Bright (2017)

Po shlédnutí traileru, který mě nijak nenadchl, jsem byl z filmu velice potěšen. Takový buddy kriminálky se totiž již v současné době netočí a vůbec jsem nečekal, že Bright bude směřovat tímto směrem. Výborné hlášky, skvělá akce a hlavně mezi parťáky to skvěle jiskří. Když k tomu připočtu originální prostředí, do kterého je příběh vsazen, tak se jedná o unikátní podívanou. Celek bohužel kazí jen závěr, který bych vzhledem k celému průběhu filmu, čekal více nadupanější, ale nekazí ho natolik, abych kvůli tomu snižoval hodnocení.

Tomb Raider (2018)

Pro fanouška kultovní hry Tomb Raider je toto zpracování slastí pro oko. Tvůrci se poměrně věrně drží tématu hry a člověku místy připadá jako by se díval na útržky mezi herními sekvencemi. Bohužel celku chybí ještě dost samotné filmové tvorby, na což tvůrci jako by zapomněli. Přesto pro ty, kteří film viděli v kině, musel být zážitek více než obstojný.

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Tohle pro mě nebyl Hellraiser a ani poslední dvě minuty mě nepřesvědčili o opaku. Já osobně si myslím, že se jedná o blbý teenagerský slasher, který jen devastuje dobré jméno kultu.

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

Nevím přesně proč, ale mě se Návrat mrtvých poměrně líbil. Možná to bylo uhrančivou Kari Wuhrer nebo prostředí východní Evropy, do které byl příběh zasazen, ale já osobně beru toto pokračování Hellraisera jako povedené.

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

A opět kvalita Hellaisera Vyslancem pekla klesá. Dle mého názoru je téma tohoto pekelníka již vyčerpáno a měl by se již nechat být, aby se na něho mohlo za pár desítek let vzpomínat jako na ikonu hororového žánru a né jako na hororovou postavu, kterou zdevastovali filmaři.

Území mrazu (2013)

Poměrně slušná syrová kriminálka, kde místy člověka až mrazí, čeho jsou lidé schopní. Nekazit to místy Nicolas Cage, tak bych možná hodnotil i větším počtem hvězd. Na druhou stranu, kdyby se nejednalo o skutečný příběh, tak by se tato kriminálka ztratila mezi mnohem lépe zpracovanými filmy podobného žánru. Příkladem budiž severský výběr podobných kriminálek. Přesto si The Frozen Ground zaslouží slušné tři hvězdy.

Zpívej (2016)

Poměrně nudná pohádka, kde si člověk užije jen závěr poslechem známých songů. Samotné postavy jsou však nezajímavé. Popravdě poměrně slušný ohlas u diváka já osobně nechápu.

Hellraiser: Inferno (2000)

Abych řekl pravdu, tak nové pojetí Hellraisera se mi velice líbilo a velice to oživilo již každým dílem chřadnoucí kult. Krimi pojetí nechává člověka v ustavičném napětí a závěrečná pointa je dostačující. Bohužel s původním Hellraiserem se Inferno přesto nedá srovnávat.

Les sebevrahů (2016)

Nejedná se vyloženě o špatný horor. Zejména musím vyzdvihnout prostředí, ve kterém se natáčelo, které skvěle vystihla kamera v podání Mattiase Troelstrupa. Je sice pravda, že za nějakou dobu film upadne do zapomnění, ale jedno shlédnutí se vydržet dá a pár podařených lekaček se v něm také najde.

Zabiják & bodyguard (2017)

Mám moc rád buddy komedie a je mi moc líto, že jich v současné době nevzniká o něco víc. Přesto, když už něco vznikne, tak to většinou stojí za to. Toto je případ i Zabijáka a bodyguarda. Skvělé akční scény, mnoho zábavy a skvělých hlášek a hlavně mezi Reynoldsem a Jacksonem to skvěle jiskří. Doufám, že se dočkám pokračování.