Rudý škorpion

• Jihoafrická republika Red Scorpion (více)

Ruský důstojník tajné služby Nikolaj je vyslán do Afriky, aby zlikvidoval vůdce povstalců, kteří bojují proti tyranskému režimu. Nikolaj se snaží připojit k rebelům a po čase se jeho přesvědčení obrací proti původnímu poslání a je rozhodnut se přidat se zbraní v ruce na stranu spravedlivého boje za svobodu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

videofil

Rudý škorpion je film, ve kterém hlavní roli hraje jeden z mých oblíbených herců Dolph Lundgren. Tento snímek vyšel v srpnu 1992 na videokazetách společnosti Intersonic. Souhlasím s ostatními, kteří tvrdí, že film se snaží napodobit Ramba od Stallona, trochu toho Komanda od Schwarzeneggera a válečnou trilogii Missing in action od Norrise. Akční scény jsou docela slušné a Dolphovi vojenský mundúr padne. Stejně jako blond vlasy. Český dabing sice nepatří k nejlepším, ale na svou dobu k vcelku slušným. I když u Lundgrena preferuji hlas Pavla Soukupa, v tomhle filmu by se k němu možná moc nehodil. Gustav Bubník, který ho zde dabuje, není úplně nejhorší. Z dalších dabérů jsou skvělí především Petr Oliva ( dabuje M. Emmeta Walshe ), Antonín Navrátil ( dabuje Carmena Argenziana ) a dále také Tomáš Juřička a Jan Přeučil, kterého slyším v poslední době čím dál tím méně. A moje oblíbené scény jsou dvě. První, když Lundgren vstoupí do putyky, napije se, odříhne si ( všichni zůstanou potichu a podívají se na něho ) a Dolph potom začne zpívat ruskou internacionálu. A druhá, když M. Emmet Walsh stále opakuje: " DO PRDELE...DO PRDELE...DO PRDELE. " A Dolph na to: " JEDNA VELKÁ PRDEL. " ()

KM Phoenix

Tak takhle jsem se už dlouho nenasmál. Doplh Lundgren jako člen Specnaz Nikolaj předvádí svoje nejlepší kožené grimasy a úplně nejděsivější je když se usměje. Nejdřív infiltruje místní povstalce, kteří ho odhalí a pošlou šupem zpátky, pak udělá útěk - běhání v přírodě - družbu s křováky - ještě trošku běhaní v přírodě - družba s povstalci a američanem - vystřílení sovětsko-československo-kubánské vojenské základny a tím ukončil okupaci a přinesl svobodu povstalcům, křovákům a bůhvíkomu ještě. Dle mého jde o hodně podceňované béčko (aspoň co se dá vysledovat z komentářů a celkového hodnocení), které se rozhodně v produkci 80. let neztratí a mnohé sourozence dalece předčí. Jedním z důvodů může být verze filmu (viděl jsem v původním znění, kde dojde i na české hlášky), jelikož dabingovou verzi a její úroveň si dovedu dobře představit. Film beží svižným tempem a má relativně málo hluchých míst. Závěrečná bitevní scéna nebyla špatná (i když trochu mi připomněla záverečnou scénu z filmu Red Dawn z roku 1984) a obzvlášť ta s velkým granátem měla štávu :-) Ve filmu se kromě Lundgrena mihnou i další herci z nichž potěší vedlejší role pro Carmena Argenziana (zde plukovník Zayas, jinak např. Jacob Carter/Selmak ze seriálu Stargate SG-1) a také Briona Jamese (zde Krasnov, jinak např. Generál Munro z filmu The Fifth Element). ()

mira007

Lundgren natočil jen tři filmy, které přesahují kategorii akčních béček - Univerzální voják, Rocky a Expendables . Rudý škorpion je jedno z těch lepších béček. ()

Kámen

Céčkovej akčňák, ale béčková komedie :-) To je tak blbý, až jsem se za břicho popadal :-D Aha, ona to není komedie? Tak 1* za vtip... ()

kritiklon

Béčko jako vyšité ale z hlediska nenáročné zábavy je to perfektní. A to především i proto, že tento snímek si ani na něco víc nehraje. To co člověk chce a očekává od Lundgrena a Rudého škorpióna zde rozhodně dostane což není u filmů tohoto typu tak úplně pravidlem. A nejvíc mě dostávali prupovídky typu: "Padej, českej šmejde" :D. Za mě 3* za 65% ()

Gore

Jako prepubescent jsem tenhle film viděl nesčetněkrát a považoval jsem ho za jeden z nejlepších s Lundgrenem, a teď když jsem se na něj po xx letech podíval, tak je to sračka, nad kterou se podepsal zub času a vůbec mě to nebavilo. ()

Elgin

Naslapana pecka s otrasnym dabingom. Mimo to ale narez ako sa patri a Dolph nam tu serviruje peknu hromadu rozsekanych zlosynov. Lundgren bol moj najoblubenejsi akcny hrdina z detskych rokov a je velmi na skodu, ze bol obsadzovany prevazne do filmov z kategorie B. Inak tento charizmaticky herec stale parti medzi mojich oblubencov. Mozno sa niekedy dockame, ze pride ten den a Dolph nam ukaze i svoje herecke kvality bez hord pobitych tiel. Styri hviezdy bez debat za tuto rezbu. ()

Platom

Dolphík je roztomilý, jen co je pravda. Se svou blond hřívou běhá v trenýrkách po Africe, žije s kmenem křováků, kteří ho vytrvale každé ráno mažou olejem, aby se jeho vypracované tělo lesklo ve slunečním svitu. Samozřejmě tento film je akční pecka, takže tato idylka netrvá věčně. Ruský důstojník - předělaný na dezertérského lidumila umí všelijaké bojové kousky. Úspěšně se vyhýbá kulkám z palných zbraní, exceluje svým intelektem a v neposlední řadě je týmovým hráčem! Více takových natvrdlých filmů, u kterých se člověk zabaví. Nic jsem od toho nečekal, celkem jsem se bavil a mám chuť si pustit další film s Dophim :) ()

Saur.us

VHSková hvězda mých dětských let. S odstupem času hodnotím jako povedenou béčkovou jednohubku s nejlepším specnazem, co se kdy kde vyskyt. ()

Bozvav

Svého času naprostá bomba. Moje mládí v obýváku u sousedů, co měly videorecordér. Viděno poprvé v lednu 90 a byla jsem unesena. teď po letech kouknuto z nostalgie a pořád bavilo i když výrazně jinak. hodnotím 3+1 za tu nostalgii. ()

zelda82

Na tenhle film sem mel vzdycky prijemny vzpominky a ted uz vim proc-je to totiz super vymejvarna:)A i kdyz dneska nektere sceny pusobi spise usmevne, tak to porad ma urcity kouzlo (a nemyslim jenom nostalgi). Prijemne tri hvezdicky ()

crha

Co k tomu dodat. Koukněte na plakát a víte. Na chvíli jsem tímhle ukojil moje akční potřeby. V osmdesátkových akčňárnách začínám nacházet hodně velké zalíbení a tohle je jeden z těch klasických. ()

Hapretor

Delfín Lundgren a samý bum bum, bác bác, prásk prásk. Pokud je Vám deset, budete to asi žrát i s navijákem. Jestli už jste starší, tak to není ten pravý šálek kávy/čaje. ()

animario

Jeden z nejlepších švédových filmů ze zlatý éry, né-li vůbec nejlepší. Na svou dobu a přímočarou kýčovitost akčňáků je to koukatelný a Lundgren aka Nikolai je nejdrsnější specnaz ze všech ruskejch Ivanů. Co je pro Arnolda Komando, je pro Dolphiho Rudý škorpión. ()

helloween93

Tvrdý Specnazák Lundgren si uvědomí zločiny sovětského svazu a přidá se na stranu afrických obyvatel. Po jejich boku bojuje proti komunistickému útlaku. Kultovní VHSkové béčko z 80.let. 3* ()

Ombak▼Penari

Jj, Rambo uspěl, musíme natočit něco podobného. No, Lundgren je dřevák, to se ví a počítá se s tím. Příběh je vcelku krávovina, takže vlastně celé kouzlo tkví v exotické lokaci a ratatata. Ačkoliv se mi na to dívalo docela dobře, tak to není na průměr... ()