Loupež ve velkém stylu (2017)

Velice slušná lupičská komedie, u které sice máte celou dobu pocit, že jste ji již mockrát viděli, ale přesto se u ní stále dokážete bavit. Freeman s Cainem již několikrát předvedli, že jim to skvěle ladí a tudíž ani nemůže jít o špatný film. V současné době by to chtělo sice o něco víc, ale pro klidné odpoledne to stačí.

Doktor Hollywood (1991)

Sice jsem s Michaelem J. Foxem neviděl ještě všechny filmy, ale všude, kde se tento herec objevil, tak se jednalo o výbornou podívanou a nikdy jsem nebyl zklamaný. Doktor Hollywood není výjimkou. Jedná se o příjemnou romantickou komedii, která nijak netlačí na pilu a nijak si nehraje na nic převratného. Mimo to je film obsazen skvělými herci, kteří odvádí svou práci na výbornou.

Vrchní, prchni! (1980)

Kdybych chtěl napsat veškeré skvělé hlášky filmu, tak bych muset odcitovat skoro veškeré dialogy tohoto díla. Jedná se prostě o nezapomenutelnou klasiku, která bude zábavná ještě nejméně za 100 let.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Ač bych mohl donekonečna psát o kladech Krále zbojníků, tak vše vynechám a napíšu jen Alan Rickman. Tento pro mě pan mistr herec ztvárnil postavu šerifa takovým způsobem, že zastínil všechny vynikající výkony ostatních herců. I když ztvárnil slizkost člověka, tak docílil toho, že člověk šerifovi místy i fandí. Jinak, co se týče i ostatních aspektů filmu, tak jde o skvělé dílo, které se dá v současnosti brát až za kultovní. Kevin Costner ve své nejlepší kondici společně s ostatními podávají skvělé výkony a film ani chvíli nenudí. Víc člověk nemůže po dobrodružném, historickém filmu ani chtít.

Mimi šéf (2017)

V prvních minutách jsem se tak bavil, až jsem se za břicho popadal. Bohužel zbytek filmu klesl do průměrné a místy až podprůměrné roviny, že jsem z Mimi šéfa až zklamaný. Přesto je Mimi šéf určitě hodný doporučení, i kdyby to mělo být jen kvůli tomu dokonalému začátku.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Rozhodně lepší a zábavnější než první díl. Tentokrát jsem se dokonce tak bavil, že se těším na druhé pokračování. Jinak Hotel Transilvánia 2 potvrzuje, že vlkodlaci jsou prostě BEST, a to ať jsou v hraném filmu nebo v animovaném.

Čapí dobrodružství (2016)

Sice nijak originální, ale velice vtipný a zábavný animák, který je pro věkovou skupinu, pro kterou vznikl, skvělou podívanou a i já jako dospělý jsem se poměrně bavil. Pro rodiče s dětmi rozhodně doporučuji.

Karcoolka (2005)

Animace sice není nijak úžasná, a to i přesto, že je film již 13 let starý, ale co se týče originality, nápadu a vtipnosti, tak Karcoolka je vysoko nad průměrem. Velice se mi líbí skládačkový styl, kdy člověk postupně zjišťuje, co se ve filmu vlastně děje a zde se to tvůrcům povedlo skoro na výbornou.

Maxinožka (2017)

Vyloženě průměrný animák, který sice ničím neurazí, ale rozhodně ani nic nového nepřináší. První polovina filmu sice převyšuje zábavou tu druhou, ale i tak stačí film vidět jednou a s klidem zapomenout.

Avengers: Infinity War (2018)

Po Black Pantherovi je Infinity War velikou vzpruhou. Ač se mohlo klidně stát, že film mohl být až překombinovaný vzhledem k již tak velkému množství hlavních postav, tak tvůrci dokázali tento velký problém vyřešit i na úkor toho, že některé postavy se spolu ani nestihly setkat. Mimo to Infinity War se podařilo ve mě vzbudit snad veškeré emoce od nadšení až po velké rozčilení, které jsem cítil po závěrečných titulcích. Díky tomuto je však tento film jedním z nejlepších filmů, jaký jsem za posledních pár let viděl.