Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

petaspur

Charles vždycky miloval svatební rej. Každou sobotu se svými přáteli na nějakou svatbičku vyrážel, dojal se při obřadu, pronesl pár slavnostních slov, podráždil chuťové buňky nějakou laskominou a už spěchal do víru tance i zkoušení pružnosti matrace s chtivou družičkou. Na jedné svatbě však Charles ztratil svou bezstarostnost, neboť poznal sexem neopovrhující američanku Carrii, jejíž přítomnost v něm vzbudila zcela novátorskou myšlenku na vlastní svatbu. K realizaci ideje v praxi je však stále daleko. ()

Aky

Velice příjemná, lahodná, typicky britská romantická komedie. Nevadí, že člověk ví, jak to musí dopadnout,se zájmem sleduje, jak to scénárista a režisér nakonec k onomu závěru dokroutí, když už se to chvílemi zdá až nemožné. Brilantní herci. ()

Foox

Jak již název napovídá, jde spíš o zhruba pět slepených povídek, které především baví svým nadhledem a břitkým humorem, což od spousty hollywoodských bratříčků a sestřiček je příjemný změnou. Nemluvě o skvělém obsazení. 70% ()

kingik

Charles, zatvrzelý starý mládenec s pověstí sukničkáře, se na jedné z četných svateb na které s oblibou chodí, seznámí s mladou Američankou Carií. Dívka jej okouzlí na první pohled a zdá se, že ani on jí není lhostejný. Bylo by to tak prosté, kdyby spolu začali chodit a jedna z příštích svateb byla ta jejich.Jenže život nebývá přímočarý. Do dneška jsem nepochopil v čem je tahle komedie tak dobrá podle zdejších hodnocení. Vydařených gagů je v ní pomálu, dost nudí a Hugh Grant celou dobu citelně přehrává a nějak nepasuje ke schopně hrající Andie MacDowell. Dobrá skladba od Wet Wet Wet -Love is around je sice záchranou a do jisté míry film proslavila, ale to je asi tak všechno. Dvakrát už to vidět nemusím. Mé hodnocení: 40% ()

Rudovous

V prvni pulce devadesatych let svet vonel necim uzasnym. Bylo mi devatenact a tenhle film byl a je pro me strasne dulezity. Komedie, drama a hodne romanticky - takovy je zivot. ...sorry no jsem trochu pateticky. ;-) ()

Snorlax

Vůbec netuším, proč Britové natočili tento hodně špatný díl mexické telenovely a ještě ke všemu ho vydávají za romantickou komedii. Primitivní, uslintané, slizké, nudné a otřesně blbé. ()

Šakal

Ve jménu otce, syna a ducha STATNÉHO prohlašuji, že si Tě beru za svou VÝKONNOU manželku :o) Spíše než romantickou komedií bych tento Newellův snímek nazval přízvisky milý, chytrý, vtipný, inteligentní, smutný,lehce trpký jako někdy sám ŽIVOT. 4* za krásnou a milou Andie MacDowell a W.H. Audenovo pohřební blues v podání výborného Johna Hannaha. ()

HoneyBunny

Nepříšlo mi to ani vtipné, ani romantické. Co je romantického na tom, že hlavní hrdinka spala s 33 chlapama (z toho s dvěma současně, pak se synem a jeho otcem)? Co na tom, že hlavní hrdina hlavní hrdinku miluje, ale nezabrání jí ve svatbě? Hugh Grant mi se svou postavou a výrazem ani nepřijde jako romantický hrdina. Nejvtipnější je asi Grantův hluchoněmý bratr, i když těch pár gagů za ty dvě hoďky před televizí nestojí. ()

Anderton

Tak nakoniec to chcelo 2 pozretia, kým som docenil anglický suchý humor v tejto nadpriemernej romantickej komédii. Pred 10timi rokmi som neveriacky krútil hlavou. Aj keď scéna, v ktorej McDowell popisuje klasicky vyhúkanému Grantovi milostné zážitky zo svojej minulosti, je pre mňa rozpačitá aj dnes. Ako mi potom môže byť sympatická? Bral som to ako scenáristický omyl a tváril sa, že to tak nebolo:))). ()

Fingon

Po druhém shlédnutí (první bylo v TV někdy koncem devadesátých let, kdy se mi film ještě celkem líbil) musím s hodnocením dolů. Snímek se dost vleče, Hugh Grant je tu příliš nevýrazný a s Andie mu to moc neklape. I Notting Hill je lepší a vrcholem zůstává Láska nebeská. ()

swamp

Scénář Richarda Curtise + výborné obsazení + spousta toho účelného 'fuck' a 'bugger' = skvělá britská romantická komedie. ()

nascendi

Chvíľu som rozmýšľal, či si tento film, odvážne zaradený do žánru komédia, zaslúži zníženie hodnotenia. Ale bola to iba chvíľa. Stačilo si spomenúť na trápnosti maskované za vtipy, za pomalý a s trhaním sa pohybujúci dej, ktorý ani pri tomto pohybe neponúkal nič nové, iba variácie už videného. Zúfalo ma tento film nebavil a verím, že viac, ako desiatim tisícom užívateľov sa páčil. Vkus má dosť abstraktný charakter. ()

nash.

Nepříliš romantická a nepříliš veselá romantická komedie, jejíž klady lehce převyšují zápory. Poprvé se sice zasmějete náhradním prstýnkům, ale při dalších reprízách už zaujmou spíš ty poněkud hořké, přesto s jemně laskavým nadhledem rozehrané momenty, vztahy a situace. ()

Bachy

Tohle není můj žánr, to je Grantův žánr. Můžu to zkoušet okecávat ze všech stran, ale jediné výstižné slovo je "milý". Hodně milý. 3,5* ()

Chrustyn

Tak se mi konečně poštěstilo vidět tuto dnes již klasickou komedii. Při sledování jsem se bavil ale po celou dobu jsem si říkal, co na tom všichni vidí. Všehovšudy se jedná o standardní romatnickou komedii na téma "dva se potkají, zamilují se", která z řady vyčnívá jen díky brilantnímu scénaři, výborným dialogům a skvělým hercům. I tak se ale jedná "jen" o lepší průměr. ()

klerik

Výborný vzťahový film, dokazujúci, že mrkajúci Grant môže byť znesiteľný a že existujú aj dobré romantické scenáre. Stretnutia partie ľudí pôsobia realisticky, a práve z nich čerpajú novšie filmy "zo života" ako ZBUCHNUTÁ či KOMICI. Nie úplne chápem potrebu postáv vyrozprávať sa zo svojich trápení, ale rovnako nechápem SAMOTÁRA V SEATTLI a tiež som mu dal plnú pálku... ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)