Ona (2013)

POKUD HLEDÁTE FILM: S neuvěřitelným vizuálem a hudbou, film která vás bude schopen alespoň trochu dojmout, film který můžeme brát jako menší výstrahu před blízkou budoucností, film s originálním námětem a nakonec film, se skvělými hereckými výkony.. Doporučuji vám film z roku 2013, Her. Lepší je si o filmu nic nezjišťovat a pustit si ho v absolutní nevědomosti. Já sám měl za to, že se budu dívat na obyčejnou romantickou slátaninu (jo no, ani nevím proč jsem si to chtěl vlastně pustit), ale za pár minut, pozorný divák už ví, že tohle bude trochu na jiný styl. Hodnocení: PROPERLY RATED, 7.8/10

The Tragedy of Macbeth (2021)

Čekal jsem rozhodně víc! Pro ty z vás kteří máte rádi divadlo, pro vás je tento film. Na rozdíl od toho já čekal nějakou temnou, lehce thrillerovou ARtovku. No a jak už jsem říkal, dostal jsem jen neuvěřitelně pomalé divadlo. (Možná bych to ocenil víc kdybych měl nějaký vztah k Shakespearovým hrám, ale nevím). 1 hvězda za fajn vizuál a druhá za skvělý výkon Denzela Washingtona, u kterého bylo vidět, že mu role Macbetha dost sedla a že si ji užil. A třetí za nějakou tu dějovou epičnost. Hodnocení: PROPERLY RATED, 6/10

Eternals (2021)

Eternals jsou jen další průměrnou (spíš podprůměrnou) marvelovkou. Děj je už ta pitomá, nezajímavá, předvídatelná klasika (záchrana světa, jak originální), postavy jsou úplně blbé ničím zajímavé a místy až směšné, konec je ať už jste marvelovek viděli deset nebo jednu, uhodnutelný jestli zvítězí dobro nebo zlo a hlavně to bylo ZBYTEČNĚ dlouhé, bez problému by to šlo o hodinu zkrátit. Také se nepovedlo udržet i sebemenší napětí, za což převážně mohli směšně vypadající záporáci. No a o propagaci lgbthdjdj, tady už radši nemluví. Říkal jsem si, že aspoň ten Marvel směřovaný na děti, by si to mohl odpustit, nebo to tam dát tak, ať si toho to dítě nevšimne (příklad Expedice djungle) když už! Ale oni to tam vyloženě divákovi nutí.. No je to fakt hnus. Hodnocení: OVERRATED, 4,2/10

Chata v horách (2012)

MAJESTÁTNÍ podívaná. Převážně prvních 80 minut byl masterprice a ten konec.. Ten byl opravdu, opravdu NEČEKANÝ. Ono začátek filmu vypadá (až na pár scén) jako klasický americký slasher, banda nevyspělých tupců si vyjede, i přes varování, na odlehlou chatu, kde je bude postupně zabíjet nějaká démonická síla, banda zvrhlých opilců, nebo jejich vlastní demence. Jenže tak to úplně není. A tak film pro mě začíná být úchvatný už prvních pár minut v chatě, protože vše co se tam děje, je skvělá zábava (pro diváka). Ze začátku máme možnost udělat si na každou s postav názor a vsadit se kdo z nich zemře jako první, a pak přijde "zvrat" nebo lépe řečeno start filmu a dámy a pánové, držte si klobouky, neboť od teď už to pojede jen z kopce. Víc k ději už prozrazovat nebudu, protože hlavní výhodou a tou originalitou celého snímku je schopnost držet diváka jak (už klasicky) v napětí, tak hlavně v NEVĚDOMOSTI.  Co se týče filmu po stránce herecké, vizuální, či hudební.. Film vám od každého něco nabídne. Atmosféra je zde převážně v první polovině dosti bujná a dokáže vás nejen držet v napětí, ale taky vás to baví. Filmu nechybí ani nějaká ta dávka komedie (převážně černého humoru) a násilí. Teď už mířím k samotnému závěru, ke kterému nás mimochodem dovede několik VELMI nečekaných zvratů. Konec je neuvěřitelně překvapující a originální. (Jen pro mě strašně nereálný). A jsem si jist, že nesedne každému, já bych také osobně volil trochu jinou variantu, ALE právě kvůli tomu, že to skončilo, tak jak to skončilo, to má své kouzlo. Co bych na závěr vytknul: film mohl být rozhodně delší, obzvlášť ke konci mi to přišlo strašně uspěchané (a zrovna to bylo tak zajímavé a mohlo se to natáhnout), dále bych přidal více emotivních momentů (vždy tak pěkně ten film povznesou) a na závěr mi vadil vzhled lokace, při poslední scéně, nějak mi to k tomu filmu nesedlo. Hodnocení: UNDERRATED, 9/10

Truman Show (1998)

Naprosto peckozní záležitost, s jedním z nejlepších konců všech dob. Trueman se vám může ze začátku jevit, jako jen další Carreyovka, ale pozor, není to žádná střelená komedie bez myšlenky či pointy. Je to bravurní, mistrovské dílo s tak originálním námětem, že těžko najdete lepší (v okruhu žánru). Nezapomínejme také na skvělé herecké obsazení, hudbu a styl vyprávění. Tudíž pokud chcete film který vás dojme svým mistrovským koncem, vykašlete se dnes na pitomé blockbustery/marvelovky a nechte se unášet Trueman Show. Hodnocení: PROPERLY RATED, 8,8/10

Amazing Spider-Man (2012)

Garfield je ten nejlepší herec spidermana ať už jako film či seriál. Na to že je to mervelovka, tak to má opravdu všechno. Slušný příběh, flow, postavy a hlavně skvěle procítěné emoční momenty. Spiderman jako postava je zde (dnes už ze všech tří) nejvtipnější a nejprocítěnější. Soundtrack, vizuál, kamera a akční scény jsou taky pecka. Hodnocení: UNDERRATED, 7,5/10

Drahokam (2019)

Skončil jsem v půlce a možná za 10 let to dokoukám. Film je to nic moc, ničím nevyniká a nikam nezapadá (možná jen se škatulky s nápisem: Ahoj, jsem drama, které tu bylo už tisíckrát).

21 gramů (2003)

Nevím, nesedlo mi to. Hlavně mi nesedl vzhled, celou dobu to vypadalo jako by to byl jen céčkový TV film, který točilo třeba Chorvatsko. (nic proti Chorvatsku nemám :). Takže vizuál NE. Herecky to ušlo, žádný převrat, ale dalo se to. Jenže v celku, když to srovnáme třeba s podobným Beautiful boy ve kterém se jelo na téma rodina/drogy.. Tak zde se nám kombinuje tolik různých věcí, až je toho moc. Hodnocení: OVERRATED, 4.1/10

matka! (2017)

Darren Aronofsky je borec! A tento film chápu, že nesklidil takový úspěch jaký měl. Film matka!, je velice úzce spjat z biblí a celkově s myšlenkou křesťanství, úpadu společnosti, lidské zhýralosti sobeckosti a na závěr se také věnuje tématu globálního znečištění, naší drahé matičky Země. Po celou dobu si film jede vlastním stylem a vypráví spoustu starých biblických příběhů spjato v jednom nadupaném, ke konci až morbidně znepokojujícím veledíle. Možná je dobré upozornit že se nejedná o horror, takže by mohli být někteří horror fan zklamaní. Jedná se totiž o extrémně vyhrocený THRILLER a podobenství. Celkově to skrývá strašně moc otázek a myšlenek a funguje to. Opravdu. Jen to musíte s tím brát, že to není jen obyčejný thriller, ale je v tom něco víc. Herecká stránka je brilantní, stejně jako vizuál. Co se týče flow snímku, tak si to jede první půl hodinu dost pomalu a klidně (jako obyčejné drama). No a potom se to zvrhne, nejprve pomalu a pak ke konci je to MARAS. Vím, že o tomto filmu budu ještě dlouho přemýšlet a zkoumat co pro nás vlastně skrývá a znamená. Hodnocení: UNDERRATED 9.1/10

Hollywoodská klišé pod palbou (2021)

Jako dokument o filmovém zákulisí a tricích to funguje. Dozvídáme se spoustu nových i starých informací, které jsme třeba už věděli, ale i tak si řekneme aaahaaa no jasně. Ovšem jestliže nemáte k Hollywoodu a kinematografii žádný vztah, tento snímek vám nic nedá.