (2016) (TV film)

Nejsem fanouškem Nasuverze, spíš se teprve dostávám do onoho tématu a velmi pomalu, nicméně znám lidi, díky kterým slýchám o postavách z historie/mytologie a jejich verzích ve Fate nejednou během jednoho víkendu. Viděl jsem kdysi jen Fate/Stay Night, ale i tak mě zaujal popis děje tohoto speciálu. Popravdě, sice je mi jasné, že si fanoušci pošmáknou, protože se zde vyskytuje několik postav z původní ságy (leč v trochu jiné, dá se říct opačné roli), ale i nového člověka dokáže děj dostatečně uvést do obrazu. Respektive tak, aby zhruba věděl, o co jde a proč věci jsou tak, jak jsou (proč existuje Chaldea, jaký má úkol, atd.). Hlavní postavy jsou docela sympatické (Mash je jako Shielder velmi fajn, Ritsuka jako hlavní hrdina typický, navíc navržený tak, aby byl jen kvůli němu důvod pro vysvětlení všeho kolem), ale děj je takový dost plytký. Přesto se v něm dá lehko ztratit a vznikají otázky. Mohu potvrdit, že i zarytý fanoušek Nasuverze (kamarád) měl menší problém všemu porozumět, leč o tom jinak ví víc než dost. Ale dalo se na to překvapivě koukat, i když holt děj absolutně ničím nepřekvapil a bylo to jeho vývojem takové až předvídatelné klišé. 60%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Když už to vidím poněkolikáté, vč. předchozích dílů, musím uznat, že oproti jedničce a dvojce je ten správný humor pryč a přichází spíš nával těžké deprese. Ať se ona alternativní realita snaží být sebeveselejší, nějak to špatně funguje a film tudíž i přes snahu o srandičky působí o hodně vážněji (nevím, ale pokazdé mi ta vážnost dokáže ke konci vehnat až knedlík do krku). Na druhou stranu, napravit zmršený (a už tak zbytečný) třetí díl, si žádalo něco v tomto stylu, takže ve výsledku lze říct, že uzavírka série dostála svého, ale s tím, že další díly už ale opravdu nejsou třeba. 75%

Captain America: Občanská válka (2016)

Tak nevím, ale víc, než Captain America, to bylo pokračování Avengers. To dělá v titulech akorát zmatek a někdo, kdo se o tuto základní linii Marvelovek začal zajímat až nedávno, se v tom lehko ztratí. Co se mi hodně líbilo, že konečně došlo na přímou kritiku počínání si oněch Avengers ve stylu boření měst a to v rámci samotného děje. Jinak jde opět čistě o fanservis obsahující tentokrát i nějaké ty nové postavy (nepočítaje tedy jednu, která si kromě vlastního filmu před dvěma lety střihla druhou roli právě zde). Nebýt docela zajímavého konce, respektive vyvrcholení, osobně bych se bavil jen na úrovni vypnutí a sledování postav, které jsem předtím už viděl, jak se tentokrát melou mezi sebou. 60%

Mikulášovy patálie (2009)

V dané filmové kategorii mám bez váhání mnohem radši Poseroutku. Zde žádný zázrak. Příliš mnoho infantility sebralo prostor jinak dobře naladěnému humoru pracujícímu s dětskou nevinností a naivitou. 60%

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Na lacinou televizní produkci ucházející. Nikterak komplexní pohádka přesně jako dělaná na nedělní odpoledne. Ale jako film samozřejmě slabší. 55%

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Do půlky jsem nevěděl, zda jsem na drogách já, nebo tato pohádka. Od půlky se na to i dalo dívat. Ale stejně. Tohle někdo považuje za vrchol Troškovy tvorby? Vždyť to bylo strašné! Hrozně hloupé a působilo to neuceleným dojmem, jako by se nevědělo, o čem má pohádka přesně být. Logika taky žádná. Jako pardon, ale takhle si kvalitní pohádku, navíc z let devadesátých, rozhodně nepředstavuju. 50%

Deník malého poseroutky 3 (2012)

Od minulého dílu taková trochu větší slátanina, ale stále dobré, snad i o velký chlup vtipnější. Co je zajímavé, že se odminula jako jediný změnil pouze Greg a to skoro až k nepoznání (očividně trochu přibral). Zbytek bandy vypadá stále stejně a film se nese v té samé pohodě a ke konci i šílenosti, jako i předešlé díly. No, neřekl bych, že si najdu v této sérii kdy zalíbení. Opět spokojenost. Jen se bojím pokračování, které má vyjít příští rok s jiným obsazením. 75%

Zlodějka knih (2013)

Ani pořádně nevím, co k tomuto filmu říct. Tušil jsem, že bude stát za to, ale ne že tolik. Dojímavé drama z období druhé světové, které zbytečně neskáče z období do období a soustředí se hlavně na dětství hlavní hrdinky, která dokázala svýma očima člověka uhranout. Dlouho se mi nestalo, abych měl pocit, že jsem se na chvíli stál součástí děje, leč jen jako jakýsi imaginární duch poletující nad scénou. 90%