• Krátkometrážní

Ninjago - A Painful Promise (2022) (epizoda)

Někteří lidé ale dokonce i hadi se nemění, jak je vidět i v této epizodě. Je tu zásadní moment po Nyu, souboj pro nindži a především tu jde o Aspheeru, která chce pořád pomstu a tentokrát má i tajemného spojence. Rozjíždí se tak pomalu hlavní dějová linka této sezóny. Celkově je epizoda podobně zajímavá jako ty předchozí.

Ninjago - Public Enemies 1, 2, 3, 4 and 5! (2022) (epizoda)

Co víc k této epizodě napsat než, že pokračuje v dobře rozjetém vlaku a dostáváme tu pár skvělých odkazů. Samotný název epizody je perfektním odkazem. Tato epizoda je také hodně o akční scéně, která je opravdu povedená.

Ninjago - A Mayor Problem (2022) (epizoda)

Návrat dvou legendárních postav a také návrat na 2 ikonická místa v Ninjago. Dobře provedené akce a celkově tedy dost dobrá epizoda.

Ninjago - The Shape of Nya (2022) (epizoda)

Třetí epizoda je skvělá. Dostáváme se tu zpět k akci, opět se setkáváme s novými nindži a dovozcem pomsty kameny, u kterého je dokonce i celkem povedený vtip s podpisem a poděkování šéfa policie nindžům je také celkem vtipné. Ve druhé části se pak dostáváme k Nye a k její možné přeměně zpět na člověka. Navíc je tu celou dobu hodně napjatá situace mezi Kaiem a Jayem, kterou je také zajímavé sledovat.

Ninjago - The Call of Home (2022) (epizoda)

Druhá epizoda je věnovaná Nye a dává tu velký prostor poznávání toho, co se s Nyou děje po sezóně Seabound (Na moři). Celkově je to dobře zpracovaná epizoda a líbí se mi, že navazují na to, jak je Nya nyní mocná v moři, ale zároveň tak slabá na pevnině. Navíc poznáváme konečně jednu z dříve zmíněných postav a jsou tu zajímavé vzpomínky na sezónu Skybound.

Ninjago - Farewell the Sea (2022) (epizoda)

Tato epizoda slouží jako skvělý začátek této velké sezóny. Rozpoutává již naznačovanou dějovou linku s kamenem pomsty. Představuje nový tým nindžů, kteří se zdají být zajímaví, a především ukazuje znovu stmelení originálních nindžů.

Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta: Don't You Worry (2022) (hudební videoklip)

Naprosto skvělá písnička s úžasným klipem! Vždy mi jde především o písničku samotnou a klip tolik neřeším, občas je dobrý občas horší, ale tady je geniální a snad jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Vesmírné téma je dobře zvolené a choreografie je dokonalá. Opravdu pěkná píseň s vynikajícím videoklipem.

Želvy Ninja - Annihilation: Earth! Part 2 (2015) (epizoda)

Finále této série je opravdu pompézní. Je tu boj mezi všemi nejznámějšími záporáky Želv ninja a navíc se tentokrát Trhačův klan "spojí" s Třískou proti Triceratonům. Tohle je skvělé temné finále série, které skončí opravdu dost zajímavě a zároveň výborně připraví příběh pro vesmírná dobrodružství, která mají jasný cíl. Už od 24. epizody 3. série finále nabere ohromný spád a zajímavý příběh, nemluvě o skvělém teaseru na Triceratony již v minulé sérii. Jednoduše je to "Do Kranga!" povedené.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Thor: Láska jako hrom je jedním z mála nejnovějších projektů Marvelu, na které jsem se dost těšil už od začátku. Nicméně po zkouknutí filmu mohu říct, že jsem relativně zklamán. Děj byl dosti takový nijaký, ano motivace záporáka tu byla a samotná příčina nebyla špatná, ale celý film se nesl v takovém celkem ani ne nudném, nýbrž opravdu spíše nijakém duchu. Ve filmu bylo také spousta vtipů, avšak většina z nich byla spíše hloupých. Alespoň, že ve filmu poměrně fungovala chemie mezi Thorem a Jane. Každopádně i přesto, že Thor je můj oblíbený hrdina, tak nakonec filmu musím dát průměrné 3*, což mě o to víc mrzí, když Thor: Ragnarok byl podle mě jeden z nejlepších MCU filmů.

Časové pásmo bylo změněno