Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Co k tomuhle dodat. Predátor, který přiletí na Zemi, aby pozabíjel všechny vetřelce a hlavně zničil všechny známky toho, že tam predátoři a vetřelci vůbec byli, tak při tomto zabije poldu a jeho tělo nechá viset na stromě, aby ho mohl každý najít. Salermo byl snad na tripu, když tohle dával dohromady, jinak fakt nevím. Nemluvě o tom, že vše bylo tak tmavý, až mě to rozčilovalo. Chápu, že se asi snažili napodobit napětí z Vetřelců 1 a 2 tím, že se snaží ukázat, co nejméně, ale tímto způsobem se to určitě nedělá. Jedna hvězda za hybrida vetřelce a predátora, protože nic jiného tenhle film dobrého nepřináší.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Spojení dvou nejvíc cool mimozemšťanů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně byl určitě jeden z nejlepších nápadů, který kdy vzešel někomu z hlavy. Bohužel se to nesmí dělat tímto způsobem. Pár dobrých nápadů sice v AVP je, ale na film tohohle typu, to je málo. Velkým problémem je například pojetí postav. Herci sice nebyly nijak zvlášť špatní, ale prakticky vůbec nedostali prostor, aby něco předvedli, protože film je až zbytečně narvaný různými postavami, které kromě smrti nic zvláštního nepřináší a ani ta jejich smrt není nijak zajímavá. Je to veliká škoda, protože si myslím, že kdyby celý projekt dostal do rukou někdo jiný než Paul W. S. Anderson, tak by celek mohl dopadnout mnohem lépe.

Predátoři (2010)

Musím opět uznat, že na co Rodriguez sáhne, tak to se mu povede. Sice jsem před shlédnutím byl skeptický k obsazení A. Brodyho, ale i ten se své role zhostil na výbornou a vůbec se nemusí stydět podívat se do očí Arniemu nebo Dannymu. Predátoři jsou sice pojati trochu jinak, než jeho předchůdci, ale to není vůbec na škodu. Ovšem tím nejlepším jsou odkazy na původní Predátory, a to ať se jedná o hudbu nebo samotnou bezbolestnou.

Predátor 2 (1990)

Dodnes nechápu, jak je možné, že byl Predátor 2 takovým propadákem. Ano nedosahuje kvalit prvního dílu, ale přesto se jedná o skvělý sci-fi horor, který tím, že je pojat trochu jinak než jednička, tak je sám o sobě dokonalý. Opět tu je spousty mrtvol, mnoho skvělých hlášek a napětí by se dalo opět krájet. Prostě TOP.

Vetřelec: Covenant (2017)

Rozhodně se jedná o lepší počin, než v případě Promethea, ale moderní styl Vetřelci prostě nesedí. Chybí tomu prostě ponurost, která byla pro vetřelce typická. Přesto samotný příběh byl dobrý a Fassbender opět exceluje a zrození prvního vetřelce je doslova ohromující. Covenant ve mě vyvolal naději, že se dalším dílem můžeme opět těšit na toho pravého vetřelce.

Prometheus (2012)

Osobně se považuji za velikého fandu Vetřelčí ságy a když měl přijít do kin Prometheus v režii Ridleyho Scotta, tak jsem byl natěšen jako nikdy před tím. Možná právě proto, že jsem k filmu přistupoval tímto způsobem, tak jsem byl až tak zklamán. Vizuálně je film sice velmi poveden a některé postavy jsou zajímavé, hlavně výkony v podání M. Fassbendera, Ch. Theron a I. Elby. Bohužel zápory převažují. Jsem velmi zklamán z výkonu Noomi Rapace a co je ještě horší, tak film samotný je místy velice nudný. Další věc, která mě vadí je, že stvořitelé jsou v porovnání s prvním filmem Vetřelec o poznání menší, až je to do očí bijící. Úplně sice Promethea nezatracuji, ale zklamán rozhodně jsem.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Uznávám, že Vzkříšení má mnoho chyb a rozhodně nedosahuje dokonalosti, jak se to dařilo předchozím třem dílům. Ale díky vložení humoru se opět jedná o unikát, který si v mém hororovém srdci našel místo. A ať se jedná o přehnaný závěr; nelogicky živou sedmou Riplyovou, když z úvodního dialogu mezi vědci vyplývá, že osmička je první přeživší nebo smrt Christieho, který v uvozovkách jen spadl do vody, tak je Vzkříšení skvělý horor, na který se kdykoliv rád znovu a znovu podívám. Mimo to, ty hlášky jsou nezapomenutelné :-)

Vetřelec ³ (1992)

Druhé pokračování sice nesklidilo, tak kladné kritiky jako předchozí dva díly, ale podle mého názoru neoprávněně. Trojka jede přesně ve stejném stylu jako minulé filmy, a to neopakovat se, což se opět podařilo. Vetřelec 3 má všechno, co má mít a vůbec si nezaslouží kritiku, které se mu dostává. David Fincher rozhodně odvedl výbornou práci.

Vetřelci (1986)

I když jsou Vetřelci pojatí mnohem akčněji a dobrodružněji než Vetřelec a hororová temná část se trochu vytratila, tak se tvůrcům podařilo opět vytvořit něco originálního a dokonalého. A i když se to u pokračování moc často nestává, tak v případě dvojky Vetřelců, se tvůrcům podařilo uchovat všechny kladné stránky předchozího dílu a místy přidat i něco navíc. Možná proto jsem měl v dobách mého dětství dokonce dvojku raději než jedničku. Prostě nepřekonatelný skvost.

Vetřelec (1979)

Co napsat, co nebylo již psané o jednom z nejlepších hororů v dějinách kinematografie. Kulisy, triky, herci, atmosféra, napětí a hlavně ztvárnění samotného vetřelce je prostě úplně dokonalé. Ač jsem Vetřelce viděl již mockrát, tak mě stále neomrzel a jsem si jist, že mě ani neomrzí. Tento film je povinností nejen pro fandu hororu a sci-fi, ale všech filmových nadšenců.