Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

Jeffic

Asi nejlepší Van Dammův film (po krvavém sportu). Jo bavilo mě to a musím říct, že jsem byl hodně překvapen sílou děje. ()

Rathe

Skvělý film pro skvělého herce. Prostředí věznice je poměrně časté téma. Ale to co mě zde zaujalo, byly zajímavé postavy. Nejen Van Damme, ale třeba 451 nebo Billy a nebo Miloš mě něčím zaujali. Neříkali jste si, kdo to sedí celou dobu na samotce vedle Van Damma? Já teda jo. ()

Tereza11

Van Damme ve světlejší chvilce,jak bojem,tak hraním,k divákovému štestí se konecně vyhne všem svým saltům a přemetům a boj je pěkně na pěst...Podává vcelku dobrý herecký výkon a nebýt různých klišé jako ducha jeho ženy a poletujcí vášky,ze které se I Van Damme rozsype jak domeček z karet,dala bych I víc... ()

Jarsey

Van Damme v jedné z těch lepších rolí v posledních letech. Jako někdo, kdo má velmi rád filmy z prostředí vězení (a ne takové ty psychologické, ale akční, se vší vězeňskou parádou) jsem snímek viděla několikrát a nikdy mě nenudil. Jak jen člověka změní pobyt ve vězení, ale nakonec se mu podaří najít svoje vlastní JÁ. Zápasy, jak to tak bývá, vraždy, znásilňování... Je to na jednu stranu depresivní snímek, ale nejedná se jen o ty zápasy, ale o příběh hlavního hrdiny. Trochu se v hlavním hrdinovi promítlo i jeho skoro až biografie. Van Damme sám kdysi na vrcholu spadl na dno a mohl se rozhodnout. Zvolil správně, dostal se znovu na nohy a získal obrovskou pokoru. Hlavní hrdina zde také ztratil sám sebe, stal se někým, kým opovrhuje, nakonec ale najde cestu zpět. ()

hmyzovrah

Podle mne se jedná o nejlepší snímek s Van Dammem. Drsné prostředí z Ruského vězení a boj o holé přežití. Navíc Van Damme je ze začátku obyčejnej týpek, kterej se naučí bojovat až v chládku. V tomto snímku ani nevyzradí v názvu jak film dopadne, hlavní hrdina je cool drsňák a né nějakej chřipkáč a plus ktomu není zde Morgan Freeman nejnudnější herec světa, co vypadá jako chodící mrtvola :-) Ale zpátky k filmu. Je tu brutalita, jak už jsem řekl drsné prostředí, zápasy na život a na smrt a také mužské ehm, jak bych to řekl děvečky :-) Také jsem se zasmál u pár scének :-) I přes pár neduhů jsem si film užil a těším se, až se na něj znovu podívám. ()

LordKafonio

Tak tady musím smeknout. Podle mě jedna z nejlepších vanDammovek. Upoutal mě hned začátek, když jsem slyšel měsíčku na nebi hlubokém. Vlastně se neumí ani pořádně prát, jen to vytrénuje. To se mi líbí. A Miloš? To je třešnička na dortu.  Trochu mi sice vadili flashbacky, jak již tu někdo psal, ale určitě to nemělo vliv na kvalitu této zajímavé podívané. ()

hovnocuc

Krátká, ne uplně špatná oddechovka. Víceméně klasicky postavy i děj podobnejch filmů, ale slušně podaný. Na Oskyho to určitě neni, ale kdo má rád přímočarý, jednoduchý ačkňáky, ten se pobaví. ()

Johny2022

Niekto by čakal nejaký extrem výkon od BCka. Mňa ten film baví a nemyslím, že sa hrá na nejakú prudkú inteligentnú záležitosť. Ono pustiť si film s JCvD a čakať intelektuálnu zábavu, to môže iba blázon. Je to proste Bcko a bavilo ma to. ()