Dvojníci (2016)

Je to klasická česká komedie, nesmíte od ní čekat nic spešl, ale úplně zklamaný nebudete. Nelze to hodnotit ani hůř, ani líp, než 50%. Nechybí Kohák, Šteindler, Čtvrtníček a Etzler. Nárožný se v roli mafiána moc dobře neosvědčil, furt ho vidim jak hospodskýho z Hospody. Schneiderová hraje to co umí nejlíp - nepříjemnou krávu. Krainová to paradoxně tak trochu zachraňuje za něžné pohlaví. No a Sokol.. Sokol je Sokol. Jsem rád, že ho nehrál Prachař nebo Langmajer, ale ono to je asi úplně jedno. 50%

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Laciný remake remaku. Chování postav v některých situacích je nepochopitelné, ale to už je v hollywoodských hororech normální. 50%

Pátrání (2018)

Originální pojetí se zamotanou zápletkou, viděl jsem dvakrát a pokaždý mě to bavilo. 70%

Drtivý dopad (1998)

Shodou okolností jsem film našel na Netflixu a ČSFD mě bohužel vyspoilovalo, že se jedná o něco jako Armageddon. To se mi vrylo do hlavy natolik že jsem po celou dobu filmu hledal spojitosti a rozdíly s Armageddonem. Film byl ale zajímavý, je to můj oblíbený žánr a vidět Froda těsně před tím, než je z něj Frodo, bylo zajímavý. Tu a tam trošku komické scény, jako třeba v redakci po tiskovce prezidenta, ale jinak se mi docela líbilo pojetí padající komety na Zemi. Paniku na zemi si dovedu představit daleko větší, ale filmu dám férových 60%.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Dám tomu 5 hvězd a vysvětlím proč. Všude kolem sebe jen vidím, jak si z toho lidi dělají srandu a na instagramu to přátele komentují, že si to z nudy v karanténě dobrovolně pustí, i když přijdou o značnou část IQ. Pravda je ale opačná. Lidé si to jdou pustit, aby se mohli smát soutěžícím v reality show, kteří se mnohdy ani netají tím, že jsou hloupí. Ta show ale excelentně splnila to, co měla. Přitáhla miliony diváků na perfektní těla, kozy, zadky, svaly, břišáky atd. Provedení a zpracování toho seriálu je ve všech směrech profesionální, ani vteřinu jsem se u žádné scény vlastně nenudil, až mě to samotného převkapilo. Prakticky tam vůbec nejsou nudné scény, kdy byste museli sledovat soutěžící například jíst, převlékat se apod., pouze sporadicky. Protagonisti reality show nejsou jen náhodní lidé z castingu, byli pečlivě vybráni tak, aby z show vzniklo to, co z ní vzniklo. Málokdo si uvědomuje, že se v show některé věci často objeví záměrně, aby se diváci mohli smát a ukazovat prstem. Pozorný divák si všimne, že střih u tohoto seriálu je poněkud netradiční, ale naprosto vynikající. Too Hot to Handle je masterpiece, ať se vám to líbí nebo ne. Přiláká muže i ženy, netrvá dlouho, nemá deset sérií. Oproti Love is Blind se tato Netflixu skutečně povedla.

Rozchod! (2006)

Zdá se mi, že mám zlozvyk dávat takovým filmům automaticky 3 hvězdy. Ten film byl celou dobu na dobré cestě, ale konec byl naprosto zbytečný. Neutrální, aka nevíme jak to zakončit, tak to necháme na tobě. Měl jsem z toho filmu celou dobu zvláštní pocit a cítil jsem se okradený o 100 minut života. A to všechno kvůli dvanácti citrónům. 50% za ten hezký byt, co měli.

Chřestýš (2019)

Snad tomu filmu nenadržuju svýma třema hvězdama, ale dvě dávám Kameňákům a podobně. Nápad s uvíznutím v poušti a nedalekym karavanem nic moc, to už tu bylo dostkrát. Chřestýš v názvu filmu a traileru téměř vyspoiluje úplně všechno, ale i tak jsem se docela "bavil". Nebylo to nejhorší. Snažil jsem se vžít do pozice hlavní postavy a přemýšlet, jak bych se asi zachoval v její pozici já. Konec byl zvláštní. Dám tomu 45%.

Ve vysoké trávě (2019)

Nápad super, ačkoli určitě s ním nepřišli jako první. Dokázal bych si asi víc pohrát s tou časovou osou. Škoda. Film měl daleko větší potenciál, první třetina filmu byla daleko zajímavější, než zbytek. 50%

Fantasy Island (2020)

Plakát k filmu vypadal lákavě, ale těch 109 minut už mi nikdo nevrátí. Dlouho jsem nic tak divnýho neviděl. Film si hraje na Inception, ale nejde mu to. 30%

Mizerové navždy (2020)

Z filmu jsem měl divný pocit - překonat první a druhý díl je v dnešní době prequelů a remaků téměř nemožné, zvlášť v případech, kdy si produkce ráda hraje s CGI apod. Film mě nijak nenadchnul, spíš jsem měl problém ho vůbec dodívat. Duo Smith a Lawrence už není to, co bývalo, i když se moc snažili. Film mi dokonce trochu připomínal Smithova nedávného Blížence, jistá podobnost některých scén tam byla. Nemůžu dát ani míň, ani víc než 3 hvězdy. 60%