• Krátkometrážní

Na maděru (2023) (seriál)

Je to fakt prdel a akční jak dick. USA! USA! USA!

Marvels (2023)

"Marvels" přináší návrat Carol Danvers alias Captain Marvel do světa plného akce a dobrodružství. Příběh zaměřený na její osud a pomstu vůči kreejským tyranům přináší spoustu akčních momentů a zajímavých situací. Brie Larson jako Carol předvádí solidní výkon a vytváří sympatickou dynamiku s novými postavami jako Kamala Khan a Monicou Rambeau. I přes výjimky, jako jsou scény s pákistánskou rodinou či muzikálové číslo, které jsou trochu divné, ale přesto zábavné, se celkový dojem filmu stává spíše zaměnitelným a zapomenutelným. Některé z těchto momentů mohou působit rušivě a odvádějí pozornost od hlavního děje. I když film nabízí pár velmi dobrých akčních scén, celkový dojem je spíše průměrný. Celkově lze říci, že "Marvels" je lehkým oddechem s dostatečným množstvím akce a sympatickým triem hlavních postav, ale zároveň nenabízí nic, co by diváka zvlášť výrazně uchvátilo nebo zapůsobilo hlubší dojem.

Loki - Season 2 (2023) (série)

Opět parádní pecka. Loki je král. A ten konec série je špagetující.

Medvěd na koksu (2023)

Film "Medvěd na koksu" je příjemným návratem do atmosféry osmdesátých let, kdy akční filmy nabízely divákům krvavou zábavu a napínavé příběhy. Zde však tento klasický žánr získává nový rozměr díky bizarnímu a nečekanému prvku – medvědu na kokainu. Příběh se odehrává v idylické přírodní rezervaci, která se najednou stává arénou pro nečekané a smrtící konfrontace mezi různými postavami, které mají jediný společný cíl: přežít.  Film zaujme svou schopností spojit rozmanité postavy v dramatických a komických situacích, přičemž diváci jsou svědky vynalézavých a bizarních způsobů, jimiž se postavy snaží překonat nebezpečí. Přestože se jedná o zábavný a napínavý film, z recenze je cítit, že skutečný zážitek by byl ještě intenzivnější, možná dokonce lepší, pokud by divák prožil filmové dobrodružství prostřednictvím vlastních zkušeností s kokainem, což je jemným narážkou na tematiku filmu.

Ahsoka (2023) (seriál)

Doporučuji před zhlédnutím vidět Rebels a Clone Wars nebo když nechcete sledovat animované seriály, tak alespoň nějaký souhrn na YT, kterých je spousta. Jinak nepochytíte nějaké události.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Film "Operace Fortune: Ruse de guerre" od režiséra Guy Ritchieho nabízí opětovnou dávku jeho typického stylu a nabitý akcí, i když to může být považováno za trochu slabší příspěvek ve srovnání s jeho předchozími díly. Přesto se jedná o lehce nadprůměrný film, který nabízí zajímavou směsici akce, špionáže a komedie. Hlavní herecké duo, Jason Statham a Hugh Grant, excelují ve svých rolích. Statham představuje superšpiona Orsona Fortuneho s typickým šarmem a dovednostmi, zatímco Hugh Grant přináší do filmu svou vlastní nezaměnitelnou charismatickou a komickou energii jako Greg Simmonds. Jejich herecký kontrast dodává filmu potřebnou dynamiku. Výkon Joshu Hartnetta jako Danny Francesca přidává do příběhu další zajímavý rozměr, a Aubrey Plaza jako sexy komplikace přidává na šarmu filmu. Celkově se jedná o zábavnou a akční jízdu s několika překvapivými momenty a vtipnými dialogy. I když to není vrchol Guy Ritchieho filmové kariéry, "Operace Fortune: Ruse de guerre" stále přináší dostatek akce a zábavy, které potěší fanoušky jeho dřívějších prací.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Film "Expend4bles" od režiséra Scotta Waugha bohužel nedokázal splnit očekávání. Jedná se o unavený film, který trpí velmi špatnými triky a akčními záběry, které jsou nepřehledně sestříhané. Obsazení, které zahrnuje jména jako Jason Statham, Dolph Lundgren, Randy Couture a Sylvester Stallone, bylo zřejmě nevyužité a jejich potenciál nebyl v plné míře využit. Přidání nových členů týmu, včetně Curtis "50 Cent" Jacksona, Megan Fox, Tonyho Jaa, Ika Uwaie, Jacoba Scipia, Levy Tran a Andyho Garcii, mělo potenciál přinést do příběhu čerstvý vítr. Bohužel, noví členové s novými styly a taktikami nepřinesli dostatečnou inovaci a příběh zůstal povrchní. Celkově mi film "Expend4bles" silně připomněl film "Americký ninja 4", což není dobré srovnání. Je to zklamání, že takový talentovaný soubor herců nedokázal vytvořit lepší a poutavější film.

Tlapková patrola ve velkofilmu (2023)

Takhle to recenzovala moje 3 letá dcera: “Ahoj, já jsem Ella a chtěla bych ti říct o filmu Tlapková patrola ve velkofilmu. Bylo to super! Pejsci získali superschopnosti od magického meteoritu, a to bylo úžasné. Skye byla taky super, protože se jí splnil velký sen. Ale pak přišel ten zlý starosta Humdinger a ta šílená vědkyně Victoria Vance. Chtěli pejskům vzít superschopnosti! To by bylo špatné pro Adventure City. Tlapková patrola je musela zastavit. A na konci byla taneční písnička, což bylo úplně nejlepší! Film trval 93 minut, což bylo akorát. Měla jsem se moc fajn a ráda bych šla na Tlapkovou patrolu znovu. Hezký den! 🐾”

Ostrov hrdlořezů (1995)

Film "Ostrov hrdlořezů" režiséra Renny Harlina je parádním pirátským dobrodružstvím plným akce a vzrušení. Příběh nás zavede na cestu za zlatým pokladem, který zdědí Morgan Adamsová po svém otci. Geena Davis v hlavní roli představuje silnou a odhodlanou hrdinku, která se musí postavit nejen proradnému strýci, ale i chamtivému guvernérovi. Film nabízí skvělé herecké výkony, zejména Matthew Modine jako podvodník Willy Shaw, který přináší do příběhu zajímavý humor a charisma. Akční scény jsou velkolepé a námořní bitva na konci filmu je opravdu impozantní. "Ostrov hrdlořezů" je skvělým zástupcem béčkového pirátského žánru, který vás bude bavit od začátku do konce. Je to zábavný film pro všechny fanoušky dobrodružných příběhů s pirátskou tematikou.