Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

oveckaoa

K filmu představte si jdete od místa A do místa B a po cestě máte nástrahy. Navíc ty nástrahy odhadne i debil, který viděl jeden historický film. (Třeba most to že spadne jsem věděl už když jsem ho viděl) nemluvě o tom že tam žádné kromě toho mostu nejsou . Triky jsou na úrovni první retardované (ten konec) a o hereckých výkonech ani radši nemluvit. Zlatý Solomon Kane, který aspoň měl ty příšery a lepší děj. Jinak tento film je odvar z filmu Černá Smrt (s x krát horšími herci i dějem). Cage je totální trapák a opět se upsal totální sračce Perlman je na tom snad ještě hůř. Ani jednomu z nich bych v tomto filmu něvěřil ani kdyby si uprdli. P.s. 1 včera jsem četl rozhovor s Cagem ve kterém si tento film pochvaloval (nevím za co? ) P.s. 2 jediný pozitiv filmu První scéna ( s tím oběšením) a smrt Cageho a Perlmana (ale ty měly přijít hned na začátku filmu). Nejtupější scéna filmu jsou ty bitvy na začátku jak přejde několiv období v jedné ´´ bitvě,, to by snad i můj bratránek (chodí do 1 třídy) natočil i líp. ()

majxik

Mě osobně se tento snímek líbil. Za celou dobu, co jsem seděl v kině jsem se nenudil, na začátku mě jen štvalo že i přes cenu lístku do multi kina nedokáží zajistit bezchybnou zvukovou stopu. Ale zpět k filmu, herecké obsazení bylo podle mě velmi dobře vybrané, i když jsem se bál původně jak tam Nicolas Cage zapadne, nakonec jsem si nedokázal představit lepší dvojici do role hlavních hrdinů než právě Nicolase Cage, a Rona Perlmana. Jedinou výtku bych měl asi k "demonickým vlkům" kteří byli fakt tročku přehnaný. Ale pro milovníky trochu akčnějšího fantasy "doporučuju". ()

Phietros

Jo tak tenhle filmeček mě hodně potěšil. Začátek hodně působivý,když pověsí čarodějnice no a ve zbytku děje se vše nese v mrazivě- dobrodružném tempu,semtam s nějakou lekačkou. Když Cage ztratí při bitvách důvěru v církvi za kterou bojoval, vrací se se svím přítelem zpátky do země. Tam ale není nic v pořádku a všude je mor, který se šíří po zemi. Za vše mohou údajně čarodějnice a jejich kletba a díky tomu je Cage vyslán aby jednu čarodějnici dopravil k mnichům, aby se doznala soudu a mor skončil! Cesta plná napětí a tajemných scén a nakonec závěr, ve kterém vlastně nejde ani o čarodějnice ale o démona bylo víc než jen překvapující. Film se mi líbil a atmosféra byla podobná : Americké kletbě, nebo Ospalé díře což jsou filmy, které mám rád. Když opomenu začáteční bitvu, ztrouchnivělý most a možná i ten konečný souboj s démonem,kdy ho tak lehce dostali, tak u mě za 85% !!! ()

PiLgRiM

Dokonalej pokus o výpravnější akčnější a efektnější Black Death... Nízkorozpočtovost z toho číší plnými doušky už od začátku nesmyslně dementních " křižáckých bitev" u kterých by historikové jen potichu zaplakali, ale budiž.. Co byl hlavní problém, že film se tváří na víc než sám je.. Black Death byla nízkorozpočtová historická maličkost, ale za to sympatická žánrovka, která byla tím čím je. Tady vidíme tisíce digitálních efektů na úrovni cutscén z diabla 2, které byly ve své době bomba... Dneska už je to bída. Děj se hrozně vleče a celkově tam není nic moc poutavé.. A to jsem doufal v dalšího Solomona... Neuvěřitelně mě to zklamalo. ()

terunka003

Napínavé, strašidelné, démonické, stvůrovské × namachrované řeči, Nicolas Cage, strohé. Nevím, jak pořádně vysvětlit fakt, že jsem od toho čekala víc. Bylo to fajn, bylo to hezké, ale čekala jsem něco hlubšího než létající démony. Podle názvu jsem se těšila na čarodějnice, ne na vymítání ďábla. Nevadí. Ani jednou jsem neměla potřebu přerušovat film, což beru jako dobré znamení. Mělo to aspoň nějaký spád, i když to bylo hodně jedoduché. Claire Foy je úžasná, ostatní herci mi tam tak nezřetelně proplouvali. ..teda ten začátek byl dost vostrej.. ()

KitFisto

Season of the Witch mě příjemně překvapil, po těch řečech jak strašný a špatný film to je.To že scénář není více propracovaný a, že se jedná o dost ohranou záležitost mi ani tak navadilo. Závěr je když to vezmu kolem a kolem překvapivý a dost zmatený( zombíky si mohli fakt odpustit). ()

ywo666

Veľký potenciál premárnený do vzduchu. V 98 minútach nemôže taký film fungovať pri takom dlhom rozbehu. 30 minút naviac v podobnom dzuchu a som maximálne spokojný. Perlman už je starý ale jeho prítomnosť ma neobťažovala. Cage je štandardný. Vcelku ho mám rád a nenávidím odpor a podohodnotenie ktoré v súčasnosti sprevádzajú. Podčiarknuté a zhrnuté. Film dobrý len nedotiahnutý. 3*, ale kedže je to film s Cageom, ktoré sú automaticky podhodnotené ja automaticky nadhodnotím. Čiže 4*. Ale škoda. Podobný žáner môžem a mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. A to s rovnakými hercami, scénaristami aj režisérom. Chýbala len stopáž a pár nápadov. ()

uiu

Říká se sto lidí sto chutí. Do mé chuti se ale bohužel tvůrci netrefili, i když začátek vypadá slibně. Jakmile ale na scénu přikvačí tlupa digitálních vlků, začne příběh pokulhávat. Mnohem by se mi líbil reálnější pohled na čarodějnictví v zobrazované době, ale tvůrci se rozhodli pro tu hororovo-fantasy stránku věci, tedy že čarodějnice a satan existují a přivádí na lid mor a jiné rány... Příběh pak nechává v puse podivnou pachuť, že všechny ty vraždy a upalování ve jménu Boha a církve jsou vlastně správné, protože zlo v podobě démonů existuje a všichni ti sadomasochystičtí mniši jsou ti dobří v tomto příběhu. Ke konci ani neexistuje žádná logika (!!!SPOILER!!! Vždyť ono stačí dát satanovi hlavičku a přišpendlit ho ke zdi nožem a všemocný pán zla je na holičkách !!!KONEC SPOILERU!!!). Kdyby byl hrdinou příběhu Ron Perlman a ubíralo se to reálnější cestou, asi by to byl jeden z nejlepších historických filmů v poslední době... bohužel. PS: Shlédnuto podruhé s dabingem, který je jako vždy otřesný a film shazuje tak na jednu hvězdičku. Puštěno v přítomnsoti celé rodiny, která umírala nudou a často odcházela od obrazovky. ()

venison

Efekty super, ale jinak příběh nezajímavý, plochý a místy dost rozbředlý.. "Napětí" na konci moc napínavé nebylo.. Super byli mniši-zombie :-) Celý film herecky táhl skvělý Ron Perlman.. Pouštět si ho znovu nebudu.. ()

lennyd

Po deseti letech bojů si křižák Behman (Nicolas Cage) se svým přítelem Felson (Ron Perlman) uvědomují, že jsou církví jen využíváni pro krvavou práci. Rozhodnou se armádu opustit a vrátit se zpět domů. Kromě toho, že je celá země zdevastována zákeřným morem, jsou oba obviněni z dezerce, a jediným způsobem jak se zachránit je splnit pro církev ještě jeden úkol. Dopravit dívku, označenou za čarodějnici zodpovědnou za epidemii moru, do dalekého kláštera, kde má být podrobena prastarému rituálu. Zdánlivě jednoduchý úkol se brzy změní na noční můru, která prověří jejich fyzické i psychické schopnosti ... Nemohu říct, že by se mi tento film nelíbil - ale na druhé straně nemohu ani říct, že byl byl nějak extra nadšený. Celkově se člověk nijak moc nenudí, a když si zvyknete na Cageovo háro, tak se na film dá i koukat. Škoda jen, že více prostoru nedostal Ron Perlman, pro kterého je tento druh filmů jako stvořený (ten chlap snad fakt musel vyrůst ve středověku). Jinak už od prvních chvil je jasné, o co ve filmu půjde, a i docela přesně se dá odhadnout - jakáže to závěrečná dvojice opustí filmové plátno naživu... ()

noriaki

Postavit snímek na herectví Nicolase Cage a Rona Perlmana chce kus odvahy a to i když jde jen o film "putujeme z bodu A do bodu B, přičemž v bodě B nejspíš budem muset někoho zabít". Oba herci rozhodně nejsou špatní, ale jeden z nich je omezený svou vizáží vraha a druhý si může hodit korunou jestli zahraje slušně, nebo jeho výkon film potopí. Proto se nelze divit, že i když režisér do filmu zakomponoval jakous takous psychologii a intelektuální přesah, vsadil radši na bitevní scény a speciální efekty. Zpětně viděno neudělal dobře. Hon na čarodějnice vypadá na svůj rozpočet mimořádně lacině. Už scéna z křížových výprav dává tušit, že tohle není hollywoodská první liga. To co film ztratil na vizáži, atmosférou nedohnal. Ta je stejně beztvará, jako pseudostředověký svět jímž hrdinové putují. Herecké výkony jsou průměrné, překvapila jen mladá Claire Foy, která hravě strčila do kapsy celou hvězdnou dvojici. ()

VasaX

Nick Cage a jeho filmy... člověk mu pořád věrně fandí a on mu přináší něco, co si za svou důvěru nezaslouží, ale ani ho za to nemůže zatratit. Hon na čarodějnice není naprosté zlo. Je to dílo nádenického režiséra které se mu zmítá v rukou jako čerstvě chycená štika. Jsou sice chvíle, kdy ji pevně uchopí, ale tahle "štika" se nedá a pak se zase začne zmítat až skončí zpátky v rybníku... Jako historický by posloužil stejně dobře... hrát to tak na náhodu a překvapivé, ale vysvětlitelné události, jelo by to lépe. Ale hned na začátku dostane "historický" facku od fantasy. I když mám fantasy rád, ak tady je fantasy tím, kdo celou dobu šikanuje kvality snímku. S přehledem se mohl celý snímek, až na velké zprasené finále, obejít bez jakéhokoli fantaskního prvku... ale ne. Temnost, hororovost a napětí se gradovaly efekty a zřejmými výlety do říše fantasie, naprosto zbytečně. Čarodejnice, vlci, halucinace. Všechno. A velké, odporně digitální, finále s démonem? To byla rozhodující rána pod pás. Bohužel na tomhle režisérko/scenáristickém výblitku nic nezachrání i celkem zajímavá herecká sestava: Ron Perlman, Christopher Lee nebo Robert Sheehan (nathan z Misfits) či Claire Foy (která byla skvělou Adorou v Pratchettovské adaptaci Going Postal). Season of the Witch měl potenciál, který byl štábem, možná i halvně postprodukcí, zadupán do země. Bohužel opět na vrub Cageova renomé... _________________________ PS: Nedávno jsem se dozvěděl, že triky se dělaly u nás v Česku. Tak to jsme si tedy udělali asi tak stejně dobrou reklamu jako si udělal Bush s jeho "zbraněmi hromadného ničení". ()

Marooned17

Musím přiznat, že jsem čekal, že film bude POZOR SPOILER o tom, jak Cage zachrání dívku nespravedlivě nařčenou z čarodějnictví. Do té doby, než jsem pochopil, že ne (úvod mě zcela minul), tak se mi film fakt líbil. Každopádně podle mě pokud by film vypadal takto, býval by měl mnohem větší konzistentnost děje a dopadl by lépe. Byly tam ale i tak některé velmi pěkné pasáže. Po onom dějovém zvratu, když se zjistí, jak to z dívkou je mě už konec přišel jako nezbytný a předvídatelný. To by bylo na 3 hvězdičky, ale za vinikající Claire Foy, která se role obviněné dívky zhostila velmi dobře dám za 4. Celkově je to pohodový oddychový film s pěknou atmosférou. Víc takových, ale s lepším scénářem bych uvítal. ()

MishKonn

"Shit"? "I saved your ass many times"? No, tyhle "hlášky" jsou už tak velmi slabé, když je ale navíc odříkává středověký rytíř s americkým přízvukem (!!), přijde vám tenle snímek jako prostě a úplně totální hovadina. Všichni kolem ústředního dua se snaží z filmu udělat něco pořádného, ale dvojice Cage-Perlman vypadají, jako kdyby došli z nějaké celebrity-kalby, nahodili brnění a začali improvizovat / předčítat otřesně nudný scénář. Pár lepších momentů a charisma hlavních protagonistů tenhle kousek zachraňují od totálního shitu (a to prosím zrovna ne ve chvílích, kdy Cage hláškuje). Velmi slabé tři hvězdy. ()

PetrPan2

Na mainstreamový hollywoodský film nic moc, ale jako béčkový horor je to super. Docela zábavné, místy strašidelné a i ty zpackané digitální efekty nakonec přestanou vadit... jen ta laciná nahota, která tvoří onu nezapomenutelnou esenci béčkovosti tam chybí :o) ()

hroubek

Na mě celý film působil jako trochu slabší odvar ze Solomona Kanea.Což by nebylo vůbec špatný,kdyby Nicolas Cage neříkal ty svý moudra a víc se soustředil na své vnitřní problémy.Jediný opravdový herecký výkon vydal Ron Perlman,který je sympatak v každý roli.Prakticky lze říc,že film funguje do té doby dokud hrdinové cestu ale jakmile dorazí na místo tak jde všechno co jsme viděli pryč a zakonitě musí nastat velkolepé finalé,které zkazí vyznění celého filmu. ()

skretik odpad!

Takže... ešte pred 40 min som si myslela, že tomu tú 1* dám - za hudbu :D... ale teraz som si istá, že to nie je možné... Aby ste vedeli, kresťanskí bojovníci bojovali proti diablovi, ktorý síce vedel lietať, ale musel predsa cestovať s ľuďmi, aby získal, čo chcel... potom je treba prečítať knihu - takže začneme čítanie... a skončíme niekde náhodne slovom "AMEN" a to je určite tá pasáž, ktorá zaberie - sme sa zhodli, že to bude asi tým, že na začiatku je dlhý obsah, na konci menný register, zoznam použitej literatúry, resumé v cudzích jazykoch atď, takže vlastne potom zostane len tá časť, ktorú treba čítať. A proti diablovi nikto nevládze bojovať, ale keď Vás naserie (sry za výraz), tak zrazu tú silu v sebe nájdete a... to proste nejde... to je tak zlá par´éodia na všetko možné, ale keby to aspoň ako paródiu mienili - oni si však myslia (mysleli), že to je vážne fantasy kombinované s realitou... smutné, smutné... A aj z medicínskeho hľadiska ma to tam preparádne hnevalo, napr. po prvých 3 min filmu je tam vidieť 3 obesené ženy hneď po obesení... a aj keď som videla v skutočnosti obesenca po asi 3 dňoch ešte nebol taký zelený, ako boli tie čarodejnice hneď po zoskoku... P. S.: Ani výkon Mikuláša Klietku nepomohol... :D ()

Timak

Já mu to vůbec nevěřil. Cage teď opravdu jde z blbiny do ještě větší blbiny a tento film je toho jasný důkaz. To už Perlman je mi sympatičtější a to je co říct (já ho totiž nemám vůbec rád). No nic, tak co tam máš dál Nicolasi? ()

0lie

Začátek filmu byl pro mě opravdu příjemné překvapení..scéna na mostě docela slušný úvod :) a průběh nenudil ba opravdu příjemně vyvracel to, že půjde o naprostou blbost, ale trapně nepromyšlené finále, které se spokojilo s digitálním ďáblem a zombie mnichy mě zase vrátilo nohama na zem..máme tu co dočinění s béčkovou fantasy, které pro postup do výšší kategorie chybělo docela málo, ale co čekat od Cage, který se spokojí s kde čím..velká škoda, že se téhle kurýrní služby na čarodějnice nechopil někdo jiný.. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor