Noční zvířata (2016)

Víte, ono film si užijete pouze pokud: chci vidět něco, co mě hned ze začátku bezvýznamně znechutí, chci vidět něco, kde Amy Adams vůbec neseděla její role, chci vidět něco, co si hraje na vyhrocený psychologický thriller, ale ve skutečnosti je to jen obyčejné slabší drama s pár napínavějšími scénami, chci vidět něco, kde vám bude úplně jedno jak protagonisti dopadnou a nakonec chci vidět něco s poměrně otevřeným koncem, kterým se ale tvůrcům vůbec nepovedl. Na druhou stranu zde ovšem můžeme vidět fajn výkon Jakea, ale to je tak vše, ani vizuální stránka nebyla žádný zázrak. Hodnocení: OVERRATED 4.5/10

Horké letní noci (2017)

Ze začátku jsem si říkal, jo tohle vypadá na slušných 75%, má to svůj styl, super vizuál luxusní kamerové záběry.. No prostě vypadá to zajímavě. První část (tak prvních 30 minut) jsem si říkal, že tvůrci rozhodně vědí co chtějí. Pak přichází část druhá, která spíše zběhne do takového dramatu (celkem originálního, ale nudného) kde jsem začal pomalu pochybovat. A nakonec to skončí romantikou. No a už v té druhé části máte pocit, že tvůrci nevědí co vlastně chtějí. Konec to potvrzuje. Ovšem musím pochválit a vyzdvihnout vizuální stránku, skvělou kameru a barvy.. Vypadalo to prostě skvěle. Stejně tak i herecké výkony nijak nezaostávaly a mladý Timothy si jistě jednoho dne vyslouží významnou cenu. Hodnocení: PROPERLY RATED 6/10

C'mon C'mon (2021)

No teda já nevím, vždy když jedno z nejvíce ambiciózních studií - A24 vypustí do světa něco nového, vždy se to snažím nějakým způsobem zkouknout. A cmon cmon není výjimkou, tak co můžete teda od dobře vypadajícího černobílého filmu čekat?.: No zaprvé (jak už je zvykem) skvělý výkon Joaquina Phoenixe, který celý film bezesporu táhne. Dále je zde slušný soundtrack a velmi povedené dialogové scény kdy se dospělí ptají mladých na budoucnost atd.. No ale co od filmu čekat nemůžete?. : Rozhodně ne DĚJ, film je v podstatě o normálních lidech, řešících své nudné, normální a všední problémy = žádný děj. Opravdu nic zajímavého zde neuvidíte, ani obyčejný jednoduchý zvrat, který by mohl snímek obohatit a zkomplikovat. A po necelých hodinách přichází konec. Ničím nezajímavý a na city vám také nepoleze. Ale jako bonus je film docela dobrý na procvičení vaší milé angličtiny. Hodnocení: OVERRATED 5/10

Tiché místo: Část II (2020)

Po průměrné jedničce, VELKOLEPÉ překvapení, tohle to pokračováni jsem si teda fakt užil! Jak jsem si na první díl stěžoval, že tam chyběly vyhrocené a mrazivé momenty, tak zde nám John Krasinski dává zabalenou mrazivou nálož už ze začátku. Co se týče příběhové stránky, tak už to sice není tak hezky komorní, za to ale mnohem rozsáhlejší. Na rozdíl od jedničku tu máme: lepší kameru, ZVUK (který tu je důležitý), více kvalitních herců a dokonce zde byl i jeden jumpscare který mě dostal. Celý film, v doprovodu se skvěle tísnivou a zároveň "otevřenou" atmosférou a mrazivým napětím, směřuje ke skvělému až lehce epickému vyvrcholení, které se odehrává ve skvěle vypadajících lokacích. A dostávám se k poslednímu bodu a to je barevnost snímku. Oproti prvnímu dílu je díl druhý mnohem barevnější, no a nevypadá to vůbec špatně. Hodnocení: PROPERLY RATED 8/10

Tiché místo (2018)

Do nebe bych to asi nevychvalovat a jakožto "strašidelné" či dokonce "mrazivé" bych to teda rozhodně neoznačil, ale jinak, jako lehčí a celkem i originální thriller to bylo fajn. Snímek vše sází na napětí, o kterém se všude kolem básní, ale upřímně, já tu žádnou vyhrocenou scénu neobjevil a v podstatě nejlepší scéna padla již v traileru. Na druhou stranu musím vyzdvihnout vizuální a audiovizuální stránku která je skvěle propracovaná a dává nám potřebnou atmosfér. Emily Blunt je zde skvělá, o tom žádná a i tady dokazuje, že je to herečka schopná se přizpůsobit jakémukoliv žánru. PS: plakát vypadá fakt krutopřísně. Hodnocení: PROPERLY RATED 6.9/10

Počátek (2010)

Dokonalost! Inception patří k mým oblíbeným filmům už dlouhou dobu. Co k nejoblíbenějším, je to ten NEJLEPŠÍ! Snímek Inception vám je schopen nabídnout ÚPLNĚ vše.: Dokonalý příběh, skvělé herecké obsazení, brilantní, podmanivou hudbu od Hanse Zimmera kterou si není možné nezamilovat, dále vás snímek ohromí svou genialitou a tím pojmutím, že ačkoliv se pořád jedná o velkorozpočtový blockbuster, je to vyprávěno klidně, komorně a není přecpán zbytečnými výbuchy, stupidními akčními scénami a milionem vystřelených kulek. Kdo chce a zaměří se, muže si zde najít hned několik krásných myšlenek. Snímek je neuvěřitelně emotivní a vzbuzuje ve vás všechny možné pocity, od smíchu po smutek. Po vizuální stránce to také nezaostává a kromě skvělých CGI efektů tady máme i osobitější namíchání barvy, kdy mi přišlo, že na rozdíl od Interstellaru, kde je film (ohledně barev) směřován na modrou, tak u Inceptionu je to spíš taková hnědá a šedá. Ne každému to sedne, já osobně, když už se jedná o ty sny, to možná udělal malinko pestřejší, ALE právě díky tomu si snímek drží perfektní "temnější" atmosféru. Postupně se dostáváme k akčnímu konci, který by možná mohl být lépe akční?, ale ve film to má vše svůj význam. Můžete si říct, že tihle "zlí vojáci" jsou bezcharakterní, zbytečné postavy, ale v konečném důsledku to dává smyls. No a konečný konec je naprostý skvost (mluvím tady tak o posledních 3 minutách) kdy Nolan opět dokazuje, že je jedním z nejlepších současných režisérů. Konec je naprosto geniální po všech stránkách. Výborně dojemný, Zimmer si pro nás nechal ten nejlepší soundtrack z celého filmu a je otevřený.? No, na to si už budete muset udělat názor sami, a že film vás teda donutí přemýšlet nebo se aspoň na chvíli zastavit a zamyslet. jediná věc která mi na filmu vadí je o, že mohl být delší. Nedělám si srandu, Nolan opravdu mohl udělat přes 3 hodinový snímek a já bych byl šťastný, protože mi přišlo, že ačkoliv ze za ty dvě a půl hodiny toho dozvíme poměrně dost, pořád jsou některé pasáže uspěchané. Prostě jsme mohli dostat z tohohle světa mnohem víc, jenže mi je jasné, že by to už nebylo tak divácky přijatelné a na někoho je už i těch 148 minut moc. Hodnocení: PROPERLY RATED, 10/10

Insomnie (2002)

Na začátek by asi bylo dobré říct, že nejsem žádný detektivní fanoušek a pojem "detektivka" mě dokáže unudit už jen v řečené formě. Ale říkal jsem si, natočil to přece Nolan, tak to musí být něco víc. Není, Insomnie je jen další průměrná detektivka s průměrným rozzuzlením které vás vůbec nepřekvapí. Herecky a vizuálně je to sice pecka, opravdu Aljaška vypadá skvěle a to, že slunce na noc nezajde, se zas v tolika filmech nevidí, ale na skvělý film to nestačí. Jak říkám někdo si to bude schopen velmi užít, ale já bohužel ne. Hodnocení: OVERRATED, 6/10

WandaVision (2021) (seriál)

Z marvel seriálu za poslední dobu jako Loki, The falcom end the Winter soldier a Hawkaye, je právě WandaVision ten nejlepší s největšími ambicemi a potenciálem. Také je nejlépe zahraný a procítěný. Opravdu je tam pár emočních momentů které jsou na marvel docela dojemné. No ale hlavní důvod proč jsem si tento seriál s oněch jmenovaných vybral jako nejlepší je to, že je to konečně něco trošku jiného. Konečně to vybočuje z těch hloupých předvídatelných klišé a je to svým způsobem ORIGINÁLNÍ a zajímavé. Po vizuální stránce je to taky pecka a za to může jednotlivá rozmanitost každého dílu. Samozdřejmě to má i PÁR vad které to vše kazí, jako např.: některé stupidní postavy, pár horších/slabších dílů, možná až moc barevný last fight atd.. Hodnocení: PROPERLY RATED, 7/10

Devadesátky (2018)

What a f*ck! Okey, celou hodinu a půl čekám, kdy se projeví aspoň sebemenší náznak těch 77 procent. My totiž po celou tu dobu sledujeme jen vývoj toho největšího a nejvíce nevděčného spratka všech dob. Vidíme jak se malé děcko vzteká, brečí, padá, chlastá, kouří a říká fuck! No a tím to v podstatě končí. Žádná myšlenka, žádná pointa.. Nic. Herecké výkony jsou průměrné, dialogy jsou směšné a koukat na zkaženou mládež, no myslím, že je lepší se kouknout ven z okna a uvidíte v podstatě to samé, jen to bude trochu zajímavější. Hodnocení: OVERRATED, 3/10

Santa Claus (2014) odpad!

Co snímek s nejvíc cool názvem nabízí?: Seskupení těch nejlepších herců a jejich výkonů za posledních pár let. Výborné postavy, dialogy a scénář, který je promyšlený do posledního písmenka. Neuvěřitelné CGI efekty které vám vyrazí zrak. Naprosto nečekaný děj plný zvratů, komedie a s nepopsatelně brilantním koncem, který nemáte šanci čekat (ani inception nemá konec tak vznešený, nečekaný a epický). Film vám nabídne vše, co si vaše divácké srdce může jen přát. Logika a fyzika je zde na místě. Samozřejmě nesmím zapomenout vyzdvihnou neuvěřitelné pojetí Santa a koťátka.. Prostě originalita na levelu milión.