Vždyť já jsem roztleskávačka

(festivalový název)
  • USA But I'm a Cheerleader (více)

Megan je Američanka každým coulem. Vede místní skupinu roztleskávaček, chodí s kapitánem fotbalového týmu... Ale zrovna dvakrát ráda se s ním nelíbá. Je si velmi blízká s ostatními roztleskávačkami a ve své skříňce má nalepené pouze plakáty dívek. Podle rodičů a přátel nemůže být Megan nic jiného než lesbička, a proto ji pošlou do nápravného tábora, kde dvojice odhodlaných vedoucích převychovává své svěřence na ryzí heterosexuály. Podaří se Magan obrátit na heterosexualitu, nebo podlehne svému citu ke krásné Graham? (oficiální text distributora)

Narya89

Film úžasně dovádějící do absurda genderové stereotypy. Pokud se jim někdo vymyká, tak nemůže být heterosexuál a naopak, jak se stát HT - návod pro holky: růžová barva, vařit, líčit se, šatičky, slušné chování, pro kluky: modrá, sport, zápasy, sekat dřevo...WOW:) a ty kořeny homosexuality v jejich podání mě taky dostaly. Opravdu super film, který krásně ukazuje, jak je na homosexualitu nahlíženo nejen jako na sexualitu, ale je to rozšířeno na celou osobnost člověka. Jinými slovy jste mainstream, jste hetero a naopak. líbil se mi závěr a celkově ústřední love story byla opravdu krásná. Natasha Lyonne a Clea DuVall jsou hvězdý pár, který chytne za srdce. Víc takových filmů. ()

Kaja

Velmi vtipná komedie o krásné sedmnáctileté dívce, která je rozleskávačkou. Jednou ale Meganina rodina a přátelé zjistí, že s ní něco není v pořádku..je totiž lesbička. V duchu toho, aby se zpět stala normáln,í ji pošlou na ústavu "správný směr." Tam zjišťuje, že opravdu lesbičkou je , což si předtím neuvědomovala a snaží se tedy v duchu domova změniti. Je tu ale další chovanka, do které se Megan záhy zamiluje. Po různých peripetiích a velmi vtipných scénách dochází na to,že změnit se nelze jak jí vnucují a nakonec uteče se svou vyvolenou.. ()

catherinka

Pravý muž projevuje svou radost tím, že si hrábne do rozkroku a umí sekat dříví, pravá žena oddaně čeká svého muže s úsměvem a večeří a oba jsou hetero. Pokud nějakým způsobem vybočujete z davu, třeba tím, že posloucháte M. Etheridge a jste vegetariáni (z čehož jasně plyne, že nejste hetero), nechte se raději zavřít do převýchovného ústavu, tam už vám pomůžou. A nebojte, stejně zjistíte, že za všechno můžou rodiče (Má matka se vdávala v kalhotách). ()

Kuzzie

Hodně, hodně dorý. Zanechalo mi na tváři ten nejhloupější úsměv. Navíc tohle je snad i skutečně možný v tý Americe. Bože, ty šatečky a kraťásky! Kam se hrabou všemožný seznamky a gaycluby, není nad to se seznámit tak napřímo. Prostě šílenost. A dobrá. ()

Danqo

Parádna paródia. Neskutočná zmes stereotypov, predsudkov a šialený humor. Hlášky z prvej časti ešte dlho budem opakovať... ()

TerushkaJ

Tak tomuhle filmu jsem se asi 7 let striktně vyhýbala s tím, že lesbická komedie je prostě vražedná kombinace a nemůže mě nikdy oslovit. Před pár dny jsem však byla přemluvena a jsem za to ráda. Byla to zbytečná obava, jelikož roztleskávačka není zdaleka žádný brak. Je to ucelená komedie z prostředí ústavu, kde by se měla homosexualita potenciálně léčit. Což samo o sobě nutí k lehkému, sarkastickému pousmání. Ano, roztleskávačka zkrátka baví :) ()

ICTS

Snímku nechybí jak dobrý humor,romantika, tak i napínavost. Divák si tak zamiluje Graham a Megan, že jediné, co si přeje v danou chvíli je to, aby si k sobě dívky našly cestu. Snímek na mě působí jako stará osmdesátková klasika, a proto se mi tak líbí. ()

Lasombra

Vynikající nápad a provedení! Tolik růžového letaxu a duhových barev jsem hodně dlouho neviděla:) Věřila bych, že američani jsou tohodle vážně schopní, takže velké dík za tu nadsázku a skvělou Natashu Lyonne!! ()

Argondia

Roztomile připitomělá komedie s Natashou Lyonne a jako vždy skvělou Cleou DuVall v hlavních rolích. Líbila se mi ta nadsázka, ironie a řada opravdu vydatně ujetých scén. Nejvíce mě bavil Douglas Spain jako Andre. Ty jeho obarvené vlasy, pohledy a pohyby byly tak dokonale teplé, že nepotřeboval vydat ani hlásku a musela jsem se smát. Melanie Lynskey tu chvíli nebyla Rose ze Dva a půl chlapa, ale Hilary. Ve skupině samozřejmě nemohla chybět temná, divná emo holka, tentokrát s masochistickými sklony. ()

mira.l

Teda to snad není pravda, ty Amíci to snad s tou "léčbou" homosexuality myslej (skoro) vážně. To byla ale rrrůžovoučká blbost. Ať si kluci jsou s klukama (což teda nějak sledovat nemusím), ať si holky jsou s holkama, což mi na sledování ve filmech navýsost nevadí, ale ať si do hajzlu vyberou téma, který je aspoň reálně uvěřitelný. A že se takový filmy dají najít. jedna hvězdička za Cleu DuVall. ()

AgnesDee

Kdybych rozuměla víc jak polovině, tak bych dala filmu stopro pět hvězd. Vzhledem k tomu, že jsem nerozuměla některým souvislostem, musím snížit hodnocení o jednu hvězdu. ()

Graham

Já tenhle film prostě miluju. Jen škoda, že se ho člověk u nás těžko dobere. Dlouho jsem se takhle nenasmála. Můj úsměv trochu ztvrdl, když jsem se dozvěděla, že v USA skutečně taková rehabilitační centra, kde se snažili vytvořit z homosexuálů heterosexuály, existovala. Clea DuVall je opravdu sladká, ale nezapomínejte, že "straigt is great". ()

Amalberga

Dlouho jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Film přináší důležité poselství a myšlenky, které jsou stále aktuální. Na druhou stranu postavy ve filmu jsou spíše karikaturami než skutečně vykreslenými postavami. Děj a místo děje se mi jeví jako alegorie na společnost, její myšlení a chování k LGBT+ komunitě. Ale lépe propracované postavy a vážnější a hlubší zpracování by ničemu neškodily. Konec mne ale dojal a výběr hudby se mi moc líbil, a tak nakonec dávám ty čtyři. ()

NairuWana

Tenhle film je v některejch chvílích tak neuvěřitelně stupidní, ale dost originálně stupidní, že jsem se skoro u ničeho tak nezasmála. Růžové a modré oblečky, modely, jak se má chovat správná žena a správný muž, nebo povinné kroky k tomu, abyste byli "normální", největší grády tomu asi dodával Rock a "ex-gay" Mike. K tomu i přes všechnu tu stupiditu mi Clea Duvall v roli Graham přišla i docela sexy a s Natashou Lyonne jí to slušelo. Prostě pokud vypnete mozek a jen se bavíte, tak je film perfektní. ()

Profík

Je to dovedeno občas do absurdních rozměrů, ale není to moc trapné, je to vtipné, má to dost slušné obsazení a tak akorát stopáž, aby to nestihlo nudit. Možná u některých udělá homosexuální komunitě lepší službu než gay pride. 75%. ()