Forsberg11

Ako prvú som omylom videl V/H/S 2 a urobil som dobre. Keby som totiž ako prvú videl túto časť, zrejme by som sa k dvojke ani nedostal. Prvá časť tejto FF poviedkovej ságy je totiž viac menej priemer. Ani jedna poviedka nie je odpad a ani jedna neviniká. Dosť často som sa nudil a tlačil očami čas. Niekedy sa zase stalo že ma niečo potešilo. Ale takýchto scénok bolo sakramensky málo. Čo sa týka jednotlivých kraťasov vyzerá to asi takto: AMATEUR NIGT: Až na posledných 5-7 minút nevýrazné a neúderné. Bez akejkoľvek štavi, či napätia. Záverečné dve scény (izba a chodba) však dojem ako tak vylepšujú. Aj tak nič viac ako priemer. 50 %! SECOND HONEYMOON: Podobne ako prvá poviedka. Celé zbytočne ukecané s jednou nasty scénou na konci. Slabota. 45 %! TUESDAY THE 17TH: Keď už nič iné tak aspoň zaujímavé a hororové prostredie mal tento lesný slasher. Čo sa týka zabijaka nula bodov. Nejaký vraždiaci hologram, to nemôže byť brané vážne... Ako sa ho potom teda báť. 60 %! THE SICK THING THAT HAPPENED TO EMILY WHEN SHE WAS YOUNGER: V podstate som tomu ani nijak extra nepochopil. Takže nechcem haniť ani chváliť. Ale aj tak... pre mňa len priemer. 55 %! 10/31/78: Naprv som si hovoril. Boha jeho ďalšia ducharina. To snáď už nemyslíte vážne. Ale po tom čo sa kvarteto hlavných hrdinov dostane do podkrovia opusteného domu sa začnú diať veci. Nie veľké veci, ale aspoň nejaké. Na VeHaeS jednotku až nadpriemerné. Táto poviedka je o chlp lepšia ako ostatné. 70 %! Omáčkový príbeh len dokonale zapadol do nevýraznosti celého filmu ale celkom funkčne dotvára celok. Ten je oproti druhej časti podstatne slabší, minimálne o dve triedy. Celý film: 60 %! ()

bari68

Jednotlivé filmy- poviedky ako samostatná jednotka čo sa týka žánru, fungujú dobre. Sú svižné, desivé, gradačné, majú úroveň, istú kvalitu. Ako komplet, ale postrádajú akýkoľvek koncept, či formu. S trochou prižmúrenými očami, ale 4 hviezdičky sú na mieste v správnych rukách. ()

klukluka

Tvůrci to pojali jako horor. U hororu bych se měl bát. A ano, když jsem od toho v jednu ráno odcházel, cítil jsem se ve tmě jinak, než kdybych zrovna dokoukal třeba Chyť mě, když to dokážeš. Cítil jsem se úplně jinak. Jednak mě cosi jemně šimralo někde na temeni hlavy, ale jinak se mi nedělo vlastně vůbec nic. Nula, prázdno. A to je odraz kvalit VHS. Všechno, co se tu hýbalo, se hýbat brzy přestalo. Základní premisa a jediný pravidlo. Pro mě osobně žalostně málo. ()

BoredKid

Tape 56 - Adam Wingard - 3*///// Amateur Night - David Bruckner - 5*///// Second Honeymoon - Ti West - 3*///// Tuesday the 17th - Glenn McQuaid - 4*///// The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger - Joe Swanberg - 4*///// 10/31/98 - Radio Silence (Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett, Justin Martinez & Chad Villella) - 5*///// Celkovo za mňa jednoznačne plný počet! :) ()

Krabak

Celkově se snad ten film hodnotit nedá, tak to vezmu hezky popořadě. Začnu tedy HLAVNÍM DĚJSTVÍM, tedy hlavními aktéry, kteří šli do domu najít jistou kazetu. Co se týče dějství, tak to budu muset hodnotit dosti bídně, protože takto by snad nikdo tupí nebyl. Jen tak si u mrtvoly zapnout video, následně po zmizení kámoše tam dosadit dalšího a dalšího, aniž by mi to nebylo ani trochu divné... pitomost. Na druhou stranu ta atmosféra působí dost hororově, čímž si tu kvalitu dějství dosti napravuje (60%). 1/5 - UPÍRKA: Až na ten konec bych neměl výtky. Mohlo se to uhrát jen na obyčejnou upírku, nežli na létajícího netopíra (90%). 2/5 - ZÁHADNÁ HOLKA: rozuzlení i obsah výborný (95%). 3/5 - ROZMAZANÝ TATAR V LESE: Nudný, nelogický, směšný, stupidní. Škoda, že se s tímto někdo vůbec natáčel (0%). 4/5 - DĚTSKÝ DUCH: Páni, opět totálně nečekaný konec. Trochu mě štvalo, že se ta holka nechovala zrovna moc logicky, ale coby... Kdyby byla pořád zamknutá v pokoji, asi by se to s příběhem nikam dál nehnulo (70%). 5/5 - STRAŠIDELNÝ DŮM: První půlka dost otravná, ta druhá dost strašidelná, jen pro mě dost zmatená. (75%). Celkově bych tedy tento film hodnotil --->65% ()

Zmrv

Za mně found footage formát v hororu fungoval jenom v Blair witchi a v REC. V/H/S se k nim rozhodně nepřipojí. Formát sice má připomínat amatérské nahrávky, ale aby mi z roztřesené kamery bylo většinu času zle od žaludku asi dobře není. U většiny z pěti povídek a rámce je navíc naprosto stupidní námět, který pak není podpořen ani scénářem ani hereckými výkony. Světlou výjimkou jsou dvě z povídek (to jsou ty dvě hvězdy v hodnocení). A to druhá - mladý pár na dovolené v Arizoně- a poslední - nevydařená hellowenská párty. Takže, ač se povídkový formát zdál být super nápadem, realita je bohužel krutější. 40% ()

HonzysKISS

První polovina je fajn. Škoda, že tam jsou ty přízraky a není to spíš jako by reál. To by bylo mnohem lepší. No a u druhé poloviny jsem se z ničeho nic začal strašně nudit. Mohly tam být taky nějaké záběry přímo z normální kamery a ne jenom od těch herců. ()

SHit4U

Podle mě vcelku originální nápad, jak podat 5 se sebou nesouvisejících hororových příběhů..vlastně 6 :-) A všechny měli i originální námět! ovšem zpracování občas velmi pokulhávalo...Ze začátku divočejší tempo upadlo do unylé podívané, která mě pomalu přestávala bavit, když tu náhle se objevil poslední příběh a ten dal všem předchozím na frak takovým způsobem, že jsem byl nejen spokojený, ale i vcelku hutně vystrašený a jedním momentem i silně pobavený! Hodnocení: podle mě lepší než slabé 4* jsou 3 velmi nabušené * lepší, takže ***! ()

iampatrik

60% Těžko hodnotit film, který se skládá z několika povídek, které rámuje příběh, ve kterém se dané povídky dějí prostřednictvím zapnutí videokazety. Samotné povídky a vlastně celý film svazuje fakt, že pokaždé, než k něčemu dojde, se pomalu rozjíždí a tak nastává stav, kdy se člověk nudí a nudí. Na druhou stranu jakmile se začne něco dít, stojí to za to. Samotné povídky nepostrádají nápad a tah na bránu, některé méně, některé více. Určitě nejlepší je povídka poslední, která mě uchvátila a jenž by si zasloužila třeba i kratší celovečerní film! ()

TERRORDROME

Takže sledujeme hnusný Found Footage v ktorom idiotské postavy sledujú hnusný Found Footage, to je nápad za milión a dvadsaťpäť centov. "Dej" jednotlivých segmentov je väčšinou rovnaký - niekto/niečo zabije partu idiotov. V prvom príbehu banda nadržancov zbalí dve baby a jedna z nich je nejaká sukuba čo ich vysaje. V druhom je mladý pár na výlete a jeho nakoniec zabije nejaká lesba. Má to všetko čo možno očakávať od režiséra Ti Westa, teda nudnú štreku vrcholiacu ničím. Lesný slasher o rozmazanom vrahovi ktorého sa nedá natočiť na kameru má zaujímavé prvky, ale opäť je to hlavne o šliapajúcich kreténoch a bez akejkoľvek pointy. Nasledujúca chatovacia duchárčina prekvapivo celkom funguje, aj keď tiež moc nevieme o čom to vlastne má byť a záver je v štýle "ja vám dám WTF a vy mi môžete viete čo". No a najviac pobavila posledná vec o Halloweenskom večierku v nesprávnom dome s lietajúcimi kultistami, nábytkom a rukami vynárajúcimi sa zo stien, tiež sa tu síce nič nevysvetľuje, ale aspoň nenudí a má celkom vtipný záver kde sú chudáci hrdinovia pekne osratý. Ako celok je V/H/S hororová antológia skoro úplne bez nápadov, naopak s prílišným množstvom trotlov na zabitie ( ktorí aj budú zabití, čo sa dá teda brať ako plus ) a extrémne hnusným rozklepaným vizuálom ktorý je svojou prehnanou snahou o čo najsurovejšiu véhaeskovosť či mobilovosť až nereálna, lebo sme videli milióny ozajstných home videí čo vyzerali podstatne lepšie. Za mňa blbosť. ()

sona123

Místy opravdu výtečná kombinace různých mini-hororů. Moc jsem teda nepochopila, co tím chtěl básník říct, kdyby se něco propojilo, film dostal pointu, asi bych čas strávený sledováním filmečků ocenila víc, ale i tak zdařilé, zejména jeden z těch prvních, o té holce s divnýma velkýma očima :) ()

smetyl

Amateur Night 3/5 - První povídka vám trošku roztepe srdce. Mladíci si koupí brýle s kamerou a jdou balit holky do baru. Podaří se jim ulovit jeden extrémně nepříjemnej kousek. Holku s velkýma očima, co se rychle hýbe a dokáže říct jen jednu větu. "I like you". Hoši si jí vezmou domů a až tam zjistí, s čím si to vlastně hodlají užít. Jejich choutky skončí v krvi. Docela unylé a nijak zajímavé, ani mě to nevyděsilo. Dobré byly akorát "zabíjecí" scény a subjektivní podání z první osoby. /// Second Honeymoon 1/5 - Tak tohle bylo slabší. Manžel se svojí ženuškou putuje po Road 66. Nic zvláštního se neděje vlastně po celou dobu. Až na konci, při smrti jednoho člověka se dočkáme trošku přitažlivějšího gore ale to je všechno. Navíc ta smrt je úplně debilní a nechápu proč se předtim dělo tolik zbytečnejch kravin když jí mohli pokosit jednodušeji. /// Tuesday the 17th 4/5 - Partička se vydá do lesa. Vypadá to jako super výlet, kde si prohlídnou přírodu a taky si možná vrznou. Všechno vypadá v pohodě, dokud jedna z holek neřekne "You will fucking die in there". Potom sama přizná proč své přátele do lesa zavlekla. Jako návnadu. Její návnadičku začne kosit neznámej vrah, kterého nelze natočit (na kameře je vidět jenom obrys postavy a vypadá to fakt dobře) a sami uvidíte jak to dopadne i pro ni. Atmosféra dobrá a i postavy byly sympatické i přes malé množství času, které jsme s nimi strávili. /// The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger 3/5 - A tohle je ale sakra originální nápad. Kromě nesmírně nesympatickejch herců to bylo dobrý. Vlastně nijak extrémně přínosná povídka ale nápad videochatu dvou lidí je fakt dobrej. Emily slýchává i vídává každou noc duchy. Neob něco co za duchy považuje. V téhle povídce se dočkáme pár lekaček (klišovaté focení temné místnosti bleskem). Celé se to pak rozřeší zajímavým způsobem a z jedné postavy se vyklube využívající sviňák. /// 10/31/98 4/5 - Finally. Konečně náhul, kterej celé téhle kompilaci dodává potřebný koule. Partička týpku se o Halloweenu vydává na párty, jenže si spletou dům a omylem vlezou do domu kde se koná obřad. Myslí si, že je to párty ale za chvíli poznají že ne. V kruhu několika mužů je svázaná žena, muži ji zachrání a utíkají s ní k auta. Hounted house je nechce pustit ale nakonec k autu dorazí. A vše podtrhne suprový finále, kde jim zachráněná ženuška předvede na čí je straně. http://www.youtube.com/watch?v=MmLh4NUu6E4 ()

aLPaC

Jeden z těch rozhodně lepších found footage hororů, kterých je poslední dobou přehršel. Celkem pět příběhů, žádný není vyloženě špatný. Na pět není žádný, ale kočičí žena (první), výlet (druhý), chating (čtvrtý), halloween (pátý) i ten úvod s kriminálníky všechny za čtyři body. Nejmíň mě zaujal slasher od jezera, který kdyby byl alespoň o deset minut delší a plus to blondýna ukázala kozy, byl by taky na čtyři. Ale byl příliš krátký a chaotický takže za tři. Celkově ale pevné čtyři. ()

mosnak

Jednička je bohužel slabší než její pokračování,které mě teda dostalo. Příběhy nebyly až zas tak zajímavé. Mě osobně vůbec nezaujal ten výlet mladého páru, který končí poněkud divně. Lesbická láska prostě hory přenáší :-D Ale popořadě; První video - "...bylo z těch lepších, nadržení hošánci nasrali nesprávnou holku, která měla chuť na úplně něco jiného než ti tři - 50%", Druhé video - "...mladý pár na výletě po americké krajině narazí na nějakou mladou středoškolačku. Později bude hrát v příběhu důležitou roli. Ovšem pro mě byl tento příběh nejslabší, jak už jsem psal - 15%", Třetí video - "...lesní vyvražďovačka někým!? Těžko říct kým,ale na můj vkus to bylo moc rychlý a podivně poslepovaný příběh,který ničím nezaujme - 25%", Čtvrté video - "...takový velmi děsivý Skype rozhovor :-) čistá duchařina, kde celkem šikovná holčina úplně zmagoří - 70%", Páté video - "...halloweenský večer plný zábavy a smíchu? Ani omylem! V tomto případě lze jednoduše říct... nelez do cizích baráků,když to vypadá že nikdo není doma - 70%". Celkový dojem je tak bohužel pouze průměrný. Škoda těch dvou opravdu slabých příběhů! Osobně doporučuji dvojku. Takže celkové hodnocení je 53%! ()

wampire23

Milujem poviedkové filmy (najmä tie hororové). Nenávidím všadeprítomný found footage. Milujem tento found footage poviedkový film. To, čo nám nezávislí režiséri prinášajú na VHS, je niečo v tomto miliónkrát videnom žánri neskutočné. Nikdy som si tak neužíval a nebál sa pri sledovaní digitálneho hororu. Takto sa to má robiť a vztýčený prostredník pre všetky Activity, Encounterov a podobné digisračky. Je pravda, že niektoré poviedky sú možno o niečo slabšie ako ostatné, ale žiadna z nich nie je odpadová ba ani priemerná. Ani jeden z režisérov sa nemusí za svoju prácu hanbiť. A najmä poslednú poviedku by mali ukázať povinne všetkým, ktorí sa chcú v tomto žánri ukázať a nestrápniť. Plné hodnotenie pre film a nemám s tým žiaden problém. A to som nečakal, že v dnešnej dobe presýtenej tohto žánru by som plný počet dokázal dať. ()

pytrisss

Ocividne to bylo mirene na jiny druh divaka, devce se klepalo jak blazen a ja se nudil... verte neverte je vic kulervouci. ()

Ronaldo79

Jako celek nekonzistentní, samozřejmě za to může rozdělení do pěti nahrávek, z čehož opravdu strašidelné alespoň pro mě byli dvě a můžu říct, že byli opravdu děsivé, na druhou stranu jsem se na můj vkus nezvykle nudil a tím pádem se dostavila apatie, z které mě probrali dvě poslední nahrávky. Zde přikládám hodnocení jednotlivých nahrávek Amateur Night-(6/10). Second Honeymoon-(2/10). Tuesday the 17th-(6/10). The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger-(8/10). 10/31/98-(9/10). Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale čtyřhvězdičková zábava pro mě vypadá jinak. ()

Illy

Jedna hvězda je za sukubu, ta se mi líbila v celém filmu nejvíc. Jinak sledováním tohoto dílka si akorát přivodíte epileptický záchvat. ()

Flopik

Tak najprv som si pozrel 2 ktorá ma zaujala na toľko že som chcel vidieť aj toto. No bohužiaľ bolo to veľké sklamanie.Ani jeden snímok ma nevystrašil. Takže 1. Diabolské dievča bolo no v celku nudné.Nejaké stvorenie ktoré zabije 3 chlapcov bez veľkého dôvodu , a bez nejakej lakačky 50%. 2. Pár v Moteli celkom nuda , možno troška zábavné ale inak nič 40%. 3. Jezero Smrti , konečne nejaké oživenie aj keď fakt odfláknuté.Rýchle zabitie 4 teenegerov toť vše 50%.4.Webcamera začalo to fakt dobre konečne som myslel že to prišlo a nakoniec iba dobrý zvrat 50%..5.Halloween . Žiadna veľká sláva ale určite lepšie než tie predošlé . Ale aj , občas niečo prišlo ale inak 60%. A príbeh ktorý ide počas každej časti ten jednoznačne najlepší , konečne niečo nechutné a jedna lakačka. Ako celok nudné a len som čakal kedy to už skončí dosť slabé 3* a 55%. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse