Olověná vesta (1987)

Film se dá teoreticky rozdělit na dvě části. Část 1: V první části vidíme neuvěřitelně nervydrásajicí, zábavný a krutý vojenský výcvik. Sama úvodní scéna byla tak záživná a dramatická, že si ji budete pamatovat ještě dlouho (něco na styl Whiplash 2014). Ono vlastně ta 45 minutová ukázka vynikající filmařiny, by mohla působit jako samostatný snímek a nikdo by se nezlobil. Prostě 10/10. Část 2: Ta se nám už odehrává ve Vietnamu, kde vidíme většinu hlavních postav z výcvikového tábora. Ovšem druhá část už je klasické war story typu zachraňte vojína Rayena. Ale na tu dobu je to natočeno mistrovsky. 8/10. Tudíž když tyto dvě části spojíme vznikne nám snímek Full metal jacket s perfektní režií, hudbou, hereckými výkony, atmosférou a příběhem. Taktéž nemohu zapomenout vyzdvihnout krev a akční scény, které s ohledem na dobu pozitivně vynikají. 9/10

Město 44 (2014)

Smekám polákům. Tohle bylo mistrovské dílo. Takto emočně nabitý, napínavý, realistický, smutný a propracovaný příběh jen tak někde neuvidíte. Poláci předvedli přímo hollywoodské výkony a soundtrack byl slast pro uši. Akční scény byly emotivní, krvavé a vizuálně moc pěkné. 9/10

1917 (2019)

Vyloženě špatné to nebylo, ale 81%??? To se mi fakt nezdá. Příběh je až moc jednoduchý (chápu mě se to říka když na film koukám pěkně doma a nemusím se vláčet sto kilometrů se zprávou). Ale jakožto fanoušek válečných snímků musím říct, že to byla fakt nuda. Po vizuální stránce ovšem film zaválel. To ne že ne. No a herecky to byl naprostý průměr. 6,1/10

Red Notice (2021)

Nebýt nabušeného Dwayna, charizmatického Rayena a nádherné Gadot... film by ztrácel skoro vše. Je to prostě ta stokrát ohraná klasika, na kterou se stejně podíváte, protože nemáte nic lepšího na práci. Každopádně když pominu ohraný děj. miliony stupidních klišé a vykrádaní všech akčních scén... Tak nám zůstává doocela slušný humor a překvapivý konec. 6/10

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Doposud jsem nic děsivějšího v životě neviděl. (díval jsem se v 8 letech), takže pokud byl záměr natočit dětský psychologický horor, tak si film zaslouží 5 hvězd. Ovšem pokud ne, zaslouží si odpad. Jen dvě hvězdy tudíž dávám jak za psychopatickou atmosféru, ze které jsem měl noční můry, tak za neuvěřitelně hnusnou animaci. Ale příběh, co si pamatuju, byl celkem fajn.

Zastavte temnotu (2018)

Pročítal jsem si pár kladných recenzí a říkal jsem si: jo konečně pořádně mrazivý, mysteriózní thriller. No, ve zkratce jsem velice zklamaný. Film nebyl ničím zajímavý, temný a už vůbec ne napínavý, či dokonce nervy drásající. Nejlepší  byla tak první půl hodina, no po části ve válce v Iránu (nebo tam někde) už to začalo ztrácet tempo. Herecky, vizuálně a hudebně film nastavil docela vysokou laťku, to ne že ne. Ale příběhově to nestálo za nic. A označení thriller bych spíše zaměnil za nudné NEnapínavé drama. 5/10

Pašerák (2018)

Teda, tak od Eastwooda jsem tentokrát čekal víc. Čekal jsem Clintův nezapomenutelný charakter jako v Gran torinu, ale to jsem nedostal. Ze začátku se to sice jeví, že by to mohlo být něco podobného, ovšem po půl hodině se to zvrtne v klasické, nudné drama o drogovém kartelu. Prostě ten typ filmu, který si pustíte jednou a za měsíc na něj zapomenete. 6/10

Čas (2021)

Teda čekal jsem od toho rozhodně víc. I přes nízké hodnocení jsem čekal mrazivý mysteriózní thriller, který bude konečně ve svém žánru něco originálnějšího. Místo toho jsem ovšem dostal reklamu na nějakou pláž v Karibiku a ukázku těch nejhorších hereckých výkonů všech dob. Krom Thomasin McKenzie a Alexe Wolffa, zde byly herecké výkony tak špatné, že by je na pohodu dokázal přehrát i Bruse Willis v Cosmic sinu. Postavy byly napsány absolutně nesympaticky a chovali se nelogicky asi stejně, jak nelogické byly některé kamerové záběry v tomto snímku. Jediná věc která mohla film aspoň trochu zachránit, by byl případný gore. Ovšem nejvíce násilná scéna (scéna v noci s nožem) byla tak, ale tak špatná, že jsem měl sto chutí jít raději spát. Jednu hvězdu dávám za pár pěkných záběrů na přírodu. 2/10

Válka světů (2005)

Klasické katastrofické scifi drama? No nejspíš ano. Ale i když nejsem fanouškem žánru Spielberg a Cruise mě nalákat dokázali a já vydržel koukat až do konce. Gratulace. Až na pár nelogičností (které dvakrát neovlivnují děj) si film vede dobře a skoro po celou dobu sebou vane až thrillerovou atmosféru která se zde výborně mísí s... No v podstatě se vším. Dějově je to taková ta alien klasika která nikoho asi nepřekvapí. Ovšem pokud hledáte taktéž jatastrofický film s důrazem na "nedůležité" postavy které na vývoj situace nemají zas až tak velký vliv, zkuste raději film cloverfield: Monstrum. 7/10