Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

dikmoreon

mam rad tento film, je to pre mna jedna z najlepsich romantickych komedii. Vzdy ked to ide v telke, tak si to musim pozriet a to som to videl uz aspon 10x.. ()

radostR

Zdařilá a chytrá komedie s výbornými vtipnými dialogy . Skupinu přátel si velmi rychle oblíbíte. Přesto mám pocit, že Andie Mac Dowell je tady až příliš dokonalá (to stejné v Zelené kartě). ()

Jasmín

Vždy se velmi rád na tento film podívám, protože dokáže i na poněkolikátém shlédnutí pobavit i dojmout. Nedávno jsem šel jednomu kamarádovi za svědka i vzpomněl jsem si na 4 svatby a jeden pohřeb a šel jsem do něj hledat inspiraci pro přípitek novomanželům .... no, k tomuto účelu není film moc vhodný, alespoň v něčem mě zklamal ;-) ()

vojtazz

Jo, tak tohle mě vážně nebavilo. Přesně ten důvod, proč nemá člověk rád Hugh Granta (samozřejmně dokud se nekoukne na About a boy :)) ()

snufec

BAFTA 4 : Nejlepší film, Režie, Herec HR: Hugh Grant, Herečka VR: Kristin Scott Thomas a 8 nominací: Herec VR: John Hannah, Herec VR: Simon Callow, Herečka VR: Charlotte Coleman, Hudba, Střih, Kostýmy, Scénář ()

lawrennce

Podle mě možná nejlepší komedie jaká kdy byla natočená.Nic tu nechybí....inteligentní humor,láska,herecký šarm,trocha smutku a hořkosti,brilatní scénář i režie.SUPER. ()

DJago

Očekával jsem spíše humorně laděný romantický film, jaký sedí Hughovi nejvíce, ale nakonec se z toho vyklubalo spíše romantické drama bez humorných stránek. I tak měl tento film své kouzlo a svým způsobem byl zábavný. Dal bych 3,5 hvězdy. ()

mr_radek

Mám rád britský humor a tento film byl jedním z těch nejlepších, co z ostrovů přišlo. Je to romantické, je to vtipné, místy hořké. Závěr sice typické klišé, ale dokážu to skousnout. Trošku mi vadil Rowan Atkinson, podle mě až moc přehrával a chvilku to už bylo trapný. Nelze nezmínit Wet Wet Wet a jejich mistrovský kousek Love Is All Around, ta verze je tak dobrá, že málokdo ví, že je to jen cover, parádně padla k tomu příběhu a dodala tomu takové romantické kouzlo. ()

Drslw

Veľké predsvadbové inštruktážne video s pripojeným príbehom, celkom pozerateľné... asi ako video zo svadby. Raz za 10 rokov stačí... ;) EDIT 2021: Premyslené, bez vaty, dobre zahraté, s príjemnou atmosférou a happyendom. Asi starnem alebo čo... (zmena z 3 na 4 hviezdy, ale je možné, že svoje spravilo pôvodné znenie s nepreložiteľnými ftípkami)) ()

RenataD

Pěkná a zábavná komedie s velkou dávkou romantiky, jak to bývá snad u všech komedií s Grantem v hlavní roli. ()

splaty

Dlouho jsem odsunovala, protože nemám ráda Andie MacDowell, ani Granta moc nemusím. Ale musím říct, že to bylo moc pěkné. Za zmínku stojí homosexuální pár, u kterého jsem si do poslední chvíle nebyla jistá, jestli nejsou jen přátelé. Kdyby byl film natočený dneska, zajisté by se to neobešlo bez homopřízvuku, růžových košil a vyzdvihování homosexuality nad přirozeným vztahem muž-žena. ()

burg

Musím říct, že to i přes trochu slabý začátek vůbec nebylo tak nekoukatelné. Vlastně bych mohl říci, že jsem rád, jak jsem překonal první svatbu a užíval si zejména Andie MacDowell a miniroličku Rowana Atkinsona. Byly to vážně fajnové dvě hodinky. ()

alienable

Aneb jak je vám špatné načasování může zamíchat životem. Koho se aspoň trochu nedotkne báseň W. H. Audena Funeral Blues, musí být z kamene - je v ní totiž naprosto všechno. ()

Kralovna.Noc

Přestože tenhle snímek mám docela ráda,teprve po několikátém shlédnutí jsem žasla nad nepochopitelným chováním hlavní hrdinky,která neví,co chce,vdá se,i když si není jistá,jestli nemiluje více milence než snoubence,vezme si starého bohatého dědka a ještě před svatbou podnikne nákupy s milencem,přičemž mu u stolu vypráví,kolik měla chlapů (33!) a který jaký byl. Zatímco normální chlap by od takové ženy upaloval,Hugh Grant jí dobíhá na ulici a později se účastní její svatby jako by nic a stále to nevzdává. Na druhou stranu film představuje pro mě zamyšlení nad vztahy,spíše ostatními,než hlavní děj. Pro mě spíš oddechovka,žádná vysoká kinematografie. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)