Pan profesor - Série 2 (2022) (série)

První série byla příjemnou oddychovkou pro nenáročené diváky. Každý díl se věnuje nějakému společenskému problému. V jednom díle šikana, pak těhotenství, postižený žák, problémoví rodiče, drogy, homosexulita. Celý seriál táhne Vojtěch Dyk, částečně ředitel Pechlát. Paní učitelka se za celou sérii usmála asi třikrát, jinak je těžce nesympatická, což předpokládám nebylo záměrem producentů.  Druhá série je něco mezi fantasy a sci-fi, díl od dílu horší a horší. Logicky dochází nápady a kvalita jde dolů. Vybízelo by se zakončit seriál svatbou Vlčka a Beránkové, ale očividně nás čeká ještě jedna série trápení. Naprosto nejhorším počinem je doprovodná hudba v seriálu. Přidávat desetisekundové úryvky známých hitů ke scénám, kam se to vůbec nehodí, je doopravdy trestuhodné. Abych jen nehanil, nejlepší na celém seriálu jsou záběry Prahy z dronu.

610 metrů nad zemí (2022)

Jako je to béčko, ale potily se mi ruce celou dobu. Konec jsem nečekal. Čtyři hvězdy za hezkej plakát.

Bear Grylls a Ranveer: Souboj s divočinou (2022) (pořad) odpad!

Dostal jsem tip na interaktivní dokument na Netflixu. Beara Gryllse znám jen z memů, nikdy jsem s ním nic neviděl, ale vím, že celkově není špatný, asi má lepší tvorbu, než toto. Ale tohle bylo tak neuvěřitelně trapné, že jsem to v půlce musel vypnout a pak s nechutí dokoukat. Varováním pro mě měl být už ten CGI medvěd na samém začátku. Hledání mysteriózní květiny pomocí náhodné GPSky ležící někde na skále? Proboha, kdo je cílová skupina těchto dokumentů? Děti pod 10 let? To, že tam Srbsko (s krajinou velmi podobnou té naší) bylo vyobrazeno jako naprostá exotika někde v rovníkové Africe, mě tedy pobavilo. Když si představím, jak za Bearem a Ranveerem musí stát kameraman, chlápek s dronem a tunou baterek k němu, a někde opodál patrně dodávka s celým štábem, tak mě tedy nezbývá, než dát odpad. To nedávám skoro nikdy.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Když jsem náhodou prošel kolem Cinema City a viděl plakát na Summer Massacre, tak jsem ještě ten den obvolal kamarády a šlo se. Měl jsem radost, že to je v kině a ne hned na Youtube. Za takovou tvorbu rád záplatim, podobný filmy v ČR chybí. Nedávno to trochu prolomil Vyšehrad Fylm, tohle je i s daleko menším rozpočtem více než srovnatelné.  Ovšem k mému údivu se jak mně, tak i lidem kolem mě líbila víc jednička. Summer Massacre vůbec nebyl špatnej, ale působil na mě dost zvláštně, předevšim ze začátku. Zatimco první díl byl prostě takovej neuspěchanej, pohodovej, postupně se rozjížděl až do dánskejch stolů u Tomáše doma, tak ve dvojce to bylo takový kostrbatý. Hned na začátku maturita, pak se z Poulíčka vlastně stane úplnej loser a kladná postava, a pak celej ten Mácháč byl prostě strašně zběsilej. Na jednu stranu brigáda u strejdy Žarka, pak vedle v kempu jsou ty úchylové s dětma, do toho tam je nějakej místní gang potetovanejch dementů, pak tam je dějová linie s Tomášem a jeho protrhlou prdelí, do toho samozřejmě lověj holky, je to prostě strašně chaotický. V jedničce to bylo úplně jasný. Tři kluci dělaj párty, nic víc. Tady se člověk musí fakt soustředit, aby se neztratil, i když to nijak náročnej film samozřejmě neni.  Dávám 4 hvězdy, protože oceňuju práci, kterou do toho produkce dala. I když to má mouchy, je to pořád vlastně amatérskej film. A je zas o něco lepší, než první Párty Hárd. Takže bych se vůbec nebál začít točit trojku, protože tyhle filmy prostě budou mít úspěch vždycky. Je to to, co chce českej divák vidět.

Kurz manželské touhy (2021)

Ještě, že jsem na to nešel do kina a počkal si, než to dají na Netflix, abych mohl ztratit těch 90 minut života z pohodlí domova a ne v kině s popcornem a pitím o 300,- dráž. Dávám jednu hvězdu snad asi jen za výběr zajímavé lokace, ale jinak vůbec netuším, proč takový film vzniknul a proč herci jako Bartoška mají vůbec potřebu v takovém paskvilu figurovat. Kotka asi ani nekomentuju, kromě Vlastníků od Snowboarďáků nic zajímavého neudělal.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Nechápu místní recenze. Vtipnější film za poslední léta na české scéně nikdo nenatočil, již teď se dá možná hovořit o rekordní návštěvnosti. Nepamatuju si, kdy jsem byl naposledy ve vyprodaném sále na českém filmu. Kvůli Vyšehradu se ruší představení ostatních filmů. Celý sál se válel smíchy 100 minut v kuse. A místní specialisti dávají jednu dvě tři hvězdy, protože v životě nekopli do míče a sport jim je cizí.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Hrozný. Nic tak špatnýho jsem dlouho neviděl. Kdybych v tom kině nebyl s dvěma buchtama, tak zvedám kotvy a jdu domů už někde ve dvacáty minutě. Vyhozený prachy x3.

Devadesátky (2022) (seriál)

Perfektní seriál, který mě donutil se každou neděli těšit na nový díl. Ideální délka každého dílu mi vyhovovala, ani málo, ani moc. Mohlo by to mít více dílů, otevřený konec pro pokračování tam je. Nepřesnosti v ději a odchylka od skutečnosti je smutná, ale i tak 100%.

Srdce na dlani (2022)

Čekal jsem něco jako Ženy v běhu, bohužel to bylo pojato úplně jinak.  Posadit mladšího Polívku na vozík, aby bylo o čem točit a na co vymýšlet vtipy, mi přijde poněkud zoufalé, ale asi bych to přehlédl. Co mě na tom filmu obzvlášť zklamalo bylo to, jak se veškeré vtipy točily pouze kolem malého kluka, který byl hlavním zdrojem veškerého smíchu v kině. Co minuta, to vtip na stáří, na invalidní vozík, na ženy. Pro nenáročného diváka s IQ pod 100 to asi bude dostačující, ale ve mně to tedy nevzbudí nic, kvůli čemu bych se měl začít nahlas smát.  Ale kvóty se splnily - dotkli jsme se citlivých témat. Tatínek gej, strejda invalida, smrt a zpopelnění. Super, nějakej milion to vydělá, herci přežijí pandemii a za 2-3 roky natočí obdobnou věc, akorát doplní Langmajera a Polívkovou a někam tam vecpou nesmrtelnou Holubovou.

Bábovky (2020)

Když na mě tenhle film vybafnul v TOP 10 na Netflixu, tak jsem tomu dal šanci i přes varovné recenze přátel. Asi největším impulsem pro zhlédnutí byl Marek Taclík a Ondřej Vetchý. Langmajer už je dnes taková nedílná součást každé české psuedokomedie. Naopak někoho tak nesympatického jako Táňa Pauhofová ve filmu doopravdy mít nemusím, i když asi ty role protivných chladných mrch jí jdou dobře. Namísto detailních rozborů filmu bych to shrnul tak, že depresivnější film jsem asi už dlouho neviděl. O to zajímavější je, že se tento thriller skrývá pod nevinnými žánry Romantický / Drama / Komedie. Ani jedno však není přesné. Zavádějící název Bábovky má opět akorát za úkol diváka svézt na falešnou stopu. Ve filmu se střídá několik dějových liníí - prostitutka s agresivním pasákem, dcera v depresích ze svých rodičů, zrzavá kariéristka s politikem Vetchým, blonďatá žena, co nemůže otěhotnět, její manžel děvkař, který si to rozdává s jinou a zachránářka s nádorem na mozku, který jí diagnostikují v úplném počátku filmu. Váhal jsem mezi odpadem a jednou hvězdou. Dávám hvězdu za to, že ten film neměl víc, než 100 minut.