Ruce v záruce (2022) (TV film)

Muselo tohle vzniknout? Já nevim, mně tyhle TV filmy přijdou úplně zbytečný.

Střídavka (2022)

Na tak hvězdné obsazení to zase tak úžasné nebylo. Samozřejmě - kde je Hofmann, tam je hvězda navíc, ale kde je Polívková, tam jde hvězda dolů. Za Svarinskou bych zas tu hvězdu přidal, ale pak mne přítelkyně upozornila na až trestuhodnou podobnost se seriálem Jedna rodina na Voyu, kde jsou kolikrát úplně totožné scény, totožné postavy a identický děj. Oboje vzniklo v roce 2022, takže nevím, kdo od koho kopíroval, ale víc než tři hvězdy nedám.

Hádkovi (2022)

Taková zvláštní oddychovka, která na mě bafla na Netflixu a v kinech jsem ji vůbec nezaregistroval. A to je dobře, protože mě film nijak zvlášť nezaujal, musel jsem ho koukat na dvakrát, protože jsem usnul nudou, ale pár vtipných scén tam bylo.

Uvnitř (2023)

Dávám jednu fakt těsnou hvězdu za Dafoa, hezkej trailer a poster. Jinak to vůbec nemá cenu stahovat. Naprostá fraška zahalená za "něčím hlubším", ale ve skutečnosti je to o ničem. Mohla to být pěkná onemanshow, ale bohužel tvůrci se rozhodli to úplně zkazit.

Buď chlap! (2023)

To neni poprvý, co trailer vypadá líp, než samotnej film. Takovej potenciál a tak zahozenej. Se žánrem komedie to nemá vůbec nic společnýho, dobrodružný to taky není. Je to nemastný a neslaný, nicméně opět to zachraňuje zvučný trio. Za scénář samotní herci nemůžou, odehráli to hezky, ale šlo to natočit daleko, daleko líp. Za celou dobu jsem se ani jednou nezasmál nahlas, ale dávám jednu hvězdu za Terezu a druhou za milej konec.

Ubal a zmiz (2021)

Ta šance, že by Matouš Ruml nějakým způsobem zaujal Sharlotu, je asi tako vysoká, jako že v pátek vyhraju eurojackpot. Nechápu, jak tak jendoduchá komedie s tak dobrým obsazením může být tak nezábavná. Pizza, papouch, taxikáři, policajti, Leoš Noha, rádoby vtipnej vietnamec, rádoby drsnej rocker, nic z toho do sebe nezapadá. Plýtvat tak dobrými herci na takovou frašku je hřích, ale předpokládám, že film vznikl během koronaviru a Hofmann a spol. prostě potřebovali peníze. Jedna ze stovky trapných českých "komedií", co o chlup přesáhne 50% na ČSFD a skončí jako příloha DVD v papírovém obalu nějakého časopisu za 49 Kč.

Princ Mamánek (2022)

Ta pohádka byla pěkná, obsazení zvučné, ale provedení mohlo být daleko, daleko lepší. Dovedu si představit, že by roli prince dokázal pojmout mnohem vtipněji třeba Štáfek nebo i snad ten Kozub, ale neříkám, že to bylo špatné. Bylo to jen..  za dvě hvězdy. Budař je dobrý herec, ale na prince se nehodí.

Bastardi: Reparát (2023)

Já vlastně ani nevím, proč jsem do Bastardů 4 vkládal takové naděje. Asi jsem naivně věřil, že se Tomáš Magnusek za 11 let trošku vyvinul a jeho tvorba se od původní trilogie posunula dále. Ale ne. 86 minut založených na zoufalém životním stylu cigánů z Chánova a vtipných hlášek Magnuskových poloretardovaných studentů. Ty hlášky jsou to jediné, co ten film nabízí, jinak zhola nic. Celé je to založené jen na nostalgii z první trilogie (ba dokonce jen z prvního filmu). Polovina herců jsou "herci" z Mostu, druhá polovina vůbec herci nejsou. Vždyť tomu filmu naprosto chybí jakýkoli drive, nějaký pozvolný progres do velkolepého finále. Ten konec ani nekomentuju, to byla podělávka století. Kdejaký student FAMU by ten film dokázal uzavřít líp. To charakterové salto, co převedl na konci Ivan (Godla) bylo tak neskutečně nepravděpodobné, že to v české kinematografii dlouho nikdo nepřekoná. Objednávat nájemného vraha s astmatem?! a jeho přílet v helikoptéře, když mám vedle sebe Vémolu? Proboha proč? Nebylo by daleko atraktivnější dát Vémolovi právě roli toho, kdo půjde po Majerovi? Jediné, co se panu Magnuskovi povedlo, bylo to, že nakonec neobsadil vedle Kajumiho a Vémoly i původně avizovaného Van Damma. Takže z lítosti dávám jednu hvězdičku za Gašpárovou a pokud ten otevřený konec měl být otevřenými vrátky pro Bastardy 5, tak už s mými pěti stovkami za lístky nepočítejte.

Čas (2021)

Night Shyamalan má svoje dny a tohle se fakt nepovedlo. Mohlo to být daleko líp natočeno.

Jan Žižka (2022)

Ještě, že jsem počkal, až to bude na Netflixu. Nechtěl bych to vidět v kině. Údajně nejdražší film v historii a výsledek neznámo kde. Slavní herci ve filmu nijak kvalitu filmu nezdvihají, asi by se bez nich film obešel. Celý film je vlastně přetahování o neteř francouzského krále, která si nakonec nepochopitelně veme život. Film nemá začátek, ani konec. Jste vlastně hozeni do příběhu a zorientujte se.  Film by byla asi dobrá pomůcka do základních škol na hodiny dějepisu, děti by si mohly lépe představit, jak vypadal život v českých zemích před 600 lety. I když úplně ne - Ben Cristovao mi do přelomu 14. a 15. století úplně neseděl. Kdybych neznal natáčecí lokace, jako Lom Velká Amerika, tak by na mě působil film možná věrohodněji.