Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

kikikrikri

Ne uplná tragédie, např. Solomon byl ještě o jedno stádium horší, ale žádná pecka to nebyla. Celková ponurá atmosféra nebyla špatná, i ten námět by ušel, ale celou dobu nic neříkající kecy nezachrání ani pusa Cageova. Konečný rozuzlení nebylo špatný, ale to jeho zpracování....to bylo jak z nebéčkovatějšího béčka. Filmů tohodle typu je tu plnej Mariánskej příkop! Docela mě to přestává bavit...Je pravda, že kdyby tam nehrál Niki, ani bych se na to nepodívala. Zkrátka absolutní průměr. PS. Sakra dejte tomu Cageovi už konečně nějakou pořádnou roli, kde bude mít co řikat!!!!! ()

D.Paulus

Filmů s tématem čarodějnic, inkvizičních procesů a zabíjení ve jménu církve jsme sice už viděli dost a dost, ale pojetí snímku Hon na čarodějnice (Season of the Witch) od režiséra Dominica Seny (Kalifornie, 60 sekund, Swordfish: Operace Hacker) jako road movie/buddy movie je natolik jiné, že dokáže vyvolat přinejmenším zvědavost a očekávání něčeho neotřelého. Po audiovizuální stránce se filmu mnoho vytknout nedá. Tvůrci poměrně přesvědčivě navozují dojem temného středověku a ani hudba od prakticky neznámého islandského skladatele Atliho Örvarssona nedělá snímku ostudu. Horší už je to s hereckým obsazením. Nicolas Cage – ať už si o jeho hereckých kvalitách myslíte, co chcete – se do středověkého oděvu prostě nehodí. Situaci trochu zachraňuje Ron Perlman, který je naopak díky své vizáži v drsném středověku jako doma a k němuž se postava hláškujícího sidekicka výborně hodí. Na těchto dvou velikánech je celé drama postaveno, takže ostatní se prakticky nemají šanci výrazněji projevit (o sporadickém štěku Christophera Lee ani nemluvě). Hon na čarodějnice se v mnohém podobá jinému fantasy snímku – Solomon Kane – a v něčem jej dokonce i předčí. Především je natočen poněkud civilněji než epos o drsném zabijákovi s tváří Jamese Purefoye a na závěr není divákovi nabídnut tak přepálený souboj s dvojčetem balroga z Pána prstenů. Solomonu Kaneovi však věříte každý podříznutý krk a každou drsnou hlášku proceděnou mezi zuby, což se nedá v žádném případě říct o „rytíři Nicolasovi de Cage“, který vyniká spíše v rolích ze současnosti. Velice chvályhodným prvkem filmu je nejistota, která zahaluje postavu mladé čarodějnice. Otázka, zda je, či není další z nevinných obětí církví vykonstruovaných čarodějnických procesů, je jednou z hnacích sil filmu. Každý, kdo pamatuje líčení orgií na Petrových kamenech v Kladivu na čarodějnice nebo srdceryvné doznání v Goyových přízracích, nemůže k nešťastnici necítit soucit. Zároveň diváka nahlodávají pochybnosti, kdo z družiny je ten tradiční podvratný živel. Společným jmenovatelem téměř všech zmíněných skutečností je tak přílišná schematičnost a neoriginalita, kvůli které se snímek nikdy výrazněji nezapíše do dějin kinematografie (a to ani ve svém vlastním žánru). Pokud však máte chuť na svižnou a nenáročnou fantasy road movie, říznutou hutnou atmosférou evropského středověku, Hon na čarodějnice určitě neurazí. ()

Camarro14

"Black Death" nepřekonáno! Tuna klišé, otřepaný scénář, Cage standartně nemastný, neslaný - zkrátka šeď a nuda! Pozitivum: Ron Perlman ... ()

Valkyria

Film se mi docela líbil... Zdálo se mi originální, že to vzali z pohledu "čarodějnice opravdu existovali"... Přitahovali mě i obsazení Nicolase Cage... a Rona Perlmanna.. Ovšem co se dělo na konci filmu mě dost zklamalo... Kdy mnichové lezli po stropech a zdech jako pavouci... atp.. Hrůza! Díky tomu moje hodnocení hleslo na nějakých 70% ()

Karp

Škoda toho rychlého konce, kdyby film dále gradoval, měl by možná i vyšší ambice. Takhle lze děl shrnout jen do jedné věty - převoz čarodějnice z místa A do místa B. Ovšem samotná cesta i tajemství půvabné čarodějnice navozuje to správné napětí, které by člověk u podobných snímků očekával. ()

LordMysti

Já byl příjemně překvapen, čekal jsem těžkou nudu a lacinou zábavu, o to větší bylo mé překvapení když děj příjěmně odsýpal, výprava také parádní, zajímavá akce a celkově mi to přišlo celé vyvážené a lehce nadprůměrné. Jako oddychovku bez problémů doporučuji pro velice široké publikum. ()

Rincewind

Zhruba do poloviny filmu to bylo napínavé, protože člověk přemýšlel, jestli ta holka opravdu čarodějnice je nebo není. Mělo to i povedenou atmosféru, bohužel v úplném závěru pokaženou patetickými řečmi. Hodnotit Cageovo "herectví" asi nemá cenu, naopak mile mě překvapilo, že se ve filmu objevil Christopher Lee. Celkově průměr, jednou bohatě stačilo. ()

Badmarshall

Od Seny bych čekal trochu víc, protože 60 sekund, Swordfish i Bílá smrt se mi docela líbili, ale tohle mě totálně zklamalo. Triky se mi zdály hodně amatérské a ty bojové scény byly na jedno brdo. O příběhu ani nemluvě, prostě tvůrci to odflákli a moc pozitivních věcí tam nezbylo. Jedině Perlman a jeho pár hlášek, jinak velké zklamání. ()

RajAthen

Od doby Solomona Kaina a Černé Smrti konečně další "historické" béčko, které si na nic nehraje, má nějaký uzavřený děj, občas utrousí hlášku v jinak pochmurném světě a v rozumné délce nezanudí. Příliš jsem nepochopil nutnost úvodního "výletu" do zámoří, ale tento film tu není od nějakého hloubání, spíš jde o svižnou agitku, že svaté knihy jsou skutečně svaté... ()

Luckyman

Mne sa tento film veľmi pozdával a od kedy som videl trailer, tak som sa na neho tešil. Bolo to celkom dobré, ani chvíľu som sa nenudil, nakoľko dej pekne od začiatku gradoval. ()

lubomir91

Další americký průměrný snímek, od kterého nic neočekáváte, taže vás ani nezklame. Nenáročný snímek pro nudné deštivé odpoledne. ()

Nyan

O kolik to mohlo být lepší nebýt "nervydrásající scény s mostem". Ta pohřbila zbytky mé snahy brát toto "drama" jakkoli vážně. ()

m_a_c_a

Ponurý středověk, čarodějnice, vymítání... to všechno by mně padlo do noty, ale dohromady s lacinými efekty a bídnými hereckými výkony si to víc než 40% nezaslouží. A o nějakém zajímavém ději se tu nedá ani mluvit - slátanina všeho možného i nemožného. ()

alonsanfan

Na filmy do kina chodím s určitým očekáváním a v drtivé většině vybírám tak, abych nebyl zklamán (čestné výjimky z poslední doby Hlava Ruce Srdce či Antikrist). V případě Honu na čarodějnice jsem očekával důstojného bratříčka Solomona Kanea. Pravda, mohla to být taky nedonošená, neduživá, těžce mentálně retardovaná a ošklivá sestřička, ale nebyla. ()

Incantator

Po dlhšom čase sa na plátnach kín opäť objavuje dobrodružno - fantazijný film s nádychom histórie. Podobne ako pred dvomi rokmi nakrútený Solomon Kane, aj HON NA ČARODEJNICE ponúka pre priaznivcov žánru nadpriemerný filmový zážitok, ktorý sa vďaka priemernej stopáži nezačne strácať ani v závere filmu. Historické pozadie vie uchvátiť, pôsobivé sú scény z križiackych výprav či života v stredovekom meste. Hlavní hrdinovia sú sympatickí a dá sa s nimi na ich púti stotožniť a nechýba ani dávka mystiky a tajuplnosti, ktorá, našťastie, neprerastá do temných hororových scén s potokmi krvi. Menšie výhrady mám len voči scenáru, ktorý je tvorený na hollywoodsky spôsob - stručný, jasný, zreteľný, avšak bez vedľajších dejových línií či viacnásobnej zápletky. V tomto bode by iste pomohlo, keby sa na filme aspoň koprodukčne podieľali britskí filmári. Dúfam, že tržby filmu podnietia nakrúcanie ďalších filmov, najlepšie v britsko - americkej koprodukcii. (16.4.2011) ()

Karmin

Tak já nevím, lepší ** nebo hodně špatné ***? Ono to totiž není zas tak mizerně udělané. Teda až na úvodní seriál "Války s nevěřícími" v čase 5:15 a 9:15, který doporučuji přeskočit. Zbytek filmu má hezky pochmurnou atmosféru, dobré kulisy a prohřešky proti dobovosti nejsou moc nápadné (ne že by tam nebyly, ale vem to Ďábel). Čarodějnice je super, s Perlmanem je sranda a Cage se umí tvářit správně zoufale. Akorát to všechno dohromady nefunguje, skoro až nudí. Nejsem filmový teoretik, takže nevím, kde se stala chyba. Škoda. ()

Tamten

Oddychový fantasy příběh ze středověku, který je na tom obdobně jako Lovci pokladů, Next a jiné Cagoviny. Nenudí, nenadchne, vhodný na pohodový večer bez nutnosti přemýšlet. ()

Oonika

První hodina jakž takž ušla, chvílemi jsem byla dokonce i napnutá... Ale ten konec, to byla teda prvotřídní s*ačka :) Tím to fakt zabili... Jinak mi to přišlo celé hodně uspěchané, do té cesty se dala nacpat mnohem více dobrodružství atd. A ten troubelín, co hraje v Misfits, tomu dal taky korunu :D ()

sarfian

Chýbalo mi tu trošku viac akcie a bosoriek. Atmosféra bola celkom vyvážená, jemne pochmurná a sychravá. Hodnotím na celkom slušných 3,5 . VIDENÉ 1x. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor