Max (Josh Holloway) a jeho přítelkyně Roxanne zoufale potřebují sehnat peníze. Nenapadne je nic lepšího, než unést malého chlapce Davida a požadovat za něj výkupné. Jenže David není obyčejné dítě... Ovládá totiž temné síly, se kterými není radno se zahrávat! (oficiální text distributora)

Mrkvič

Hendler se snaží vybudovat co největší atmosféru. Bohužel to dělá za každou cenu. Takže spousta nelogických lekaček, které třeba vystraší, ale schazuje je právě ta logika. Konec to sice všechno pěkně vysvětlí, ale to finále se taky zvrhne v jeden hloupej spletenec nápadů. Josh Holloway by si zasloužil asi lepší celovečerách, protože v některých scénách vypadá hodně dobře. ()

karlik4801

Šepot mě dokázal zaujmout dvojím příběhem. Na jedné straně prostý únos, ukazující profily postav. Na druhé straně je už mysteriózní drama. Obojí do sebe zapadne. A že to vypadá dobře. Josh Holloway v dobré formě, nechápu, že nedostává role v kinobombách. A musím pochválit nečekaný konec, ten se povedl asi ze všeho nejvíce. ()

lennyd

Max a Roxanne zoufale shánějí peníze, aby si mohli splnit svůj sen - otevřít malé bistro na rohu ulice. Když se jim ale nedaří, přijmou společně s Vincem a Sidneym nabídku tajemného Jonese - stačí unést malého kluka z bohaté rodiny, kde rodiče nepochybně zaplatí tučné výkupné. Zpočátku vše klape podle plánu, než se i s malým Davidem uchýlí na opuštěnou chatu daleko v lesích - zde začnou zjišťovat, že David není obyčejnej kluk, ale že ovládá síly, kterým nemohou vzdorovat ... Mrzí mne, že to v poslední době píšu tak často - opět mi přijde námět naprosto skvělej, ale filmové zpracování jej tvrdě sráží (naštěstí jen do průměru, u jiných filmů to bývá mnohem horší). Ono by bohatě stačil únos kluka, který ovládá psychické sílo - ale ne, ono se do toho musí zamotat boj dobra a zla, andělé a démoni, a podobné. Ale což - nejsem ani scénárista ani režisér, tak mohu jen říct, že mne potěšilo herecké obsazení (Sarah Wayne Callies a Michael Rooker z mého oblíbeného seriálu), a vcelku - až na naprostý konec - i celý film. ()

Tereza666

Holloway to prostě umí a ví jak na fanynky. Jeho typicky zamyšlený ksichtík mě dostával do extáze. Takže skvělé obsazení herců, VÝBORNÝ scénář. Opravdu výborný thriller. ()

zdenny

Určitě jsem neočekával psychologickou hru únosce versus unesený anebo únosce versus únosce. Nemám ale vůbec rád filmy, ve kterých má dítě takovým způsobem všechno pod kontrolou. že to byl ďábel, to je sice pěkné, ale i tak byl ten film celkem mrtvý. Vlastně ani nerozumím, proč se to tolika lidem líbí. I ty lekačky byly velice slabé. Je spousta jiných filmů, u kterých se dost lekám, zde ne. Možná i proto, že pro můj vkus nebyla atmosféra vyšponovaná. Prostě film byl celkem jednoduchý a možná i dost předvídatelný. Přesto herecké obsazení bylo slibné, hodně jsem si sliboval především od Michaela Rookera. Dostal jsem ale velmi chudou jednohubku. I tak ale chápu, že se to někomu celkem líbí. Ale čtyři hvězdy? ()

davidek

Zajímavý snímek, který jsem viděl na čtyřikrát. Vždy mi do toho něco vlezlo takže začátek znám nazpamět, ale celkový dojem je dobrý. 50% ()

jenik71

Nečekaně zajímavý horor se zajímavým obsazením. Je to nápadité, dobře zahrané, ani potřebná atmosféra nechybí. Má to jednoduše šťávu. Milovníci hororů by tohle prostě neměli minout. ()

jefff

Komorní satanský thriller evokující Omen. Dokonce i herec Davida je podobný tomu v Omen. Je jasné, že svému předchůdci se Šepot nevyrovná, přesto je mu dobrým následovníkem. Holloway se konečně vymanil ze své seriálové postavy ze seriálu Ztraceni a docela se mu to daří. Je pravda, že jsem čekal o něco více, ale i tak jde v dnešní době o netypický horor a je vítanou změnou v žánru. ()

Soweek

Očekával jsem pouze další snahu seriálových herců prosadit se ve filmu a ruku na srdce, chtěl jsem to vidět jenom díky vysoce p*cha*elné sarah wayne callies, kterou všichni známe z prison breaku. A film i také tak začal, ale postupem času gradoval a gradoval a hlavně jsem si po celou délku filmu nebyl schopný představit zakončení celého filmu, takže jsem vydržel až do konce bez větších problémů. Jen tak dál, podle mne důkaz, že dobré herce lze najít i mezi špatnými. ()

lskala

Místama nudný a v žánru ničím se nevymykající thriller. Serálový Sawyer se mi v podání Joshe Hollowaye líbil podstatně víc. Jediné plus tohoto filmu je, že jsem skutečně nečekal závěrečnou pointu... 55% - 3*** ()

sedm.1

Nevím,jestli je přirovnávat Šepot k Omen zrovna úplně přesné,ale pár společných rysů tyto dva snímky mají určitě.Já je tu tedy nebudu porovnávat,ale jednak je to samozřejmě ústřední námět a jednak je to opravdu parádní a démonická atmosféra.Ta je sice naprosto odlišná,ale pro mě v Šepotu funguje neskutečně silně.Jistě k tomu pomohlo i prostředí,zima,sníh,chata v lesích,temný vizuál,podmanivá hudba,vše tu na mě prostě zapůsobilo velmi pozitivně,až strhujícím dojmem.Zápletka je pak absolutně jinde,má takový modernější háv,ale především ve mě i po dějové stránce zanechal Šepot působivé pocity.Únos malého chlapce a následné dění má šmrnc,ani na chvíli neni nudný,vše se odehrává v napínavém a dynamickém tempu,prostě slušná tajemná zábava,kdy jsem se moc těšil na průběh a hlavně i závěrečné finále.A i to se docela povedlo,ikdyž šlo zřejmě vyšperkovat daleko více,ale celkově ok.K dobru ještě musím připočíst herce,ať už (chvílemi možná už až moc) působivého dětského "raráška",tak "ztraceného" Joshe Hollowaye i jeho pěkňoučkou partnerku,prostě ani oni filmu neubírají,spíš naopak.Šepot je zkrátka napínavým,atmosférickým thrillerem,kde vše funguje a působí jak má a já tuto napínavou podívanou na potemnělé večery velice rád doporučuji. ()

herr_carter

Kromě céčkově vystavěného scénáře, tlupy snaživých, avšak netalentovaných herců a malého autisty tu bohužel neshledávám nic zvláštního a tak můžu říct, že jsem se úspěšně pronudil celým filmem a nyní můžu s klidem říci, že už jej pomalu ukládám do přihrádky "zdárně zapomenuto"................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

bari68

Ničím výnimočný ani originálny. Nič nové pod Slnkom. Taktiež ma nič ani nenapadá, čo by som filmu vytkol, či skonštatoval čo sa mi páčilo. Jeden z ,, tých,, filmov, ktorý neurazí ani nenadchne. ()

Loki_Six

Podla mna skor mysteriozny thriller ako horor. Skoda ze to nemalo nejaky tajuplnejsi koniec, ale inak to bolo dobre. Pacili sa mi hlavne tie kresby. ()

iXtr3m3

Neviem, ale ja som od tohoto čakal ďaleko viac. Obsadenie to malo na svoju dobu relatívne neznáme, všetci "povyrástli" až neskôr. Mne to prišiel ako ďalší generický Omen horor. ()

1860

Mě to prostě nepřišlo strašidelný a podle mě to bylo bez atmosféry, o kterou se tvůrci snažili, ale bez valného úspěchu.. Srovnávání s Omenem je mimo mísu, protože tohle je o hodně jinačí a horší film, i když ani jednoho klučinu byste neadoptovali.. ()

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)