Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

mysiak

Typicky dobrá britská komédia so skvelým čiernym humorom, kde hrá elita britského herectva jednoznačne najlepší je koktajúci Mr. Bean a Hugh Grant...a k tomu bola nominovaná na Oscara, tým sa môže iba máloktorá komédia pochváliť tým, že bola nominovaná... ()

kobejn

Takový předchůdce Love actually, viděl jsem to jen jednou, a myslím, že mi to bohatě stačilo už tehdy. Nechutně pozitivisticky laděný snímky opravdu nevyhledávám. Tento film má s "láskou nebeskou" společné i to, že i zde se objevuje onen přihlouplý song "love is all around", který pak ještě přihloupleji využili právě v Lásce nebeské. Takže od toho ruce pryč. Ve své době byl ale tento film hodně chválen a byl hodně úspěšný, takže mě překvapuje že to zde má "jen" 73%. Čekal jsem víc. No, jak vidět, tento film se ještě kultem nestal, Láska nebeská už bohužel ano. ()

Vojcl

Pro mě asi nejzábavnější a zároveň nejsmutnější romantická komedie, kterou jsem viděl.. Přestože romantické komedie nejsou zrovna mým oblíbeným žánrem tak musím říct, že Čtyři svatby jsou mimořádným kouskem a 5 hvězdiček si opravdu zaslouží.. ()

blackrain

Děj zrovna nesrší nápady. Pořád se to opakuje, svatba, svatba, zase svatba. Svatební koloběh ja nakonec narušen pohřbem. Příběh je vtipný, ale asi se u něho nebudete popadat za břicho. Hugh Grant a Andie MacDowellová se k sobě krásně hodili. ()

SarumanKo

Romantik Richard Curtis (natočil Lásku nebeskú a napísal tie najlepšie romantické komédie, na ktoré si v tejto chvíli dokážem spomenúť) a Mike Newell (ktorého nenávidím za štvrtého Pottera) si spolu sadli za jeden stôl a výsledkom ich práce je jedna z najlepších britských komédii všetkých čias. Z veľkej väčšiny to záleží na dokonalom scenári, častokrát skutočne vtipnom, ale vo svojej podstate ohromne dojímavom a hlbokom, ako to už u Curtisa býva zvykom. A významnú úlohu na neodolateľnosti Štyroch svadieb a jedného pohrebu majú samozrejme herci. Partička rôznorodých charakterov dáva celému filmu sviežosť, vtip a dušu (počínajúc Grantom, cez Hannaha a MacDowellovú, až po Atkinsona). Verdikt: Newellovi čiastočne odpúšťam, je jasné, že dokáže natočiť aj vynikajúce filmy. Táto milovania hodná romantická perlička je toho dôkazom. (85%) ()

kaylin

Richard Curtis mi opravdu jen potvrdil, že je jedním z nejlepších scénáristů pro konverzační romance. Dovede napsat skvělé vtipy, ale především dovede napsat příběh, který není až tak předvídatelný, je zábavný a vyniká skvělými hereckými výkony. Režie Mike Newella tomuto snímku krásně sedla, je decentní a přesná. ()

Maq

Ať se romance zaplétá jak chce, vždycky musí skončit stejně. Člověk se u této komedie asi neubrání srovnání s Notting Hill. V tomto je více outsiderů a dobrých hlášek. Rubem takové přednosti je fakt, že vedlejších postav je trošku přespočet, takže se s jejich charaktery tolik nesblížíme, je to trošku povrchní. Z toho důvodu dávám Notting Hill přednost. ()

rt12

Hugh Grant a Andie MacDowell hrají ve všech filmech stejně nudně. V tomhle filmu se mi podařilo oba tak nějak vzít na milost a více- méně přivřít očko. Líbil se mi námět. Anglický humor, který můžu. A ostatní herecké obsazení. ()

Damiel

Romantické komedie jsou specifické tím, že i když divák dopředu ví, že hlavní hrdinové nakonec skončí v láskyplném objetí, prožívá s nimi jejich trpkou cestu plnou překážek a schválností, jakoby to nevěděl. Tedy pokud je scénář dobře napsaný, což v případě Čtyř svateb platí. Scénárista Richard Curtis navíc hned na začátku obrací tradiční schéma romantické komedie trochu naruby, když Charles a Carrie skončí v objetí už po půl hodině filmu. Teprve když zaskočený Charles odmítne Carriinu nabídku sňatku, rozjíždí se „tradiční“ spletitá a komplikovaná cesta za vysněným protějškem. Vedle romantických prvků Čtyřem svatbám neschází ani inteligentní humor, který často nabírá hodně černý odstín. Například když Carrie zaskočenému Charlesovi vyjmenovává tři desítky svých milenců nebo když Charlie na svatbě naráží na jednu svoji bývalku za druhou a co věta, to trapas, je to zkrátka „hustota“. V situačním humoru je prostě Curtis mistr nad mistry. Pochopitelně nechybí ani jeho tradiční „přísada“ v podobě Rowana Atkinsona (společně stvořili Mr. Beana) v malé, ale divácky vděčné roličce ujetého kněze. ()

FilmFan24

ČTYŘI SVATBY A JEDEN POHŘEB 👍v málokteré romantické komedii se hned na začátku řekne: “Fuck!”…a tady hned několikrát…báječný britský film, kterým Hugh Grant odstartoval svoji hereckou kariéru. Suchý britský humor promíchaný tím černým. Paráda!👌 ()

*Elfík*

Mikeovi se obvykle romantické komedie daří, v tomto případě ještě Mona Lisa Smile. Film byl vtipný, zajímavý název i když chvílemi se děj zasekával. Slušné a velice hezké! ()

Aleee89

Film jsem viděla včera (září 2008), ale slyšela jsem o něm předtím hodně. Proto mě také dost nemile překvapil. Myslela jsem, že bude zábavnější, vtipnější, zajímavější, romantičtější. A ono nic. Film se mi moc nelíbil, je takový suchý, ani jeden z herců nepatří zrovna mezi mé oblíbence, k postavám jsem si nenašla cestu... Prostě normální romantika, na kterou se podíváte a znovu nemusíte. Taky trochu zklamání a film, kde to označení kultovní film a ocenění moc nechápu... ()

Trevor

Film som videl už strašne dávno a mal som snáď trinásť rokov, takže ma pochopiteľne nijako neočaril a odvtedy som nemal potrebu pustiť si ho opäť. Spomenul som si naňho až dnes, keď som si pozrel Čo sme komu urobili a v spomienkach sa mi vynorili aj reklamy, ktoré sprevádzali takmer všetky VHS kazety z videopožičovne na spomínané 4 svadby a keďže som v tom čase poznal Atkinsona ako pána Beana, dúfal som že sa zasmejem. Nestalo sa, keďže ani náhodou som vtedy nepredstavoval cieľovú skupinu obecenstva určenú tomuto filmu. ()

Anglie

Pro mne osobně jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděl. Grant jako nesmělý Charles a MacDowellová jako půvabná Carrie.., prostě pět, jinak to nejde. ()

balba

Brilantní romantická komedie s Hughem Grantem o pěti dobrých důvodech , proč zůstat svobodný.Skvělí černý humor , u kterého se člověk pobaví. ()

Martin741

Reziser Mike Newell proste vie, ako natocit slusnu komediu. Tato je o partii kamaratov a o ich chodeni po svatbach. Komedialnych prvkov je hodne, odporucam si pohodlne sadnut, dat si dobru kavu a vychutnat si tuto vybornu komediu. 83 % ()

Aelita

Lepší, než čtyři pohřby a jedna svatba, i když statisticky a demograficky se blížíme spíše k té druhé variantě - přinejmenším v Evropě, přinejmenším běloši. Jo, 90. léta - tenkrát se ještě muži a ženy brali, dnes se již převážně jen kamarádí - nejčastěji přes internet. Hugh Grant byl zřejmě přesvědčivým a lákavým vzorem. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)