• Krátkometrážní

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

3. série završuje tuto skvělou sérii v grandiózním stylu, poskytujíc nám emocionální a nezapomenutelné rozloučení s našimi oblíbenými postavami, s kterými se ale loučit nechcete.

Bod obnovy (2023)

Film "Bod Obnovy" je nesmírně zajímavým a vizuálně působivým počinem od tvůrců z Česka, Slovenska, Polska a Srbska, který divákům nabízí poutavou směsici sci-fi, kriminálního napětí a dramatických prvků. Premiéra filmu v roce 2023 nabízí pohled do možné budoucnosti, kde technologie umožňují oživení po smrti, pokud si pravidelně vytváříte digitální zálohu své osobnosti – tzv. BOD OBNOVY. Andrea Mohylová, která ztvárnila hlavní roli, přinesla do filmu senzační herecký projev a její schopnost vtělit se do komplexního charakteru přidala hloubku příběhu. Ostatní členové obsazení také excelovali ve svých rolích, což přispělo k celkové kvalitě filmu. Příběh filmu nás zavádí do roku 2041, kde agentka Em, hraná Andreou Mohylovou, se dostává do středu případu, kdy byla porušena základní pravidla obnovy. Bod obnovy oběti byl smazán, a tím se začíná rozplétat výjimečný zločin. Film nás vtahuje do blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí možnost prodloužení života, avšak současně vytvářejí prostor pro zločiny a morální dilemata. Celkově lze film "Bod Obnovy" doporučit všem fanouškům sci-fi, krimi a dramatických žánrů, kteří ocení vynikající herecké výkony, technickou kvalitu a závažné otázky, které film klade na stůl ohledně technologického pokroku a etických rozhodnutí. Robert Hloz si zaslouží uznání za svou režii, která nás zavádí do fascinujícího světa budoucnosti, kde lidská touha po prodloužení života střetává s temnou stránkou technologického pokroku.

Dobré zprávy (2022) (seriál)

Tak byly asi i horší primácké počiny :-)

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Denzel a Dakota znovu spolu po 20 letech. Parádní a brutální podívaná. Zahřálo mě to u srdíčka a pozvolné tempo jsem si velice užil. Za mne lepší než dvojka na tuty.

Blue Beetle (2023)

Fresh a pohodové. Hlavně tedy postavami. Ta Brazilka taky nebyla úplně k zahození.

Šoumen krokodýl (2022)

Mojí 3leté dceři se to líbilo, ale jen když tam byl v obrazu krokodýl. Když tam nebyl, tak se pokaždé zeptala: “Bude tam ještě?” Jinak to bylo takové všelijaké.

Nepřítel státu (1998)

Pořád to skvěle funguje i po 25 letech. Svižné a s výbornými herci.

The Covenant (2023)

Emoce z toho přímo kapou. Výborně pane Ritchie.

Oppenheimer (2023)

Nolan v IMAXu je jasnou volbou. Ještě to zesílí pocit z celého filmu. Jinak prostě úžasný zvuk, který prohlubuje celkové emoce ze zážitku.