Serenity (2005)

Čekal jsem průměr, dostal jsem minimum, takže teď to shrnu takhle: POKUD HLEDÁTE FILM: s neuvěřitelně špatnými hereckými výkony, s nejhůře napsanými postavami, s tisícem klišé ze kterých vás rozbolí hlava a pitomým nelogickým, místy až směšně napsaným scénářem, u kterého budete mít pocit, že ho psala 50letá ženská, která normálně píše články o hubnutí do ženských časáků... Serenity je správná volba. Hodnocení: OVERRATED, 2,5/10

Nepřítel (2013)

Tohle je můj styl filmu, hned jak jsem se díval na žánry v nichž je tento lowbudget komorní snímek ponořený říkal, že tohle bude něco pro mě. Ale spletl jsem se a uvažuju, co jsem to právě viděl. Po celou dobu sledujeme Jakea jak někde chodí, sedí, leží, jezdí, nebo dělá cokoliv jiného. Pak přijde hlavní zvrat (zápletka spíše) a film jde dál. OK. A pak je tu z ničeho nic konec který tak maximálně překvapí opravdu mistrovsky provedeným jumpscarem a nechává vám desítky otázek.. Ano, na žádnou z nich odpověď nikdy nedovíte. Celkový vizuál byl až DEPRESIVNĚ zvláštní, dopomáhala tomu hudba a osobitý styl barev. Tento snímek od studia A24 a režiséra Denise mi prostě nesedl. Hodnocení: OVERRATED, 4/10

Pixely (2015)

Pixely jsou naprosto střelená komedie (která je překvapivě i místy vtipná), na kterou jsem úplně zapomněl, že existuje. Ocení ji převážně old-school hráči, old-school počítačových her. Ale i já, člověk který nemá ke hrám téměř jakýkoli vztah, jsem byl schopen se bavit. Tudíž pokud hledáte ORIGINÁLNÍ komedii, na kterou po čase zapomenete (nebo ne?).. Můžu doporučit. Hodnocení: PROPERLY RATED 6/10

Malé ženy (2019)

Čím film vyniká, je výborné herecké obsazení, k tomu není co dodat. A jinak je to film který si pustíte když máte dost drsných vyvraždovaček a stupidních béčkových akčňáků. Budete si tu užívat až místy přehnanou dívčí něžnost. Film je jako celek průměrné drama, s průměrnými zvraty a s perfektním vzhledem (jak na prostředí, tak na hlavní protagonistky :)) Hodnocení: PROPERLY RATED 7.5/10

Lady Bird (2017)

Říkejte si co chcete, tohle je skvělý film po všech stránkách. V komentářích se často opakuje znění, že to tu bylo už milionkrát, že je to jen obyčejná romantická hovadina pro 13 leté holky. Není. Lady Bird je nejlepší film ve svém žánru, je to film o sobeckosti, vývoji osobnosti, pokoře a sebeuvědomění. Nemůžeme zapomenout na nezapomenutelný VIZUÁL, slušné herecké výkony a tu (pro někoho ohranou) americkou atmosféru. Velmi silný zážitek, s koncem které sice nepreferuji, ale tady byl fascinující. Vše fungovalo a zapadalo do sebe tak jak má. Hodnocení: UNDERRATED, 8,5/10

Calibre (2018)

Jako thriller to funguje dobře. A to díky stupňující se atmosféře (která ale nebyla tam skvělá jak jsem čekal), dobrým hereckým výkonům.. No ale podtrhl to konec, který je úžásný a lehce hraničí se sociálním dramatem (jak to u thrillerů často bývá). Trochu mi to ale kazí vizuál, čekal jsem spoustu velkých otevřených plání, zelených luk a rašelinišť (jak to na severu býva), místo toho jsem dostal okraj vesa a špinavou dědinu. Škoda, na tu ARTovou část severské přírody se dívá nádherně. Sem tam tam ale zazní moc pěkný sountdrack. Hodnocení: UNDERRATED, 7.7/10

Lady Macbeth (2016)

Neměl bych problém se vsadit, že slečna Pugh získá jednoho dne významné herecké ocenění, takže po herecké stránce je snímek za vodou. Děj je příjemné temné drama o sobeckosti a "klasické"?  lidské povaze, kde přes polovinu filmu hlavní hrdince Kateřině po celou dobu bez výhrad fandíte, ale ke konci přijde zvrat, při kterém si povíte, že tohle bylo moc. Dohromady teda dostáváme povedené drama, které se tak často netočí. Možná je dobré zmínit, že děj se odehrává převážně v domě, takže na dlouhé výlety za nádhernou krajinou zapomeňte. Hodnocení: UNDERRATED, 7.1/10

V nemilosti (2021)

Snažilo se to být temné, dramatické, nečekané a špinavé. No, od všeho se povedlo trochu. Sandra hraje moc dobře a přesvědčivě. V celku to jako drama ušlo, ale nic víc bych v tom nehledal. Máme tu pár momentů, které jsou až v thrillerové ráži, ale mohly by být vyhroceny o moc víc. O moc víc mohl být vyhrocený konec (jak jsem si přál), ale skončilo to až moc netflixovsky?? Fanda temných thrillerů ten konec asi moc neocení, takhle to řeknu. Ale jinak to mělo svůj styl, tempo a já se nenudil. Hodnocení: PROPERLY RATED, 7,4/10

La La Land (2016)

Slušná, VIZUÁLNĚ úžasná, muzikální romance. Čekat můžete příjemné herecké obsazení, nějaké to zákulisí z Hollywoodu (což je vždy zajímavé), a hoodně muziky. Někomu se bude líbit, někomu ne. Konec je na tento žánr až nezvykle dojemný a velmi povedený, opravdu! (Jen by mě okrajem zajímalo, kolik vyhodila celkem Emma Stone za všechny ty šaty. Na druhou stranu musíte přiznat.. jo slušelo jí to :) Hodnocení: PROPERLY RATED, 7,5/10

Casino Royale (2006)

No teda žádná sláva. Nikdy jsem nebyl fanouškem Bondů a nejspíš nikdy ani nebudu. Film je ve všem naprosto průměrný a obyčejný, ničím nevyniká, jen dál jede v zajetých kolejích. Herecky je to taky jen obyčejný průměr. Příběh je na špionážní film nepřekvapující klasika (záporák a teroristi) - nuda. Hodnocení: OVERRATED, 6/10