Když Harry potkal Sally (1989)

Není tenhle film už tak trochu klasika? Harry a Sally se potkávají v průběhu několika let a jejich vztah se radikálně mění. Můžou být muži a ženy doopravdy přátelé? Výborná romantická komedie, u které můžete používat mozek.

Pátý element (1997)

Nemám ráda devadesátkové filmy s profláknutými akčními hochy a už vůbec tu devadesátkovou "estetiku", ale tohle je ve výsledku fajn akční komedie. Navíc, že je Mila Jovovich moc hezká a Gary Oldman prostě dobrý herec jsem věděla už dávno.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuvěřitelný Hulk je v podstatě nudný. Ed Norton je sice skvělý herec, ale tahle role mu prostě nesedí. Herecké výkony nic moc, triky mě neohromily, spíš otrávily, asi to spolklo dost peněz, ale na filmu to není vidět v tom dobrém slova smyslu. Nebavilo.

Captain America: První Avenger (2011)

Válečné filmy nepatří k mým oblíbeným, do tohoto jsou navíc zvláštně zapracovány nadpřirozené prvky a to mi taky úplně nesedí. Chris Evans (minimálně pro mě) není charismatický mladík a tak je Kapitán Amerika tak trošku méně zajímavý, než by teoreticky mohl být. Ale samozřejmě nemůžu filmu upřít řemeslnou kvalitu. Koukatelné, chvílemi jsem se rozmýšlela i nad 4 hvězdami.

Captain Marvel (2019)

Pohodový a koukatelný filmek o bláznivé holce, které se teď říká Kapitán Marvel. Vysvětluje pár věcí, které se staly, neboť dějové předbíhá všechny Avengers skupinové a většinu sólových filmů. Jestli chcete vědět, jak Fury přišel o oko, mrkněte. Brie Larsen je dobrá, stejně Samuel L.

Iron Man 2 (2010)

Druhý Iron man lehce zaostává za prvním dílem. Sice pořád vše nadstandardně dobré, ale první díl byl prostě super a nějak jsem mu nějaké ty drobnosti odpustila, ale ve dvojce to prostě trochu skřípe. Přestože Robert Downey Jr. je pořád nejlepší. No, možná pro mě trochu překombinovaná zápletka a moc robotů. Něco maličko tomu chybí.

Iron Man (2008)

Skvělý Robert Downey Jr. v hlavní roli komiksového megafilmu, který převážně díky němu a jeho fešné asistentce Gwyneth Palthrow uhání tak, že si ani nevšimnete, že uběhly dvě hodiny. Jeff Bridges by se také dal označit za správného záporáka. Vlastně tenhle film má pár chybiček, ale celkově vzato s nimi v podstatě nemám problém.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Série 3 (2018) (série)

Třetí série seriálu Shadowhunters nabízí to nejlepší, čeho se od něj dočkáte. Díly na poměrně slušné úrovni, pořád žádná intelektuální zábava, ale teď už to snad ani nikdo nečeká. Jako oddechovka nebo kulisa úplně v pohodě. Nejhorší pro mě byl poslední díl, který celý příběh uzavírá. Nemůžu říct, jak moc se shoduje se závěrem knižní série, ale vzhledem k neschopnosti tvůrců seriálu pozabíjet některé z hlavnějších/hlavních postav bych úplně nespoléhala na nějakou autentičnost. Takže se nebojte spoilerů a klidně se mrkněte, i když jste ještě nečetli (a pak klidně přečtěte ;))

Lovci stínů: Nástroje smrti - Série 2 (2017) (série)

Druhá série seriálu Shadowhunters pokračuje kvalitativně vzestupnou tendencí. Nejsem si úplně jistá, u kterého dílu se to zlomilo a já se přesunula z pocitu, že tohle je tragédie, k tomu, že je to koukatelné... Každopádně stále se nejedná o žádné mistrovské dílo, pořád jsme ve světě stínů a chápu, že ne každému to sedne. Pouze některé události z knih částečně inspirují to, co se v seriálu děje. Subjektivně, druhá série už je ok - není to žádná intelektuální zábava, ale jako oddechovka nebo kulisa dobrý.

Lovci stínů: Nástroje smrti - Série 1 (2016) (série) odpad!

Totálně tragická první série, kdy všechny díly svou kvalitou balancují na hranici odpadu a jedné hvězdy, a divák se s každým dílem rozmýšlí, jestli se koukat dál. Příšerné herecké výkony, hrozné efekty, na dialozích a zápletkách se scénáristé vyřádili. Přestože u každého dalšího dílu je vidět nepatrné zlepšení, nemůžu než dát první sérii odpad. Pokud přes všechny ty šílenosti vytrváte, druhá a třetí série, která ukončuje děj, jsou o dost lepší.