Máslo (2011)

Ať žije nezávislá komedie bez dojmologie, lacinosti a patosu! A obzvláště ta, jež si "do huby" bere maloměstské buranství, disponuje kvalitní uměleckou literaturou, dokonale zoufalou manželkou a striptérkou, jež jezdí zásadně na dvou kolech a dělá generální ředitelku v Barnes & Noble.

Filosofové (2013)

Jeden z nejzajímavějších filmů o ničem, který zdůrazňuje logiku, ale obsahuje dost logických chyb. Oceňuji nápad i diverzitu a věrnost charakterů - polovinu mladých filozofek bych ze třídy vystřílel ihned. Škoda jen, že závěr vyzní dosti do ztracena. Příjemná oddechovka na deštivé odpoledne.

300: Vzestup říše (2014)

Řemeslně precizně odvedená práce, bitky super, Eva Green je exkluzivní záporačka, ale má to spoustu (i když drobných) ale. Co měly znamenat ty CGI krajinky v pozadí? (aneb měsíc na půl obzoru) Minutové umírání a hudba o 5db více než by bylo zdrávo by se daly pochopit, ale ten sex v podpalubí? Jako vážně? Úplně nelogické chování postav je někdy až dechberoucí. Mno, ale logiku, historickou přesnost či fyzikální zákony zde čekat nemůžu, že? ALESPOŇ SE *vulgarismus* AMÍCI *vulgarismus* MOHLI *vulgarismus* PODÍVAT, JAK VYPADÁ *vulgarismus* TRIÉRA!!! Uff... 70%

Velká oříšková loupež (2014)

Něco mezi 3* a 4*. Co mě bavilo nejvíce, byl hlavní, těžce nesympatický hrdina, jenž nejde pro urážku daleko a váží si ostatních stejně jako nejbližšího kamene. Oproti ostatním superkladným hrdinům dnešního animovaného světa příjemná změna. I konec potěší. Prostě žádnej velkej hollywood, co si budeme povídat. A Dannyho parťáky nečekejte. Nebo jo? :)

Želvy Ninja (2012) (seriál)

Srdce plesá. Nový želví seriál se prezentuje hravostí, spádem, akcí, vtipem, nápaditostí, trochou komičnosti a minimem moralizování. Obzvláště jednotlivé charaktery jsou vesele odlehčené - Tříska a jeho moudra, jež dokáže vyjádřit způsobem, jenž mě vždy spolehlivě sesadí ze židle, Mike a jeho dokonalá prostoduchost, Donatelo.. ...ale to poznáte sami. :) Jediné, na co si člověk musí zvyknout, je jednoduchá animace, která mi u želv perfektně seděla, ale u např. April dost bodala do očí. Těším se na pokračování!

Horší než smrt (2007)

Jeden z důvodů, proč jsem britofilem. Sledování amerického remake (natočen už po TŘECH letech od vysílání originálu!!) je sebemrskačství. Dokonalý důkaz, že slavnější neznamená lepší.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Peter Jackson se poučil z diváckých ohlasů na první hobití dobrodružství a chválím, jen chválím. Inkonzistence filmu je ta tam, tempo filmu odsýpá jak zlato pod Šmakovými pařáty a skepse k natahování malé knížky na devět hodin stopáže se vytratila jako Gandalf, jenž furt někde courá. A Jacksonův drak musí být ztělesněním všech snů zavilého čtenáře fantasy. Šmakova dračí poušť mi tak zašmakovala, až jsem si z toho objednal hobití knihu a oproti prvnímu dílu se těším, až si "dvojku" někde zopáknu. Nejlépe ve 3D.

Podfukáři (2013)

Přistoupíte-li na hru scénáristů, čeká vás zážitek. Asi nejlepší scénář po Shutter Island a Inception. Od začátku se díváte na součást většího, dlouho propracovaného plánu. Občas se hraje dost na náhodu, ale vždy méně, než si myslíte. Prostě magie. :) K plnému ohodnocení budu potřebovat druhé shlédnutí. A začínám mít slabost pro Mélanie Laurent.

Ledové království (2013)

Značně recyklovaný Tangled (např. píseň First time in forever), ale i napodruhé to funguje (i když o krapet méně)! Frozen je oproti svému "předchůdci" daleko romantičtější a méně komediálně založený. Ačkoli mě neustálá mluva o pravé lásce až iritovala, ocenil jsem děj s nejedním "překvapením" a pro Disney charakteristickým překrásným vizuálem a soundtrackem. PS: Slyšeli jste již piano/smyčcové cover verze písničkového OST? Pouštím si to stále dokola a nemohu přestat. :) PPS: Snad první Disney pohádka, kde jsem slyšel větu "Nemůžeš si ho vzít, vždyť se znáte jen jeden den!"