Imawa no kuni no Alice - Episode 4 (2020) (epizoda)

Epizida sice nabrala nějaké hlavní postavy, doce rychle i utekla.. Ale nebyla tak zábavná, záživná, a dobrá jako epizody předešlé. Každopádně si nemyslím, že by to bylo něco hrůzostrašného. Jasně, máme tu zde pár dost nelogických věcí, ale i tak si nemyslím, že jen proto že má 4díl slabší hodnocení a už je v modrých číslech, by jste to zde měli vzdát.

Imawa no kuni no Alice - Episode 3 (2020) (epizoda)

Tak to jo. Takhle emočně vypjatou a hlavně nečekanou podivanou jsem si tedy opravdu užil. Geniální jak po stránce sociálního dramatu, tak se to dobře drží i ve svém žánru. Vyvrcholení charakterů jednotlivých postav je přímo mistrovské. Dialogy jsou emotivní a přesvědčivé. Geniální.

Imawa no kuni no Alice - Episode 2 (2020) (epizoda)

Tohle bylo něco. Po prvním dílu se nám dál dobře rozvíjí a přibývají postavy, no a konečně se dočkáme pořádně zábavné a napínavé hry. Vlastně skoro celý druhý díl sázi na pár flashbacků, nejaké konverzace ohledně současné situace.. No ale hlavní je zde HRA, která jak už jsem říkal, se povedla a odhalila nám další věci ohledně her. Nechybí zde akce, napětí, krev a slušné fight scény.

Imawa no kuni no Alice - Episode 1 (2020) (epizoda)

Prvních 20 minut je ukázku luxusního vizuálu a obecně velmi dobré Japonské filmařiny, (i když se tam v podstate nic neděje), no a pak nám krásně začíná celý příběh první hrou, která sice nebyla nějak zajimá, krvavá, či zábavná... Ale ok byla to přece jen první hra takže je jasné, že ty topové pecky (které doufám že příjdou) nám bude režisér pomalu ale rychle odkrývat.

Dobrý časy (2017)

Jedním slovem: ZAJIMAVÉ. Film se neřídí žádnými pravidly jak v hudbě, příběhu, stylu vyprávěni, postavy se zde chovají velmi divně a konec je na tento styl docela očekávaný. Ovšem neříkám, že je to špatně. Někomu to sedne, někomu ne a někdo si řekne ok zajimavý vizuál, dobré herecké výkony, zajimavá hudba, no prostě ZAJIMAVÉ A ZVLÁŠTNÍ, ale mohlo to být lepší... A to je můj případ. Pattinson nám zde sice ukázal, že dokáže hrát v pořádných filmech (ne jen ve zfilmovaném dívčích románech). Ale jeden dobrý herec všechny chybky prostě nenapraví. 6.1/10

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Nejde to nazvat jinak než srdcová záležitost. Průměrnákovi mají skvělý humor, skvělé postavy, charaktery, příběhy a heartbreaking konec, který pokud jste si celý seriál užívají, tak vás rozhodně odmění. Luxusní komediální serial pro celou rodinu.

Trojí hranice (2019)

No, naprosto klasický průměrný netflixovský akčňák. První polovina byla nudná, zdlouhavá vykrádačka všemožných filmů i nefilmů. Druhá polovina už na tom byla o moc líp. Byla svým způsobem originální, emoční a zábavná. A teprve za polovinou vidíme rozvoj jednotlivých postav a hlavně nám film dává možnost sem tam se vcítit do jejich pozice a prožít to co oni. Vizuálně se film docela povedl (také ale až za polovinou) a nechybí nám pár epických a "snadno zapamatovatelných" momentů (příklad je scéna s táborák). Nechyběl anu překvapivý zvrat. Tudíž když spojíme hroznou první polovinu a poměrně slušnou druhou polovinu dostaneme opravdu těch 6.9/10.

Grandhotel Budapešť (2014)

Spíš než vtipné mi to přišlo až trapně komické. Po vizuální a herecké stránce, je ovšem film přímo brilantní. Střídání klasických formátu a formátů 4:3 je zde stylové a "cool". Další překvapení bylo hoodně známých herců, kteří odvedli skvělou práci. Příběh byl poměrně jednoduchý a bohužel ne dost zajimavý či zábavný a i přesto, že se zde píše komedie... zasmál jsem se snad jen jednou. 6/10

Kick-Ass 2 (2013)

Jak už to hold u pokračování brilantního prvního dílu bývá, dvojka nedosáhla kvalit jedničky. Chyběly ji zábavné, krvavé akční scény, komedie, černý humor a ta komiksová barevnost. Prostě chybělo vše dobré co obsahoval první díl. Ale největší problém snímku je, že se snaží působit smutně, dojemně, vážně... a tohle všechno míchá s humorem. Moc to tedy nejde dohromady. Na druhou stranu sem se ale i párkrát nahlas zasmál. 6,4/10

Vesnice (2004)

Koncová myšlenka byla dosti zajimavá, i když jsem si říkal, že tohle to tak udělat nemohli atd.. Film má samozřejmě svoje chybky v logice, ale jinak je to v pohodě. Musím velmi vyzdvihnout tu FOLK stránku snímku, díky které film vypadá dobře, temně a tajemně (trochu i ARTově), ale jestli od toho čekáte pořádně mrazivý thriller či dokonce horror (jak mohou mást trailery), tak na to honem zapomeňte. Jako žánr bych to spíše nechal na pozici mysteriózního dramatu. (i přestože si některé scény byly schopny udržet a trochu vygradovat napětí, tak i přes to bych to za thriller nepokládal). Herecké výkony byly fajn, hudba průměrná, scénář a dialogy nic moc. 7,5/10