Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

PinokKio

Peklo = peklo, doslova. Pan belgická roznožka nějak zapomněl na všechny ty otočky a výkopy z minula a místo toho se vrhnul na herectví .. zřejmě příprava na Hamletovo bít či nebít. To všechno v pravé ruské věznici (postavené v Bulharsku) plné Američanů, Mexikánů a jiné různobarevné havěti. A aby toho mezinárodního chaosu nebylo pomálu tak rejža přispěchal až z Hong Kongu a kameraman ze země neomezených možností. Zapomenout nesmím na muziku, která se sem nějak zatoulala z německého Das Boot a sem tam i z našich luhů a hájů díky Rusalce. Prostě Babylon.. ()

Wacoslav1

Prvni pulka slabota delaji z toho az moc vazny drama JCVD se az moc snazi hrat dostava na drzku vzpomina na mrtvou manzelku a dokonce pokeca i s litajici murou! no ve druhy polovine prijdou aspon drsny a krvavy souboje ktery dojem trochu vylepsi konec byl taky docela dobrej ale nevim proste no tech kecu radoby dojeti a dalsich blbosti je tu moc po tyhle strance tvurci filmu ambice nestihaji naplnit ani nahodou souboju ne mohlo ale melo byt vic zkratka prumer vic v tom nevidim ani si to ten film nezaslouzi ()

Mahalik

Málokdy vystihuje název přesnou podstatu filmu, jenže Peklo bylo opravdu peklo. Dammeovo filmy jsem nikdy neočuchával s nadšení a většinu z nich jsem po pěti minutách vypnul, protože to bylo otřesný, ale In Hell mělo docela slušnou naději u mě uspět. Všechno uhořelo v době, když Kyle začal mluvit s můrou, která vypadal mimochodem fakt děsivě. Nápady byly obšlehnuté z tísícovek jiných vězeňských filmů a i když se Van Damme snažil nahodit sebevětší hrozivý kukuč, nedostalo mě to do nálady rozmlacovat lidem na počkání obličeje. Závěr bych ještě překousl, ale ten stupidní scénář fakt ne. Hlavně, že se Ringo Lam nezapomenul v úvodních titulcích zvěčnit obrovskými písmeny. Nuda ukrutná.. ()

Xmilden

Když nevezmu duševní klystýr své duše JCVD je tohle nejlepší Van Damme minulého desetiletí. Rozumnějte nejedná se o žádné veledílo. O produkcích na americkém území si může nejznámější Belgičan tak leda nechat zdát. Tady jsme se přesunuli i se štábem do Rumunska nebo Bulharska. Máme zde odsouzeného Američana, který se dostává do nejhroznější ruské věznice a musí se o sebe naučit nějakým způsobem postarat. Zpočátku mu chybí životní síla, což je pochopitelné po ztrátě milované manželky. Ve vězení se konají zápasy a co by to bylo za dozorce, aby si Van Damma neproklepli a nezajistili mu místo v levém rohu vězeňského dvorečku. Co by to bylo za vězeňský snímek, aby se také Van Damme nepokusil o útěk. Pravdou je že závěrečné minuty zachraňují dojem jak se jen dá a výsledkem je 60% PS: Známe herce zde opravdu nehledejte. ()

Fiftis

Snáď posledný z Van Dammových filmov na ktorý sa naozaj dalo pozerať. Trúfam si povedať, že je to jeden z najlepších snímkov Van Dammea. Je to niečo iné ako len akčný film. Príbeh muža, ktorý sa dostane do väzenia kvôli pomste. Vo väzení stratí svoju dušu a jeho láska k milovanej žene ho k nej zase dovedie. Film je veľmi pútavý a hlavný hrdina, čuduj sa svete, je veľmi výrazný. Jeanovo herectvo je o 100% lepšie než v jeho všetkých predchádzajúcich filmoch dohromady. ()

Hunt odpad!

HUDBA: Alexander Bubenheim; Nevykreslene charaktery, změny chovaní postav zcela neduveryhodne, scénář nudný, křečovité herecké výkony... "Replikant" od Ringo Lamy byl sice jeste horší, ale "Peklo" je prostě ztráta času, raději se znovu podívejte na "Kriminal", je to v zásadě to samé, ale o nějaký ten bod lepší. ()

Paldini

Mám chuť spíše více hanit než chválit, ale nechám to být. Euforie nad nejlepší vandammovkou nového tisíciletí se totiž u mě nekonala. ()

hippyman

hodina a půl nabitá nudou a klišé + pár mizerně sestříhaných a vlastně stejných rvaček bez nápadu = vězeňská šlichta na nováckém podnose. utrpení umocněno desetiminutovým setíkem reklam každých dvacet minut. prostě nova v sobotu v noci válí asi tak na 20%. do díry s tím! ()

Stegr

80% - Pro mě rozhodně velké překvapení. Van Dammova klasika, plná mlácení se hlava nehlava, ale vážně dobrá... ()

Ruut

No vida. ono když je aspoň průměrný scénář a kvalitní režiser tak to jde. Mnohokrát viděné a opakované drama muže neprávem uvězněného za vraždu padoucha bylo v Lamově podání více než snesitelné. Božský Jean Claude se taky vytáhl. A hopla je z toho slušný ničim neurážející film. ()

mzss1

Tenhle film mi moc nesedl, přišlo mi to dost drsné, nechutné, nevím co k tomu dodat. Začátek se mi asi líbil nejvíc, jak Van Damme nemilosrdně zabije vraha své ženy. Souboje během filmu jsou slušné, závěr taky ujde, nic víc se mi tam nelíbí, tak u mě tak na 34% = ** ()

kingik odpad!

Tohle je pro mě naprosto příšerný film. Příběh z vězení je vždy nějakým způsobem divácky atraktivní, ale pokud se v tom vězení ocitne Van Damme s výrazem trpitele národa a Ringo Lam ho z režisérské stoličky nepodpoří, pak není co řešit a film je zralý na ručník už asi po 15 minutách. Akce slaboučká, nezvládnutá, nepřehledná, děj megahrozný, herci meganesympatičtí. Ztráta času. ()

oje

Velmi povedená traumatizující směs akce a dramatu odehrávající se v otřesných podmínkách ruského vězení, kde si žádný z muklů není jist zítřkem. Byl by omyl řadit snímek mezi Van Dammova béčka. Místo kopu z otočky uvidíme JCVD zlomeného a fyzicky i psychicky na dně. Dozorci i vězni, obsazeni hrůzu-nahánějícími ruskými bijci, surovostí nešetří. Vydařeně dusná atmosféra a působivé tvrdé prostředí utváří jeden z povedenějších snímků o útrapách vězení. Drsné praktiky z káznice lze dále zhlédnout například v dramatu Věznice. Alternativa: Lock Up, Celda 211, Animal Factory, Prophète, R, Lockdown. ()

Vitason

Kolik mi mohlo být? No bylo mi asi tak osm let, když kamarád přinesl VHSku s filmem, který byl nadabován simultánně jedním znuděným dablérem. Snímek na kazetě se jmenoval Krvavý sport a oba jsme se zamilovali. Dlouhou dobu jsme si hráli na Franka Duxe a zápasili mezi sebou. V té době a ještě pár let poté jsme neznali lepšího herce než byl boží Jean-Claude. Jenže éře akčních filmů z 80. a 90. let odzvonilo a dá se pouze říct, že je to velká škoda. Přece jen si myslím, že zájem o podobné filmy by pořád byl. Stejné problémy jaké zažil akční film zažili jejich představitelé. Lundgren, Norris a Seagal jsou už za zenitem. Stallone se letos úspěšně vrátil k Rockymu a navíc chystá comeback i vietnamského vysloužilce. Willis, který se ale vymykal ostatním hercům, zase chystá novou Smrtonosnou past a Arnold, kdyby nechal guvernerování, tak se kdykoliv může vrátit k Terminátorovi. A v tom je asi největší Van Dammův problém, že on nemá podobnou sérii, která by věrné fanoušky přitáhla a on by se tak mohl opět chvíli vyhřívat ve světle bývalé slávy. Takže mu nezbývá nic jiného než točit filmy jako je Peklo. Na štěstí se nejedná o nějak hrozné béčko.Sice se tenhle film minul tak o dvacet let, kdy by se jím Američané mohli strašit během studené války, co že to ti soudruzi provádějí jejich krajánkům ve svých lágrech. To je první věc, které si všimnete. Skutečně ruské vězení je plné Američanů a dozorci mluví anglicky. Mezi tím vším se pohybuje belgická roznožka, která svádí boj sama se sebou, ale i s ostatními mukly. Jenže problém je, že souboje nevypadají moc atraktivně a Van Damme dostává prakticky pořád přes držku, což mu vůbec nesluší. Z ostatních složek ještě musím zmínit hudbu, která vysloveně trhá uši, ale na štěstí moc často nehraje. Peklo se snaží, aby bylo chytrým béčkem s myšlenkou. Tato snaha určitě není na škodu, ale svoji hvězdu na výsluní určitě nevrátí. ()

Chrustyn

Byl jsem docela překvapen, že jsem film přežil ve zdraví a dokonce se ani moc nenudil. Místo akce se film zaměřuje na vězeňské peklo. ()

klerik

KRIMINÁL+NEPORAZITEĽNÝ Podobne ako pri LEGIONÁROVI sa Van Damme pokúsil o vážnejší film, kde je akcia podriadená prostrediu a nie naopak. Výsledok je rovnako rozporuplný, ale pozerá sa na to celkom dobre... Na Slyho väzenskú drámu to nemá hĺbku, na Snipesovu návšetvu za mrežami tomu chýbajú priamočiarešie bitky... Vyzerá to však, že Van Damme sa postupne (opäť) stáva stávkou na béčkovú istotu... ()

SeBig

Je to něco jako Smrtící Zatykač akorát víc dramatické. Jsou tam husté vězeňské fighty! JCVD nezklamal. ()