Americký sniper (2014)

Možná bych to jen trochu zkrátil, jinak to šlo. Klasický film o válce i Iráku. Jestli jste fanoušek žánru tak si to užijete, jestli hrajete CS:GO, tak si to užijete. Pokud vám ovšem nic z toho neříká, tak si myslím, že se na to ani nemá cenu dívat. 7/10

tick, tick...BOOM! (2021)

Z dílny Netflixu nám vyšel další film se známým hercem. Tentokrát jde o dramatický, emoční muzikál který není tak špatný jak se může na první pohled zdát. Jasně vzhledem k tomu, že je to Netflix, zde jsou zástupci všech rasových a pohlavních skupin i když se děj odehrává v 80letech tuším, kdy tohle ještě v takové míře nebylo. Ale když tohle pomineme, dostaneme fajn film s fajn hereckými výkony, příjemnými postavami a slušně poslouchatelnou hudbou. Konec se fakt povedl. 7/10

Memento (2000)

I když je Nolan můj oblíbený režisér budu hodnotit jako vždy nezaujatě: Teda 86 procent co! Jedinou zajímavou věcí zde bylo to, že je příběh vyprávěn pozpátku. Jinak je to úplně klasická "kriminálka". Herecké výkony byly pruměrné, spíš bych to ale označil jako "velkou" oneman show pro Pearce. No nevím, za pár let si dám rewatch, ale zatím 6.8/10

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Bylo to.. DOBRÉ, byly to velmi DOBRÉ. Teda řeknu vám, čekal jsem od toho mnohem míň a dostal jsem Japonský nářez! Laik by řekl: "ejhle, tohle je úplně stejné jako Squid Game." Noo není. A nejde říct co je lepší. Alice je zaměřená na rozsáhlost příběhu, na jeho velkolepost, na otázky sociálního dramatu, vývoje psychiky hráčů a volbu jejích rozhodnutí. A jedním z hlavních důvodů proč bude a je Squid game divácky přijatelnější je jak vztah k postavám (který máme i zde i ve Squid game) tak ten hlavní důvod je vztah k místu. V korejské vyvražďovačce máme celý děj točící se v jedné budově, vývoje charakterů v hangáru a vše je hezky barevné a veselé. Ovšem V borderlandu je to jiná. Protagonisti jsou každý díl - jiná lokace, každá hra - jiná lokace, každý vývoj charakteru každá emočně vypjatá scéna - jiná lokace. No, někomu by to mohlo vadit, já v tom vidím obrovskou výhodu a říkám to jen pro srovnání se Squid game. HRY: dámy a pánové, hry byly zábavné, napínavé, brutální a sem tam i pěkně krvavé. NAPĚTÍ: tím se zde nešetří, obzvlášť ke konci je vyhrocená co třetí scéna, jen musíte seriálu dovolit, aby vás mohl napínat (musíte si to prostě užívat). POSTAVY: postavy bylo napsané dokonale, chovaly se logicky, všichni měli mezi sebou potřebnou chemii.. co si budeme, Asiati prostě hrát umí. (jen bych podotkl, pokud se nechcete učit anglicky, pusťte si to v originále, anglický dabing je otřesný). VIZUÁL: vše co se vizuální stránky týče tak je úžasné, hudba, vzhled. První díl byl až moderně ARTově vypadající, paráda. Je tam taktéž spousta "EDIT ZÁBĚRŮ" - prostě záběry které by se daly použít do nějakého mega epického editu. No a co říct o samotném konci. Při nejlepším nic, jen řeknu, že bez pokračování možná trochu poupravím hodnocení. 9/10

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Rozhodně bych v tom neviděl takovou tragédii jakou vidí ostatní. Sice je pravda, že zde není vidět to zapálení a snaha ze strany tvůrců, jde vidět, že to celé pohořelo na tom že to není Rkové, jde vidět, že máme málo času vytvořit si vztah ke Carnagovi, potažmo si dotvořit ten k Venomovi. Je to klasická marvelovka, takže dobrý vizuál, herecké výkony (až na jednu černošku, jak jinak), hudba taky ujde.... No prostě to známe. Na druhou stranu musím určitě vyzdvihnout, oproti jedničce, více akce. Akce je zde velkolepější a lepší, a scéna před final fightem, jak tam jdou do katedrály se velice povedla (hodně ji pomohla hudba). Na závěr bych si troufl říct, že i když to není Rkové, tak se 2 procenta těchhle drsných scén povedlo. Ovšem scény byly jen dvě, a s Carnagem neměly co dělat. Což je škoda. A vztah a dialogy mezi Eddim a Venomem docela ujdou (samozdřejmě jsou plné rádoby cringe vtípků), ale ujdou. 6.9/10

Imawa no kuni no Alice - Episode 8 (2020) (epizoda)

Paráda s dobře propracovy flashbacky, emoční momenty a slušné zakončený příběh, který vlastně zakončený vůbec není.

Hawkeye - Ronin (2021) (epizoda)

Dvě hvězdy za Florence, jinak je to brak jako předešlé díly. Nojo, marvel jde pomalu do háje.

Imawa no kuni no Alice - Episode 6 (2020) (epizoda)

Ono to skáče z horšího dílů k mistrovskému dílu. Atmosféra, děj a postavy se zde hrotí tím správným způsobem a klasické zvraty zde opět čekat MŮŽETE. Konec je jen předzvěst něčeho VELKÉHO.

Imawa no kuni no Alice - Episode 5 (2020) (epizoda)

Docela škoda, že to nezůstalo u toho smutného, temného thrillru a skončilo to u puberťácký hardpárty. Každopádně si myslím, že to bude mít (má) své opodstatnění a zase to buď naskočí do starých kolejí, nebo se to poveze na nové, lepší vlně. (A jen tak mimochodem, krátká scéna ve stanu byla neuvěřitelně komická a vtipná).