Jeden život je britský životopisný film o britském humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi. Film sleduje Wintona, který se ohlíží za svou minulostí, kdy pomáhal skupinám židovských dětí v Němci okupovaném Československu, aby se mohly ukrýt a uprchnout v letech 1938-39, těsně před začátkem druhé světové války. (Vertical Entertainment)

Warhorr

Příběh o obyčejném člověku, který dokázal ten nejmimořádnější počin, a tím je záchrana lidského života. Já tleskám a skáču nadšením, i když jsem věděl, o co konkrétně půjde, jelikož tato událost je mi velice dobře známa. Anthony Hopkins samozřejmě nezklamal a byla to sázka na jistotu. Líbilo se mi i obsazení Johnnyho Flynna, který je ve filmu skutečnému Wintonovi podobný. Taktéž oceňuji, a co je za mě velmi důležité, práce a pomoc Wintonových kolegů, kterým se až takovému uznání nedostalo, nebo jsou dodnes spíše opomenuti. Především jde o postavu Trevora Chadwicka nebo Doreen Warrinerovou, ale třeba i Wintonovu matku Babette. Všichni se musí poprat s byrokracií, přesvědčovat úředníky, sehnat prostředky, peníze, ale to hlavní co hraje proti nim, je čas, a toho je setsakramentsky málo. Čeká nás tak napjatá a dramatická podívaná, která dokonale vylíčila tehdejší situaci. Již legendární scéna v pořadu That's Life, no co k tomu říct, můžete si hrát na drsňáky jaký chcete, ale tady si připravte balení kapesníků, protože to je neskutečnej emoční nápor. Nakonec bych rád podotkl, není to dokument, nečekejte nějaký rozsáhlejší globální pohled. Cílem tohoto filmu je ukázat lidskost v tom nejvyšším světle. Lidskost, která dokáže přesáhnout samotné naše chápání, kdy jen hrstka lidí, která by nemusela vůbec nic, udělá to nejdůležitější a nejcennější, a to je, jak jsem se zmínil na začátku, zachránit někomu život. To se panu Wintonovi a ostatním bezesporu podařilo a tento snímek je toho krásným odkazem. Vřele doporučuji kouknout na dokument Síla lidskosti: Nicolas Winton. Otázkou jen zůstává, kolik takových hrdinů je dodnes zapomenuto a jejich činy nespatřily světlo světa ? ()

mig20

Moc hezky zpracované a zajímavý pohled na člověka, který tolik pomohl, ale přesto se tolik trápí pocitem, že neudělal dost. Jakožto mámě od dětí se mi na některé pasáže koukalo opravdu s těžkým srdcem. ()

TheSpearCZ

Můžeme být rádi, že se vytvořil tenhle film, který je pro nás a naši historii více než důležitý, a že se o něm také v dnešní době dozví i mladí lidé a lidé z jiných zemí. Tohle je jednoduše část historie, která nesmí být nikdy zapomenuta. Co se týče zpracování, tak výhrady budou u takového citlivého tématu vždy, mohlo z toho být naprosto rutinní drama, které by nás akorát naštvalo, ale ve výsledku se tvůrci nemají za co stydět, velkou zásluhu za tím má Anthony Hopkins, jehož příběhová linka vynikala díky jeho hereckému umu, což se plně zužitkovalo na konci při finálním setkání, tam už jsem byl díky němu naměkko. Pětku bohužel dát nemůžu za předválečnou linii, nebylo to špatné, ale tam chyběl daleko větší tah na branku, to mi přišlo lehce odbyté. I tak se ale jedná o povedený snímek a pro Nás, samozřejmě, velká povinnost. Lepší 4* ()

bratr.Milan

Nemám problém filmu, který je po technické stránce natočený dobře (na ***), dát plný počet, pokud je o jednom z největších superhrdinů lidskosti. Filmaři si nemuseli nic vymýšlet, stačilo jen natočit, co reálně vykonal. Kam se hrabou všichni Supermani a Ironmani létající ve svých vymyšlených neexistujících světech. Nicholas Winton byl skutečný hrdina a to je bez debat, který stál pevně na zemi, ale srdce měl v nebi. Byl svobodný a kreativní v tom, jak žít a konat při tom dobro. A kdyby mu různí lidé na důležitých i nedůležitých místech neházeli klacky pod nohy, pro předsudky nebo vlastní pohodlí, mohl těch dětí zachránit mnohem víc. Šest set šedesát devět zachráněných dětí před koncentrákem byla skutečná Mission impossible, která se mu podařila! Ke konci života měl Nicholas opravdu velkou rodinu. Moudro, které jsem si odnesl s projekce filmu: „Nikdy nezačínej nic, co nedokážeš dokončit.“ ()

Ahsoka

Silný, menej všeobecne známy príbeh inšpiratívneho muža Nicholasa Wintona a jeho spolupracovníkov (na ktorých film objektívne nezabúda), s ktorým prichádzajú aj silné emócie. Z tohto pohľadu je film na úrovni Schindlerovho zoznamu. Napriek tomu sa mu po filmalárskej, či umeleckej stránke nevyrovná. A hoci vnútorné nutkanie je len ťažko odmietnuteľné, 5* dať nemôžem. Páči sa mi, že sa nataláčalo na miestach, kde sa malo, teda v Prahe, a tiež počujeme jazyk, ktorý máme počuť vďaka spolupráci s českými hercami a nie je to tak iba samá angličtina. A nedá sa opomenúť výkon Hopkinsa, ktorý tu vzhľadom na svoj vek trhá normy obdivuhodným spôsobom. ()

Rathalos

Krasny,silny,aj ked smutny pribeh natoceny podla skutocnych udalosti odohravajuci sa tesne pred zaciatkom druhej svetovej vojny o velkom cloveku menom Nicholas Winton,ktory dokazal to,co v tom obdobi by urobil len malokto a sklanam sa pred Anthony Hopkinsom,ktory vo svojom veku predvadza skvely herecky vykon,nech mu to vydrzi este velmi velmi velmi dlho...:⁠-⁠) ()

JohnnyKladno

Sir Nicholas Winton byl neuvěřitelná postava historie , totální klaďas, hrdina a pořádný film si jistě zasloužil. Dovedl bych si ale představit a přál bych si mnohem lepší. Natočeno je to slušně, s tím bych asi problém neměl, ale nebylo tam vlastně nic zajímavého, žádná scéna, záběr, dialog na který bych si pamatoval, nebo chtěl pamatovat. Emocionální vrchol filmu na mě taky úplně nezafungoval, ale to je možná problém ve mně, „originál“ jsem na YouTube a jinde viděl mnohokrát a funguje maximálně. Je to 108 minut dlouhý film o něčem, co věřím, všichni dobře známe. Minimálně ze škol. No a v tom mám problém, nebylo to moc filmové, spíš takový hraný dokument. To by samo o sobě problém nebyl, ale já šel na film. Příběh je to velmi silný a znát by ho měl každý, ale jako film mi to nic moc nedalo a chvílemi jsem se dost nudil. Myslím, že i takový žánr a příběh by se dal pojmout mnohem filmověji. Je to ideální snímek na kino představení pro školy. Když už zmiňuji kino, rozhodně to není něco, co by bylo nutné vidět v kině a stačí počkat ty dva, tři měsíce na VOD. Palec nahoru bych dal asi určitě, ale jak by řekl klasik, „je to velmi ochablý a plandavý palec“. 60% ()

FeriusParfax

V jednom víkendu jsem si dala takové historické okénko a podívala jsem se na další skvost z období II. WW. Tento příběh samozřejmě všichni znají. Bylo tu vše pěkně ucelené a nakouklo se pod pokličku toho, kolik úsilí stojí zachránit byť jediný život. Natož 669. Je neuvěřitelné, že tento příběh napsal sám život. Stejně tak, že se něco takového mohlo dít před zraky celého světa a procházelo to. Není to vůbec daleká minulost. Ani ne před 100 lety se sváželi lidé, živé bytosti, aby zažívali takovou hrůzu. Opravdu mi nejde na rozum a nikdy nepochopím, jak se mohlo něco takového dít v takovém měřítku a tak dlouho… Ještě, že jsou ale na světě i dobré duše. Nejen Winton, který byl neobyčejně empatický a milý člověk (podle všech filmů, dokumentů, knih), ale i lidé, kteří si z čisté dobroty vzali cizí děti do svých domovů. I když mnohdy muselo být jasné, že to nebude jen dočasně. Snímek vám vlastně neukáže nic nového. Jen vás příjemně provede setinou trablů a práce a dřiny a odholání nejednoho úžasného člověka. ()

Kukelnik

Je to na hranici tří a čtyř hvězdiček. Příběh Wintona jsem znal jen matně, viděl jsem jenom ten slavný záznam z televize, takže jsem šel do filmu jako relativní nováček ohledně tohoto příběhu. Musím říct, že linka z osmdesátých let mě osobně bavila víc, než ta z minulosti, což je škoda. Asi to bylo hlavně výkonem Anthonyho Hopkinse, který i tady podává velmi solidní práci. Scény z minulosti jsou fajn, asi mi osobně chybělo, jak psal uživatel Botič, nějaké silnější dokreslení zápalu, ve filmu to působí trochu odnikud, což je asi blbý říct, když se jedná o pomoci lidem, ale snad to dává smysl. Po půlce filmu film začne trochu více odsýpat a celý ten proces záchrany je ve výsledku zajímavě udělaný. Taky je škoda, že film hodně působí jako televizní produkce spíše než film pro kina, ale to je hold tím, že to točilo BBC a režisér točil spíš televizní produkci. Abych to nějak shrnul, je to fajn snímek, který stojí za pozornost, i když v ničem nedělá vyloženě dobrou, ale ani ne špatnou práci. Asi bych i dal vyšší hodnocení, ale hold v kině za mnou seděli nevychovaní dementi, to přeci jen zážitek trochu zkazí. ()

tomik99

Velice těžko se mi hodnotí takovýto film, který se dotýká přímo našich dějin a jsme tak automaticky do něj více zatažení. Příběh je to neuvěřitelný, Nicholas Winton si zaslouží veškerý respekt České Republiky za lví službu, kterou jim poskytl. Bohužel až na úderný konec se znovushledáním s dětmi je to velice průměrný film, který sice dokázal zachytit hlavní myšlenku, ale celé dvě hodiny ji nudně podává. A to ještě říkám jako divák, který žije v Praze a užíval si všech těch českých herců a scén, které asi dokážu více docenit než jiní. Prožitek u zahraničního diváka tak musí být ještě o to menší. Anthony Hopkins odvádí neskutečnou práci, bohužel kvůli nemastnému scénáři to i tak stačí na pouhý průměr, což je bezpochyby škoda. ()

Dave Lister

One Life je nádherný film a také velmi citlivě natočený. Mapuje dvě období humanitárního pracovníka Nicolase Wintona a to do konce třicátých let, kdy do Evropy nastoupilo zlý element v podobě Adolfa Hitlera. Druhá polovina filmu, prolínající se s první, se odehrává v druhé půlce osmdesátých let. Nicolas Wintontehdy v osmi vlacích transportoval 669 dětí a to z Prahy do Británie. Následně poté i do dalších zemí. James Hawes natočil působivý a silný snímek, který má opravdu důležitý odkaz.  Do role Nicolase Wintona obsadil režisér jediného možného gentlemana a to sira Anthony Hopkinse. Nedokáži si v této roli představit nikoho jiného a také mladá verze Johnny Flynn, byl výtečnou volbou. ()

Fido

Film, který nám přípomíná, co vlastně jsme, proč tu na světě jsme a jací bychom se měli snažit být. Takových filmů není nikdy dost a hodnocení filmařiny je v nich víceméně podružné. ()

E lan

Neskutečný příběh perfektně a dojemně natočený. Hlavní herci předvádějí vynikající výkony, scénář se krásně proplétá dvěma časovými osami a člověk se střídavě baví a pláče. Vy-ni-ka-jí-cí!!! ()

LordMysti

Říkal jsem si, jak tohle chtějí natočit tak, aby to  bylo zajímavé a poutavé. A ejhle, ono se to povedlo, film mě od začátku vtáhl, zaujal a dojal. Pro mě velké překvapení. ()

Jack333

Je těžké hodnotit snímek o jedinečném muži, jehož člověk od dětství obdivuje a vzhlíží k němu. Anthony Hopkins jej ztvárnil bravurně, ačkoliv nemohl ukázat svůj um naplno, více prostoru totiž dostalo jeho mladší já v podobě Johnnyho Flynna. Neustále jejich prostřednictvím cestujeme v čase do třicátých let a zpátky do let osmdesátých, což může někoho dosti omrzet...Řekl bych však, že se tvůrcům podařilo hlavní myšlenku nám všem předat. A ano, určitě by bylo co zlepšovat (některé pasáže s úklidem apod. naprosto vyřadit), na druhou stranu jsem pyšný na to, že někdo zmapoval část života osoby, která zachránila tolik lidí. Díky!!! ()

Terka_127

Je to spíš televizní film, než film pro plátna kin, ale příběh za to stojí. Je to citlivě podané, prolíná se to dvěma časovými osami a dá divákům, kteří netuší, kdo je Nicholas Winton, přesně ty informace, které má dostat. Tak akorát. ()

Kraty

Film byl nádherný a i přesto že na válečný témata ve filmech tolik nejsem, tak i přesto mě zajímalo jak si Anthony Hopkins s touto rolí poradí a za mě bravurně. Film celkově je dost dobře pojatý a lepší ztvárnění snad ani nepotřebuju. Co ale chci nejvíce pochválit tak přítomnost herců stejné národnosti postav, které ve filmu hráli. Konečně nejde o klišé kde všichni mluví tím jedním jazykem a to angličtinou když ostatní jsou z jiné země a mluví svojí mateřštinou, ale pro diváka se vše točí v angličtině... Ale tady ne! Němci jsou Němci a Češi jsou Češi! Nejde ani o americké herce, kteří se snaží v našem případě mluvit česky nebo ani dokonce o předabování českých postav do češtiny, ale jde přímo o české herce. Postavy mluví takovým jazykem, kterým by v té samé situaci mluvili... Například židovský otec se svými syny - na děti mluví česky protože je Čech, ale když dojde na konverzaci si Angličanem (v našem případě s Nickym), tak mluví anglicky. Jde jen o věc, kterou by lidi tolik neřešili, ale líbí se mi že šli cestou přirozenosti a né cestou pro americké/celosvětové publikum a že Češi byli ukázáni v tom pravém světle se všemi svými emocemi s naší milovanou mateřštinou, která jim vycházela s pusy při každé myšlence z hrůzné války v americkém filmu. Děkuju Anthonymu za film a Nicholasovi za zachráněné životy tehdejší války. Doporučuju. ()

ejdycko

Silný, emoční snímek s výborným předvedením hlavní postavy, suprová atmoška, pro mě trošku mid příběh s divným ukončením přes telenovelu 75% ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh