Wednesday (2022) (seriál)

Je mi líto dávat 3 hvězdy, což u tak dobře hodnocených filmů moc často nedávám, ale opět mě k tomu donutil Netflix. Všudypřítomný hype na nový seriál mě donutil to zkouknout a jakožto fanoušek původních Addamsových rodin (ať už filmů nebo seriálů) jsem čekal něco obdobného, byť zde bylo již z názvu patrné, že to bude o Wednesday. Tvůrci úplně překopali původní Addamsovu rodinu a vymysleli si svůj vlastní svět s vlastními pravidly, což se mi moc nelíbílo, ale seriálu i tak nechybělo nějaké napětí nebo drama. Podobnosti s Harrym Potterem si musel všimnout snad každý, což mě nutí dát jednu hvězdičků dolů. Vyzdvihnul bych fantastickou Jennu Ortegu, která mě přesvědčila, že i seriál postavený na především ženských postavách se dá dobře dokoukat a bavit se. Bez ní by to byl naprostý propadák. Některé rádoby fóry vytvořené (pro) dnešní Generaci Z byly tak trapné, že bych za to sundal ještě jednu hvězdu, ale to už nemohu. Bavil jsem se. 60%

Zkouška (2009)

Klasická nízkorozpočtová psychosranda s předvídatelným plottwistem na konci. Nenudil jsem se, ale ani moc nebavil.

Somnio (2016)

Z filmu mám rozporuplné pocity. Nejedná se o klasickou únikovku, ale spíš psychologickou one-man show. Jedná se o nízkorozpočtový film, ale všechno vypadalo jako v hollywoodském trháku. Nebyl jsem z toho konce unešen, ale ani zklamán. 55%

Experiment Belko (2016)

Zajímavý film, ale děj je oproti ostatním únikovkám trochu chudý. V prvním kole se vražděte a v druhém také. Kdo přežije, vyhraje. Už jsem viděl nápaditější únikovky. Konec jsem nečekal, ale vlastně takhle končí snad každá podobná únikovka. 50%

Circle (2015)

Zajímavej nápad, co mohl bejt provedenej 100x líp. 50%

Alice in Borderland (2020) (seriál)

První řada byla trochu nešťastná, protože vyšla snad ve stejný týden jako Hra na oliheň. Téměř totožný děj a nápad, ale zpracování trochu horší. Nicméně o rok později přistála na Netflixu druhá série a má podezřele vyšší hodnocení než série první, ačkoli tomu tak úplně neodpovídá. Nejsem expertem přes japonskou kinematografii, ale to anime tady nejde přehlédnout. Jediné pasáže, co mě v tom bavily, byly ty s hrou o život. Bezduché tlachání a rádoby hlubokomyslná životní moudra na první pohled téměř totožných postav s totožným jménem jsem nemilosrdně musel přeskakovat do další hry. Extra povšimnutí si tu zaslouží úplně nepochopitelná doprovodná hudba, kdy každých 5 minut zazní smutné housle jak z konce Titanicu. Co se týče nesmyslných scén, kdy záporák vystřílí z jednoho zásobníku snad půlku Tokya, nebo kdy se úplně rozstřílená japonka v bikinách po pár minutách probere a plazí po zemi, to mě tak dokáže akorát nas*at. Já vim, že je to Fantasy a Sci-Fi, ale ty vole.. Dávám tři hvězdy jen z lítosti a z respektu k první sérii.

O mě se neboj (2022) (seriál)

Tak v první řadě - donutila mě se dívat přítelkyně, která je zamilovaná do Matějovskýho ( no a co, na bench zvedám určitě víc), ale po prvním díle se mi líbily prostory advokátní kanceláře, Petra a ta další advokátka brunetka. Asi bych těch 60 minut dokázal strávit líp, třeba hraním Minecraftu, ale nerad něco rozkoukám a nedokoukám.  Co mě zaujalo po projetí ČSFD byl vztah mezi režisérem a hlavní postavou Evou. To mě donutilo se zamyslet, jestli si pan režisér dělá prdel a je to ultimátní troll, nebo jestli to je jen hrozně moc nepovedenej pokus, jak ukázat na strastiplnej život matky dvou dětí s neschopným manželem. V průběhu sledování mi došlo, že tam je muž jako pohlaví vyobrazeno jako totální neschopnej ňouma nebo zlej grázl. Všichni muži jsou v tom seriálu "ty špatný" a ženy jsou ty ublížený chudinky, co to maj v životě hrozně těžký s náma kreténama. S jednou výjimkou a to pokud nejste nebezpečně přitažlivej méďa Kalina s bavorákem, co vydělává slušný prachy a dokáže vás za pomocí advokátních triků a tipů vytáhnout z průšvihu. V takovým případě už jako muž za něco stojíte! Tady toho feministickýho nádechu si všimla i moje holka a to už je co říct.. Někdy kolem šestý epizody jsem si vytvořil takovou latentní nenávist vůči postavě Evy, jejíž toxickej způsob naprosto nezřízenýho, chaotickýho života plnýho špatných rozhodnutí akorát brzdí chudáka Kalinu v jeho kariérním růstu. Martine, rodí mi kamarádka, odpískej tu dovolenou v ŘÍmě a přijeď! ... Martine, do porodnice nestíháme, Réza ti to trojkový kupé totálně sprasí, ale ty to zacáluješ, viď? ...  Martine, tady Réza naletěla podvodníkovi, ty si advokát! ... Martine, jsem sice jen pitomá uklízečka, ale mám vysokou školu života! ... Martine, jsem úplně blbá a vlezla jsem psychopatovi do baráku, ačkoli mě všichni doslova varovali! ... Na Tiktoku ten poslední díl místní mládež (především dívky) hodnotí jako smutnej konec. Martin měl prej zůstat s Evou, což dokonale reflektuje jejich sobeckej a naivní pohled na život (aka udělám si děti a pak budu dojit nějakýho hodnýho advokáta :D). Díky bohu (nebo scénáristům), že měli dost rozumu na to, aby nechali Kalinu s Petrou a Eva ať skončí někde na Badoo nebo na Tinderu v návalu dickpiků. Nic víc si nezaslouží.  Jsem rád, že se (snad) nebude točit 2. série, ALE: kdyby přece jen jo, měl bych top nápad na takovej sequel, pojmenoval bych to třeba: O mě se neboj 2: Kalinova pomsta. Martin prozře a spočítá si ušlý zisk a ztracený čas řešením Eviných problémů. Reálně v tom ten chudák zahučel třeba za půl míče. Takže tady nezbývá než předložit důkazy a zažalovat Evu za způsobený škody a vlastně třeba i ztrátu zaměstnání v prestižní AK. Poslední díl 2. řady by končil pomalou zoom out scénou se záběrem na Evu, jak leží pod mostem. Dávám 50% za Petru ve spodním prádle. 40% přidám za Rychlíkovou ve spodním prádle. A 10% jsem ubral za tu nesmyslnou bouračku uprostřed rovný lesní asfaltky, kde je doslova nemožný to narvat do stromu v 50km/h, ale nějak toho Kalinu do špitálu dostat museli.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Shlédnuty všechny 3 série za dva týdny. Super nápad, provedení, doprovodná hudba velmi návyková, chemie mezi herci byla super. Juraj Loj se ani jednou neusmál, ředitelka za 3.série hrála mrchu výborně, Polívka hrál sám sebe, z Vetchýho je stále cítit Okresní přebor, detektivka (Bočková) mi připomínala tu detektivku ze švédského Mostu, státní zástupknyě byla super a Hanuš hrál grázla jako vždy perfektně. Klidně bych přišel ještě se 4. sérií, případů k natočení je stále dost.  Nelze říct, která je lepší nebo horší, ale celkově nemám co vytknout. Snad jen to, že někdy zavražděná těla při ohledávání ještě stále dýchala :D Ale to bylo myslim jen v 1. sérii.

Americká nakládačka (2020)

Na Setha Rogena dobrý. Neřikám, že bych se u filmu řezal smíchy, ačkoli se jednalo o komedii, ale film měl zvláštní nádech a dalo se z něho v něčem i trochu poučit. Pohodová oddychovka.

On the Line (2022)

Zvláštní film. Zvláštní konec. Už ani nevim, v čem jsem naposledy viděl hrát Mela Gibsona. Dá se tim asi dobře zabít večer u televize, ale že bych si to pustil dvakrát, to spíš ne. Neurazilo mě to, ani nenadchlo.