• Fantasy

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Podle všech těch kritik jsem čekala mnohem větší hrůzu. Ale ano, je to jednoznačně nejslabší počin, co Marvel za poslední dobu vyprodukoval. A přitom by to mohlo být super - Jennifer otevírá tolik témat, o kterých by se mělo mluvit, jen... se to tu podává strašně nešikovně. Nejvíc to kazí fakt, že tvůrci podle všeho nevěděli, co od She-Hulk vlastně chtějí - další seriál s osvětou, superhrdinský akčňák, právničinu, nebo komedii? Protože dohromady to v tomto podání zrovna nefunguje. Chybí ucelená dějová linka, ta se míhá spíš jen tak na pozadí, takže jak dochází k velkolepému vyvrcholení, velkolepé to není ani omylem. Poslední epizoda působila neskutečně zmatečně a chaos, který se hlavní postava „snažila" zachránit, byl akorát znásoben. Podobně mi vůbec nesedlo mluvení do kamery k divákům, v mnoha scénách to prostě nepůsobilo přirozeně, všechno bylo jaksi na sílu. Potenciál to má, jenže nevyužitý. A o opravdu mizerné kvalitě CGI snad ani není třeba mluvit... Neoznačila bych to za propadák, koukatelné to bylo, jen v porovnání s ostatními Marvelovkami to je prostě průměr.

Pomsta na druhou (2022)

Klasické teen drama, kde se dá občas zasmát. U prvních několika minut jsem byla opravdu rozpačitá, pak se to dalo - nakonec přišel twist, který jsem vůbec nečekala, za to rozhodně plus. Od té doby to bylo krapet lepší, ale pak to zase jaksi sklouzlo, postavy se usmiřovaly v podstatě bezdůvodně. To, co se tam stalo, by se nemělo přejít „jen tak", ale pak by ten film byl asi ještě mnohem delší (a dvě hodiny tu byly až příliš, za mě to klidně mohlo být kratší). I herecké výkony byly takové divné. Na jedno podívání fajn, jak říkám, ten hlavní twist byl za mě super, ale nemyslím si, že bych kdy měla potřebu si to pustit znovu. A vystavět marketing na Sophie Turner, která má všehovšudy dvě scény, teda nic moc tah.

Baymax! (2022) (seriál)

Wow. Na to, že to je kraťas, by si z toho Disney mělo sakra vzít poučení i do svých větších trháků. Big Hero 6 mám ráda, takže tohle byla nutnost, ale rozhodně jsem nečekala, s čím se Disney vytasí. Baymax na své cestě pomáhat ostatním řeší prakticky úplně cokoli - od psychického bloku přes alergie po kočičí problémy. Největším překvapením rozhodně epizoda, kde se řešila první menstruace a vše kolem ní, bez ladu a skladu, jak to je, konečně, díky!

Shazam! (2019)

Jestli jsem čekala cokoli, tak tohle rozhodně ne. Nezáživný začátek mě ponechal skeptickou, ale pak se to rozjelo a já se jen smála. Tohle je především pořádně praštěná komedie o tom, když se puberťák nečekaně stane superhrdinou... a jak to ve skutečnosti vypadá. Některé plot-twisty mi přišly dost rychlé a jo, je to plné takového toho klišé „nalezená rodina", ale co, jinak tomu snad není co vytknout.

Příběh kriminálního rady (1994) (TV film)

Škoda, že je z toho tak strašně cítit ta televizní produkce... Kniha mi učarovala a povedlo se jí to, co se povede málokdy - naprosto přetočit všechno, co jsem od příběhu čekala a co jsem tipovala, že se děje. Film je v tomhle mnohem explicitnější a od začátku je podle mě dost jasné, kudy to vede, a konec je tím pádem mnohem chaotičtější, než by měl být. Lyričtější prvky vymizely, přitom i k těm tam bylo trochu nakročeno, a to ten dojem kazí asi nejvíc. A oproti tomu, kdo tu hraje, jsou výkony docela nic moc.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Kdo si toho malého Groota ve dvojce Strážců nezamiloval? Tohle bylo tak správně praštěné, že jsem se chechtala nahlas u každé epizody - několikrát. Klidně bych jich brala víc. Když už máme i filmy s těmi žlutými pidižvíky, jimž nerozumíme ani slovo, proč ne i tohle. U postavy zjevivší se na konci mě jen trochu zamrzela odfláknutá grafika, ale jinak snad není co vytknout, je to vtipné, je to roztomilé, je to prostě Groot.

Bohové Egypta (2016)

Překvapuje mě, jací herci do toho šli... Ona by to byla super podívaná, kdyby to mělo lepší efekty a taky trochu rozpracovanější příběh. Takhle je to strašně zhuštěné, některé plot-twisty si naskočí jako deus-ex-machina, chemie mezi postavami nefunguje. V podstatě je to taková pohádka, vše je poměrně čitelné. Dívat se na to ale dá.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Napětí se stupňuje a holt to pro kluky definitivně přestává být prdel... Tradičně první epizoda rozpačitá, ale pak to jede ve velkém. Nitky se rozplétají, na (ne)hrdiny je zase nazíráno z jiných úhlů pohledu a jistí si můžeme být tím, že tady vlastně není jisté absolutně nic. Miluju, jak tvůrcům není nic, ale vůbec nic svaté. Masakr, emoce, vtipy, všechno tu pořád je. Nehorázná jízda od začátku do konce. Soldier Boy perfektní. Souhlasím tedy s tím, že se to tak trochu točí v kruhu, ale na celkovém zážitku to nic nemění. The Boys jsou prostě geniální počin.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Marvel vyprodukoval fajn teen seriál. Logicky to tak je poněkud jiné než ostatní seriály, ale dá se na to rychle zvyknout a v těchto měřítkách to funguje docela dobře. Jednoznačné plus tu je za Kamalino okolí - z MCU už sice známe pubertální hrdiny, ale u nikoho není rodina, která by ho tak nějak „zaměstnávala" víc než jeho superhrdinské povinnosti; Kamalini rodiče tu mají velkou roli a to bylo skvělé. Co je však zpočátku svěží, posléze začne být trochu otravné. Z teen seriálů vyrůstám, takže že mě občas Kamala štvala nebo že jsem měla chuť na nějakým náznakem pubertálního dramatu protočit oči, jako kdovíjaké minus neberu, cílovce se to, věřím, bude zamlouvat. Nicméně tomu chybí jakási ucelenost - respektive by tomu prospěl mnohem větší prostor. Skrz Kamalu nám totiž tvůrci prezentují úplně nový svět, jaký v MCU ještě nebyl, ale pár epizod k tomu prostě nestačí a taky to tak dopadlo. Postavy se strašně rychle střídají, hlavní dějová linka v podstatě rotuje, jak rychle se to všechno děje, a než se vůbec stihne něco pořádného stát, bum, je to ukončené a následuje další akční sekvence. Záporák tedy prakticky neexistuje - likvidace se tam zjevuje zčistajasna, kdy je jí třeba, a stejně mi to přišlo jaksi divné, podobně i co se týče džinů. Fajn za mě byla vsuvka s historií Indie a Pákistánu, to bylo zajímavé a epizoda, která se tím zabývala, mě bezesporu bavila nejvíc. U Kamaly mě trochu mrzí, že ačkoli začala jako hardcore fanoušek superhrdinů, víc než v první epizodě se to nerozpitvávalo, v tomto se to trochu vzdálilo od toho, jak znám Kamalu z her. Nicméně celkově to je fajn počin, co by se od Marvelu dal čekat, jenom s trochu posunutou psychologií postav vzhledem k tomu, že to jsou všichni středoškoláci (a to doopravdy, což je taky plus). Moc si neumím představit, jak chtějí Kamalu napojit na MCU, ale aspoň mám být na co zvědavá. Zklamání to není, ale svoje mouchy to má.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Klasickej Waititi, takže je jasné, co čekat. Love and Thunder pokračuje v tom, co nastavil Ragnarok - tedy šílené jízdě, kterou sem tam protne něco vážnějšího. Ano, je pravda, že když už se opravdu řešily hodně vážné scény, nemusely se hned zakrývat nějakým vtipem nebo tak, to mi taky nesedělo, ale jinak? Gorr mě bavil víc, než jsem čekala - v podstatě je to takové Rise of the Guardians, Gorr funguje jakožto temnější Stín, pohybuje se ve stínech, chce zničit „božstvo", důležitou roli tu hraje jeho dcera a taky chce klacek hlavního hrdiny... ehm. Plus taky za přístup k LGBTQ+ tematice, snad se MCU konečně vydává tou správnou cestou v jejím pojetí. Ačkoli mě Jane v minulých Thorech štvala, tady byla skvělá, chemie mezi ní a Thorem konečně fungovala. Za mě to je prostě pořád skvělý Thor, na kterého ráda mrknu znovu.