Rudý škorpion

• Jihoafrická republika Red Scorpion (více)

Ruský důstojník tajné služby Nikolaj je vyslán do Afriky, aby zlikvidoval vůdce povstalců, kteří bojují proti tyranskému režimu. Nikolaj se snaží připojit k rebelům a po čase se jeho přesvědčení obrací proti původnímu poslání a je rozhodnut se přidat se zbraní v ruce na stranu spravedlivého boje za svobodu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ravi

Lundgren v dobré charakterní akční roli fakticky spackaného ideologického blábolu. Akce dobrá. 50% = 2+/5 ()

m.a.t.o.

„Nikolaj, bol si Spetsnaz." – „Ja SOM Spetsnaz. Len už nepatrím k vám." Béčko nesúce sa na rambovskej vlne v hlavnej úlohe s veľkým Lundgrenom, ktorý sa do úlohy robota-zabijaka hodí viac, než ktokoľvek iný. Akcia je najväčším plusom, scény sú prehľadné a vzhľadom na nižší rozpočet ich možno označiť aj za veľkolepé (všetko čo môže vybuchnúť aj vybuchne :)). Mimo nich je to už skôr nuda. Na jedno pozretie ale môže byť. 55 % ()

Pecival

Pokud bych přehlédl ideologický balast tak je to solidní akce - Lundgren vypadá dostatečně zle, ikdyž samozřejmě hraje bídně. Ale koho to v takovým filmu zajímá že :) ()

zolo23

Je zrejmé že Dolph nie je veľký herec a v tomto filme ani hrať veľmi nemusel, ale stále je to pre mňa jeden z najlepších akčných filmov 80-tych rokov. ()

Jello Biafra

Štandartné osemdesiatkové béčko kde sa z Dolpha Lundgrena ako príslušníka Specnazu stane hrdinný ochránca afrického ľudu proti zlotrilým sovietským agresorom. Nudná a značne naivná záležitosť s nezáživnou akciou. Najväčší kopanec pre diváka však nastane na záver pri tradične akčnom zúčtovaní kde logika dostala dovolenku a z filmu sa stane dobrá paródia. ()

tommmy89

Ako malý chlapec som bol tak povediac na tomto filme závislý :) Inak povedané, akčná klasika, ktorá sprevádzala isté roky môjho detského života. Ešte za čias, keď som mal bezstarostný život som sa nevyznal do takých slov, akým je SPECNAZ. Bolo mi to proste cuzdie, ale stačilo mi, že som videl nejaké dve-tri akčné scénky a na konci filmu silný samopal a bol som paf :D Dolph Lundgren nepatrí medzi mojích obľúbených hercov, ale siláka, ktorý pretrpel aj mučenie v podobe ihiel, ktoré mu prepichovali cez slabiny a nevidal pri tom ani hlások :D Červený obal VHSky si užil svoje no :) ()

lskala

Lundgren ve svém nejlepším filmu sází jednu hlášku za druhou a ten mrňavej křovák se nenechá vůbec zahanbit. Na tohle jsme se s kamarádama na základní škole koukali do zblbnutí! 85% - 4**** ()

kenkaku

Přemýšlím jestli Rudý škorpion pro mě není právě tím číslem 1 ve filmografii Dolpha Lundgrena. V osmdesátých letech patřil mezi nejlepší a to i když obsahoval potupné momenty jako několikrát "dehonestovaný Čech" (sem jako kluk blbě nesl) a ohrané vtípky stylu "nejsem nejsem". Přesto mám ten film rád. ()

sedm.1

Lundgrenovu bohatou hereckou filmografii mám najetou téměř celou, a tak si myslím, že mohu objektivně zhodnotit, že právě Rudý škorpion je jeho nejlepším filmovým počinem vůbec. Samozřejmě tedy spolu s vedlejší rolí Ivana Draga v Rockym 4, kde na sebe strhnul veškerou pozornost a kde odstartoval svou kariéru, ovšem pro mě se teprve až Rudým škorpionem katapultoval mezi ty opravdové devadesátkové akční hvězdy, které sice postupně vesměs zase vyhasli, ovšem i tak za sebou nechali skutečně parádní kousky, mezi které lze právě Škorpiona neoddiskutovatelně zařadit. Příběh má tedy prostinký a předvídatelný až hanba, což ovšem nemá cenu řešit, pokud je to zpracováno s takovýma koulema, jako se to podařilo zde. Celý to má fakt parádní spád, akce střída akci, a navíc její zpracování bylo na tu dobu perfektní, přehledný, dynamický a poměrně nekompromisní, střílení, výbuchy, souboje, vše se tu pěkně prostřídalo a to ve vážně vysoké kvalitě. Filmu pak hodně pomohlo i prostředí Africké pouště, které navodilo velice působivou atmosféru, a zároveň lze ocenit i výrazný styl a vizuál, který mě též vážně zaujal a bavil. Překvapivě zde ale fungují i velice silné emoce a já si Lundgrenuv přerod ze zlého rusáka na neohroženého ochránce afrického lidu skutečně citově prožil. Hlavní předností Škorpiona je ale každopádně stejně právě dokonalý Dolph Lundgren, který sice za celý film pronese asi tak deset vět, ale ty jeho nekompromisní pohledy tu jsou doslova boží a já tak zvolávám, „je to bůh“!!! Ten film je zkrátka jeho, já ho v té roli zbožňuji, stejně tak jako vlastně celý ten film, nemám co dodat, já Rudého škorpiona upřímně považuji za naprosto nedoceněný akční klenot, který všem doporučuji! ()

bruceman7

Nefalšované osmdesátkové béčko, taková aby člověk dneska pohledal. Perfektní úvod sice s přibývající stopáží ztrácí, ale přesto je to dobrá zábava. Čert vem ten docela zbrklej vývoj událostí, příchuť propagandy a Dolpha mlátícího naše spoluobčany (to jsem se královsky zasmál, když jsem si poslechl, jak Čechoslováci s Kubáncema pomáhaj Sovětům ovládnout - byť fiktivní - africkou zemičku). Vyniikající mučeníčko, ákáčka kam se podíváš plus Dolph v plné síle = 8/10 ()

iXtr3m3

Lundgrenovský Specnaz Rambo. Tomuto by som pokračovanie fakt prial, ale to, čo bola skutočná dvojka, to radšej vypúšťam z hlavy. Drsné spracovanie, exotické prostredie, toto je intersoňácka klasika, ktorú mám rád, pretože má závan nostalgie ako máloktorý film. ()

Ilhan

Ten závěr je prostě bombička, skvěle natočená a podkreslená dobrou hudbou, avšak všechno co tomu předchází je takové napůl tam a napůl tam. Pro milovníky akčních filmů málo akční, pro vážnější publikum příliš akční. Prostřední část je taková snaha o vážné nakouknutí do mysli člověka, který se postupně mění z nemyslícího zabijáckého stroje na uvědomělou lidskou bytost, která se nebojí využít své schopnosti pro pro něj nově nalezené dobro. Ani jedno bohužel není vypipláno a dovedeno k dokonalosti. ()

AdamesWWE

[6/10] Veľmi slušný úvod, dobrá atmosféra a prvá nahánačka zábavno akčná, v konečnôm dôsledku veľmi dobre podaná , nastavila ľaťku vysoko. Akcia sa pri tejto ľatke udržala po celý film ale môj záujem o príbeh klesal,ale zachranoval to skvelý Lundgren a dobré vedľajšie postavy a ešte aj akcia, ale mohlo jej byť viac. Dal by som aj o hviezdičku viacej, ale príbeh ma zaujal len minimálne, no aj tak tento film nieje nudný, má pomerne rýchle tempo a neni tu veľa hluchých miest, bavil som sa dosť, no ak si pustím tento film opäť tak to nebude kvôli príbehu ale kvôli akcií. ()

Paity

Nikolaj, co by Doph Lundger, to je tedy něco. Ano, některé jeho filmy by šly označit za odpad, takže tohle je vlastně tak jeho průměr. ()

TERRORDROME

Dolph Lundgren ako rusácky kostilam Nikolaj je poverený úlohou infiltrovať sa do afrického odboja a zabiť ich vodcu. Takže sa hneď na úvod efektne uvedie na scénu keď vojde ožratý do baru, robí bordel, všetkých mláti a spieva sovietsku hymnu aby sa nechal zabásnuť. Ďaľší dej je jasný, vyčúraný černošský Mahátmá Nikolaja odhalí, ruský bratia ho zradia a jediný kto ho má rád je starý krovák čo ho naučí loviť prasce. Keď potom súdruhovia vyzabíjajú krovácku dedinu chemickými zbraňami, Nikolaj sa naserie a pochopí že musí bojovať za černoškov. Záverečný masaker sa blíži! Klasické Ramboidné béčko plné násilia, veľkých výbuchov a deravých mŕtvol, na ktoré sa aj po rokoch pozerá dosť dobre. Dolph v najlepšej forme je impozantné osvalené hovädo čo dokáže nadvihnúť džíp a keď sa mu do rúk dostane obrí guľomet tak rozpúta Kubánsky holocaust ( nezabudnuteľný záber keď s tým kvérom odstrelí jednému podvraťákovi ruku s granátom ). Bum-bum-bác... ()

Lefty86

Do Pr..le Tohle slovo zazní ve filmu snad tisíckrát. No upřímně čekal jsem po docela slušných komentářích akčních fandů trošku víc. Nápad není špatnej, tehdy zlý Sověti utlačujou africký lid a jeden z nich se po zvěrstvech který vidí napraví a rozhodne se jednat a zlikvidovat ty "své". Lundgren je tady teda narvanej jako blázen, ale jenom to, nestačí. Dlouho se ve filmu ani nic neděje. Asi Ivan Drago po prohraném zápase se špatným američanem Rockym skončil na gulagu a pak musel dělat špinavou práci v armádě :-D ()

Paldiny

Dolphík to veru nemal ľahké, ako Rus Nikolaj hrá dezertéra, neskôr je dezertérom a do toho africké ovzdušie, hodovanie škorpiónov a prepichovanie bicepsu. Rozpočet dáva o sebe vedieť každým nepriateľským stretom a nešetrí sa muníciou, výbuchmi ani nebožtíkmi. Zamrzí len krovácka časť, aká mala byť pre Červeného Škorpíka kľúčová, ibaže nudí a kompletne vyhodí z konceptu rozprávania. Lundgren sa ale svojej prvej veľkej úlohy zhostil ako pravý Rambo a s minimálnou slovnou zásobou vysokorozpočtový celovečerňák ustál. ()