Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

epoh

WTF? Bez děje, bez pointy, a navíc má člověk na konci pocit, že z toho někdo vystříhal spoustu scén, které tam chybějí, aby se dostal blíž k figurám, aby ho to chytlo, aby měl pocit, že se díval na film, který skutečně někdy měl scénář, a ne na film, který vznikal přímo na natáčení a uprostřed všichni zapomněli, co už vlastně natočili a co ne... Herci příjemní, scéna, kdy Vášáryová a Macháček zpívají na jevišti melodii z Muže a ženy dokonce vynikající, ale celé je to tak nějak divně nedomrlé. A nedomrlý nestyda je trochu průser, ne? ()

LuNaj

Trošku jsem nezachápal obsazení Gotta a až přehnané zviditelňování Frekvence 1. Knížku jsem četl, Viewegha jako autora můžu a i když jsou jeho knihy lepší, nežli filmové zpracování, Nestyda rozhodně nezklamal. Kvalit Báječných let pod psa nebo Románu pro ženy Nestyda bohužel nedosahuje, přesto film hodnotím jako nadprůměrný kousek. ()

monty.cl

Žádnej zázrak to nebyl-v tomhle filmu se vlastně skoro nic neděje, i když herci hrajou standartně dobře (Macháček,Liška,Babčáková). Jediný, co mě potěšilo, že Hřebejk natočil trošku jinej film, než jsme byli dosud zvyklí,akorát nevím, jestli tudy vede cesta...koukat se na to dalo, pár vtípků dobrejch, konec blbej=průměr 50% ()

miki68cz

Standartně dobrý výkon Jirky Macháčka, neuvěřitelně mladá a přitažlivá paní Vašáryová, skvělá muzika, další ze seriálu s názvem Hřebejk. Film nepřekvapí ani nezklame. Je to odpočinkový snímek pro nenáročného diváka a řekl bych, že je opravdu ze života. Doporučuji všem kdo si chtějí po dlouhém dni v práci odpočinout sledováním filmu o problémech jiných lidí aniž by je museli řešit :-) ()

Verunka84

Jediný klad na tomhle pro mě nelogickém filmu je hudba v podání Hany Hegerová a charismatická Vašáryová...obávám se, že Macháčkův vrchol byli Samotáři ()

Tominni

Příběh Oskara, který se snaží najít své štěstí, zažít pravou lásku a tak utíká od své ženy ke krásné, mladé, ale celkem hloupé milence. Hřebejk natočil celkem nenáročný film, který trochu pobaví, lehce uplyne, ale to je asi vše. Je to tak mezi 2 a 3 hvězdičkami, na tři to nakonec vytáhla výborná závěrečná scéna pouštění kapra....... ()

DeaconMoss odpad!

Možná nechápu ten humor, možná to není můj šálek čaje, možná jsem proti českým filmům zaujatý, možná jsem se díval na špatnou verzi, ale určitě se mi to, co jsem viděl, nelíbilo a dávám tomu hodnocení "odpad!". ()

jprmusic

Nic moc. Standardní Hřebejk, standardní Macháček, standardní všechno. A navíc mi celej film strašně lezla na nervy hudba a písničky. A proč do toho tahali chudáka paní Hegerovou ? ()

curfew77

Skvělí herci, famózní hudba, a koneckonců i režie a kamera na elitní české úrovni, jenže... moderátor počasí je ZASKOČEN vyhazovem z práce, když kvůli milence hlásí opačnou předpověď než meteorologové (ehm?), pak si musí najednou přivydělávat jako ASISTENČNÍ ŘIDIČ PRO OPILCE (ehm ehm?), žádného z nich to ani NEPŘEKVAPÍ, protože se asi do jednoho nedívají na televizi (ehm ehm ehm?), a týž čtyřicátník dokáže OMYLEM vyprat v ruční rotační pračce želvu (ehm ehm ehm ehm?) a to všechno do první reklamy. Jo, a k tomu všemu zpívá Hana Hegerová. Viewegh jistě sice není žádný Tolstoj, ale něco jsem od něho četl, a TAKHLE pitomě on tedy nepíše - takže kdo se tady má stydět? Nevím, stejně jako nevím, kdy u nás někdo konečně natočí normální film ze současnosti. Hloupý a nepatřičně prvoplánový NESTYDA jím ale rozhodně není. 50 %. ()

nula87

Bohužel každý Hřebejkův film po Horem pádem sice drží jakýsi standard, ale v porovnání s jeho předchozími výbornými filmy je to pouze slabý odvar. Ale pokud bych chtěl najít nějaké pozitivum, pak je to jednoznačně nejsnesitelnější Vieweghova adaptace. Možná by Hřebejkovi prospěla menší pauza a pořádná příprava na další snad už zase dobrý film. 55% ()

MyrnaAlec

Chtěla jsem dát šanci "české komedii". Žel jsem se dočkala "české parodie". Pro dychtivé shrnu děj : postarší moderátor počasí se jednoho dne (po x-letech) zahledí na frňák své ženy a rozhodne se že takhle teda ne. Svůj mimomanželský poměr s chůvou svého syna (jak originální) zpestří vztahem s populární zpěvačkou. Ta ho posléze opustí a hlavní hrdina zasedá ke štědrovečerní tabuli se svým synem. Paralelně také sledujeme sblížení manželky s mužem, který její nos ocení. Toť vše. Nechápu, co na celém božím světě donutí někoho v tomto učinkovat. Sebemrzkačství ? Masochismus ? Nic nefunguje - ani postavy, věrohodnost zápletek, kamera. Další zbytečný film. ()

merva odpad!

Nic horšího jsem dlouho neviděl. Orgie kýče. Hřebejk se nezapře. V kombinaci s Viewegem vznikl opravdu odporný a nestravitelný produkt, který tradičně porevoluční český divák dokáže velice ocenit v podobě vyprodaných kinosálů a na skvosty od Michálka či Najbrta přijde sotva třetina. ()

Uninstall

Z té spleti českých komediálních filmů, které se poslední dobou točí pořád okolo toho samého, je tento film rozhodně nad průměrem. Nicméně superzábavné či chytré mi to teda nepřišlo.... ()

boombang

Bavil jsem se, i když de facto ani nebylo čím. Cameo, cameo, cameo, Simonin frňák, přiblblej Macháček a někdo jako Zagorka. Jako televizní inscenace by to bylo vynikající - do kin bych to ale vůbec nedával. No, už se stalo. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková