Frayed (2007)

Kvalitni horor. Sice docela slasherovska klasika ala Halloween, kde bohuzel hlavni prekvapko na kterem to tak trochu stoji, kazdy prumerne inteligentni divak prokoukne cca do 10ti minut, ale napeti i pres to funguje. Prekvapek je nakonec nastesti vic a plusove body zde navic vyhrava ta atraktivni brunetka. 5/10

Boží armáda (1995)

Na to, ze se jednalo o svatou valku mezi nebem a peklem, na to, ze andela smrti Gabriela hraje vyborny Christopher Walken a Lucifera excelentni Viggo Mortensen, to byla docela dost nuda. "Never trust a fucking angel. " 6/10

Vteřiny před koncem světa (2008)

Dlouho jsem nevidel tak totalni Dcko a ripof v jednom. Amatersky kus, ktery ale paradoxne nebyl o tolik horsi, nez remake The Day The Earth Stood Still. Jedna hvezda ciste za tu atraktivni scifi kocicku a jeji pusobive narazniky. 2/10

Ohňostroj (1997)

Jeden ze slabsich Takeshiho filmu. Po tom co me totalne dostal v "Dolls" a "Achilles and the Tortoise" me pomalu zacina nudit. Je to stale hezke, poeticke a s jak jinak nez excelentni hudbou Joe Hisashiho, ale obcas je to proste nuda. Takhle pomaly a nemy film se jen tak nevidi. Dalsi vyhradu bych mel primo ke Kitanove herectvi, ono je to sice super, flegmaticke a zabavne, ale Kitano nehraje charaktery, on hraje sam sebe. Grimasy, styl chuze, minimum slov, presne takhle se prezentuje naprosto ve vsech svych filmech, takze to casem zacne byt stereotypni a prestavate mu to zrat. 6/10

Otčím (2009)

Hmm, chutny thriller. Sice naprosto klasicka predvidatelna USA produkce, ktera na prvni pohled nijak zvlast nevynika, ale jsou to malickosti, ktere zapadnou a diky kterym to nakonec i pres to zapusobi pozitivne. V prvni rade atmosfericka hudba Charlieho Clousera, ktery se tentokrat krotil s vytvarenim uzasnych dark main themeu a zameril se vylozene na podporeni napeti, ktere bylo docela solidni a drzelo po celou dobu. Spravne vnitrne evil zaporak, ktery to zvladl bez zbytecneho prehravani a sexy blondyna, ktera vypadala jako Scarlet Johansson, ale ne tak nechutne. Kvalitni prumer. 6/10

Ve spárech yakuzy (2000)

Ani Takeshi Kitano neni schopny zachranit priserny gangstersky zanr. Je to cele spravne japonsky extremnejsi a zabavnejsi, nez klasicke gangsterky, ale s mym odporem ke vsem podobnym mafianskym traparnam to nijak extra nepohlo. Relativne kvalitni kousek zejmena diky flegmatickemu Kitanovi a hudbe Joe hisashiho, ktera byla sice za jeho standardem, ale strihl si zde zajimavy jazzik. 6/10

Kikudžiro (1999)

Takze Takeshi Katana je i dokonaly komik. Kikujiro je film, u ktereho se permanentne priblbe usmivate a cas od casu dostanete nejaky ten zachvat (jako treba kdyz si jde Takeshi zaplavat). Obcas to ma tendence byt i dojemne, ale kdyz uz se zacinate citit dojate, tak Joe Hisaishi spusti svoji uzasne prijemnou magickou hudbu, vyborna hlavni herecka dvojice na sebe zacne stekat ve sve roztomile japonstine a zase je vsechno ok. Nevidel bych to sice jako nejlepsi Kitanuv film, jak se snazi naznacovat zdejsi hodnoceni, ve finale uz tomu trosku dochazel dech, ale jako jeho nejvtipnejsi kousek, kde si to navic temer tradicne diktuje v hlavni roli a jako extremne povedenou road movie, urcite. 8/10

Vzhůru do oblak (2009)

Tezce precenovany animak, zatim rozhodne nejhorsi od Pixaru, na asijske anime to samozrejme ani nedohledne. Nedostatecne vtipne, nudne, ze zacatku to jeste vypada docela duchodecky slibne a ma to sve momenty, ale cela druha "akcnejsi" pulka uz je totalni vopruz. A kdoze tu zoufalost ve finale potvrzuje stejne uplne nejvic? Ano, jednoznacne nejhorsi hudebni skladatel soucasneho hollywoodu Michael "bezostysne zripuju vsechno co se mi dostane pod ruku a svou hudbou umim zdevastovat jakykoliv film" Giacchino. V UP, stejne jako v jeho predchozim Star Treku jsou opet minimalne 2 uplne totalni 1:1 nehorazne vykradacky Johna Williamse a to za to ten chudacek vyhral Golden Globes, Grammy a jeste si brousi zuby na Oscara. Je tedy naprosto oficialni, ze Michaelovi neni vubec cizi napichovani zadku hudebnim a filmovym akademikum, ani poradny kapri rybolov! O tom, co dela s rezisery, kteri si ho najmou na ozvuceni svych filmu radsi ani nebudu premyslet. 3/10

Achilles a želva (2008)

Po "Dolls" dalsi genialni kousek od Katany, ktery me totalne dostal. Absolutne nadherny film o umeni, o tom co je to umeni, o pristupu k nemu a odhodlani jit za svym umeleckym snem a take o tom jaky ma vztah k samotnemu umelci jeho okoli. Umelci jsou casto videni jako urcita forma magoru mimo realitu, kteri navic kvuli umeni nemaji cas a pomysleni na nic jineho diky cemuz jdou stranou veci jako normalni zivotni aktivity, vydelavani penez atd. tenhle film to dokonale zachycuje. Dokonalym vypravenim, skvelou vizualni strankou zobrazujici ruzne alternativni malirske styly a cele opet podporeno skvelou hudbou, i prestoze po neshodach uz neni od Joe Hisaishiho. Ja chci taky zenu, ktera se nebude zajimat jen o penize a bude me podporovat v mem umeni, to je v dnesni dobe naproste sci-fi. 9/10

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Hezka grafika a hudba, ale to je tak vsechno. Ani se nerozkoukate a uz se tam strili o zachranu sveta s ultimatnimi roboty, vsechno hi tech, bomby, letadla, narez jako krava, tenhle system se tam opakuje asi 4x, porad prichazeji novi roboticti andele smrti, ktere se povede vzdycky na posledni chvili s vyeptim vsech sil rozstrilet. Mozna jsem prilis rozmazlen excelentnimi anime od Miyazakiho, ale Evangelion je spise material pro lidi ve veku 3-9 let, kteri si jeste hraji s roboty a transformery. 5/10