Dva největší a nejhrůznější predátoři se střetávají v akci bitvě plné jedu z jejich zubů. Gigantický hroznýš se dostane na svobodu a FBI musí vypustit stejně velkého škrtiče, aby ho sledoval a chytil. Navíc se skupina bohatých lovců hledajících nebezpečí a zábavu pokouší hroznýše získat pro sebe! (oficiální text distributora)

curunir

Boa verzus pytón je zvláštny prípad. Keď som ich videl prvý krát, myslel som si, že sa dívam na asi najhorší film, aký som kedy videl, dokonca som ho ani nedopozeral (vydržal som sa kochať do prvej reklamy, čiže ani nie polhodiny) a aj keď som milosrdne uvažoval o 1*, dal som nakoniec odpad! Prečo to tak vtedy z môjho pohľadu bolo?: Počítačové triky niekde na úrovni dinosaurov (a to nechcem urážať pravek) a scenár plný demetného humoru (reportér, ktorý vidí za všetkým útok Ál-kájdy). Neskôr som si tento žáner obľúbil a keď film vysielali znova v TV dal som mu druhú šancu. A urobil som dobre. Milovníci podobných "Z" produkcií si prídu na svoje a tí ostatní, ktorí nikdy nepochopia, že forma akou sú tieto diela nakrútené sú len posmešné zámery tvorcov sa predsa nemusia dívať (aspoň nie celý čas). 2* dávam aby som príliš nenadhodnitil, každopádne 40-50% hodnotenie je reálnym a pomerne triezvym ocenením ,,preukazovaných kvalít". (komentár prerobený 22. 1. ´13) ()

maxxxim odpad!

Tento "ježek v kleci" dá dozaista zabrať každému divákovi bez rozdielu veku či svetonázoru. Keby mal označenie Akčný/Sci-fi/Dráma/Alogical nikto by nepovedal ani pol slova, lenže čo čert nechce, ono to tak nie je. Vraj dvaja nahroznejší predátori v bitke, ja som asi pozeral niečo iné, alebo je distribútor hladný. Zoberme si, že po meste sa naháňajú a zároveň ihrajú dve strašné megadlhé nudy, každá má aspoň 30 metrov, čo urobíte? V USA reagovali asi takto, oficiálne miesta nasadili: vojaci 4 kusy, baterky 3 kusy, hlášky 1 kus, výsledkom bolo nič, doteraz neviem kde sa to všetko podelo. To domobrana zložená z pritroubleho podnikateľa, dvoch cestárov, jednej dievčiny, indiána dlháňa, kovboja a v neposlednom rade nadôvažok aj jednoho huncúta, prekliateho nezbedníka. Áno, ako môžete vydedukovať zase raz bolo nenadabované po slovensky, čoho dôsledkom som si preopakoval porekadlá, riekanky a prekáračky z prvého stupňa základnej školy. Za všetky len jednu, aby vás neranila mrtvica alebo kŕč do mozgu: "Nestoj tu ako stĺp". Po jazykovej stránke ide síce o precíznu prácu bez jediného zaváhania v podobe nejakého toho slangového, žoviálneho či nebodaj z Krátkej mluvnice slovenskej vybočujúceho výrazu, to však koliduje s obsahom, tempom a prostredím, kde sa celý hlavolam odohráva. Jedinou možnou odpoveďou potom na otázku, prečo sa slovenská tv stanica odhodlala odvysielať tento spotvorený čin, bude asi spočívať v snahe upraviť pravidlá slovesnkého pravopisu, KSSJ, MFS a MSS do všetkým zrozumiteľnejšej podoby. Kde sa ale chce posunúť slovenský dabing? Na úroveň najtvrdšieho protihráča v dabingovej brandži a síce nekompromisného východonemeckého Geschwindigkeitsüberschreitung präsentiert, to snáď nie. Prečo však siahala po neskorej nočnej hodine? Azda trošku studu za nakúpený formát, či vari kontroverzia číhajúca na diváka z každého záberu. Práve na tomto mieste sa vynára možnosť použitia pojmu hlavolam. Každý zo spoločenstva disponoval atypickou zbraňou, asi aby to dodalo filmu autentickosť a nádych rozmanitosti. Obušky, kožené mechy, kresadlové pušky, gumopušky, šišky, kuše, plameňomety, vodní pistole či granáty tvorili arsenál oných spoločenstiev. Tretím tlupoidným zoskupením bol „vedec“ Noe, jeho žena a T. Texas Taylor, teda nie to je z iného, jednoducho „vedec“, „žena“ a „agent FBI“ ( V ďalšom texte iba vedec, žena a agent.). Na prvý pohľad by sa zdalo, že by mali byť potenciálnymi nositeľmi najvyššieho IQ. Bola to napokon pravda, aj keď len tak tak, keďže to spoločne dotiahli na hranicu idiócie s imbecilitou. Vedec si na prsou vychoval hada, co hada klubko hada alias 30 metrov dlhú a o nič menej nudnú vraj Betty z rodu had. Žena mala mať skúsenosti so stopovaním delfínov a chobotníc na vojenské účely, tak ju brali do party. A agent FBI to je už tradičný exponát v americkej produkcii. Aj oni sa vybrali do miestnej vodárne, aby stuodtiaľ tie dve potvory vystrnadili, keďže sa tam schovali. Na vysvetlenie jedna potvora ušla z nejakého prepravného kontejnera a tou druhou ju chceli zahrdúsiť, to je tá vyššie spomínaná Betty. Každá partia sa vybrala sama, vojaci však nejakú tu sekundu počúvali a robili predvoj trojici, no potom ich znudilo a svojvoľne sa vzdialili v útrobách podzemia a už nikto nikdy o nich nepočul. Medzičasom sa do spletitého labyrintu potrubí a vytieňovaných stien obrovskými hlavami potvor dostávajú aj gumkáči z party podnikateľa cirkusanta. Tí však nemajú dlhého vybavovania, keďže sú jeden po druhom likvidovaní retardovanými stvoreniami. Až na samotného vedúceho podnikateľa. Agent FBI prichádza o život pri prestrelke s jedným zo spomínanej bandy a tak ostáva už len vedec a žena. Hady sa nepozorovane premiestnia do mesta, jeden zavíta na miestnu diskotéku, aby po špičkách prešiel na dídžejský pult, aby zožral dídžeja. Nelogické ako celý dej. Z diskotéky sa odobrali hady na stanicu metra, kde si dali záverečný fight a kde nenávidenému hadovi urvalo hlavu o strop po náraze vlaku. Betty to rozchodila presne ako vedec a žena. A teraz k pojmu hlavolam. Nejasné mi boli nasledujúce úkazy: 4 vojaci na 60 metrov živej váhy. Slovné zvraty vedec „ tie vaše prístroje nefungujú“ o dve sekundy, „sú výborné, fungujú na jednotku nemôžem si ich vynachváliť“. Had na mixážnom pulte vedľa dídžeja, on ukazuje ľuďom aby kývali a ľudia mu kývanie opätujú, ale na znak že je v nebezpečenstve (to malo byť vtipné?). Mĺkvy indián, celkovo podnikateľ, revanie hadov pripomínajúce dinosaurov či okovy okolo očí jednoho z hadov. Na lekárskom stole má Betty hlavu veľkú asi, asi takto (prikrčte hlavu doprava a rozpažte ruky čo to dá a máte to), no v nasledujúcich scénach má hlavu ako jeden a pol slona so sloním mužom na chrbte. Otravne pôsobiace sledovacie zariadenie v rukách ženy, jedná sa o biely prenosný monitor, jedným z vojakov nazvaných gameboy (toto je tá hláška z úvodu, tých 10% rozchodí), ktorý funguje 4 sekundy a 5 nefunguje, keďže sa jedná o high tech špionážno - výzvednú kalkulačku. To by bolo asi všetko, ak nespomeniem nelogické konanie, dialógy, pohľady, scény, zvuky, držanie baterky a tak. Inak vcelku nejde o zlý „film“ to určite nie, ale aby som sa odvážil odstrániť úvodzovky, to pre pána Boha po mne nechcite, bŕŕ. () (méně) (více)

cariada

Dva obří hadi proti sobě. Boháči co neví už roupama co by dělali a tak jsou jen tak lovit přerostlého hada, jenže on jim jak jinak frnkne. Naštěstí dostali co si zasloužili. Dvojice co snaží zastavit hada (či přesněji nejdřív trojice) je sympatická a Jaime i velmi pohledná, zas dělá co může aby hada zastavili. Celé je to prošpekováný suchým humorem což jen odlehčilo jinak podrůměrnýmu filmu a dělá z toho snesitelný "béčko". ()

SOLOM.

Jedná se v pořadí již o druhé volné pokračování o obrovském geneticky upraveném hadovi. Po propadáku druhého dílu, byli všichni zvědaví, jak si povede tento snímek. No musím říct, že až na zajímavé obsazení jsme se dočkali dalšího zpackaného filmu. Ani tentokrát se scénáristi nevyvarovali množství chyb, které nám tak opět nabídly „hrůzostrašnou“ podívanou při které zůstává rozum stát. Opět budeme ubíjeni množstvím nesmyslných dialogů a trapných hlášek, které nás měly za úkol pobavit. Jediné větší pozitivum vidím v účasti dvou bývalých Playmates a solidnímu arsenálu zbraní.40% ()

MM_Ramone

No boa! Boa jeho to bola ale blbosť. A python to má taký lákavý názov a sľubný obal. "Boa vs. Python" - súboj megaplazov. Bohatý gangster nechá z Ázie do USA nelegálne dopraviť gigantického dvadsať päť metrového hada, aby naňho mohol usporiadať lov. Ten však počas transportu na území Spojených štátov unikne. Ihneď začne zabíjať ničnetušiacich ľudí v okolí Philadelphie. FBI sa rozhodne, že ho zlikviduje pomocou iného obrovského hada. Vypustia teda z prísne tajného laboratória ďalšieho nebezpečného plaza. No úplna blbosť. Druhý krát by som si tento film nepozrel ani za boa. * ()