Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

teutates

Keď sa piesok lial a voda sypala... Behman v mene božom hlavy sekal, neohrozený krížiacký bojovník, ktorý fyzickým násilím previedol jedným sekom neverníka na nezabudnuteľnú správnu cestu, s ktorej už nebolo návratu. Nooo v jeden deň mu prišlo čosi divné... zamyslel sa skvostným spôsobom mecenáša a v tom mžiku vedel, že čosi nie je podľa božích pravidiel. Opustil karieru sekača hláv a stal sa z neho mučeník. No za 10 horami a 5 dolami, kde o jeho hrdinských činoch samozrejme počuli potrebovali jeho pomoc... no a v tom prišiel Behman, rezač. Asi 5 min. sa vzpieral samotnému veliteľovi (pre danú župu), ktorý prekladal božie slová do Behmanových ostre rezaných no nie elfských, ako by sa mohlo zdať, uší... Behman mučeník dostal úlohu a to nie hocijakú... previesť zlú čarodejnícu z miesta A do miesta B. Behman prisľúbi na oko krásnej mladej slečne riadny a hlavne spravodlivý súd, pretože vie, žee tzv. "čarodejky" v mene božom vešali podľa krásneho úsmevu a úsudku kazateľa. Cesta bola plná úskali... bla, bla, bla... z čarodejnice sa vykľul sám diabol, ktorého mučeník Behman v mene božom samozrejme porazil a tak zachránil mladú dievčinu (krv a mlieko) zo spárov diabla. Táa plná vďaky, proste musela tento príbeh podávať z generácie na generáciu až sme sa dočkali komerčného prevedenia... fascinujúce, musel som to skrátiť, nemal som sílu písať ďalej. 4/10 ()

dex2man

Díky názvu jsem žil v domnění, že půjde o 90ti minutový Nickyho pokus vyhonit čarodějnici. Omyl. Celý film si ji vozí v pohodlné klícce po morem zpleněné vlasti , aby ji mohl v cílové destinaci předat tuctu mnichů, kteří ji umučí, oběsí, upálí a utopí a pak ještě dvakrát, pro jistotu, s cílem ukončit tak epidemii, kterou svým potulováním a mumláním na zemi snesla. Dábelské stvoření v těle vystrašené dívky o síle dvou Arnoldů ,ale není ze svého osudu dvakrát nadšené (nečekaně), a tak na cestu chlapcům nezpívá, ale vyje. To aby s pomocí vlčí smečky v temném lese zalitém mlhou mohla zredukovat počty doprovodné eskadry. Jindy to má ještě jednodušší, stačí troška poblouznění a rytíři si bez remcání pářou bříška navzájem. No konec celé středověké road movie ještě velice překvapí, v Severaku je očekávající mniši totiž vyžadují okamžitou dekapitaci a pokud Nicolas neodrecituje to správné zaklínadlo, dojde ke konci světa. ()

Ant

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak tenhle film hodnotit. Za ty roky totiž Cageovy filmy vytvořili svou vlastní kategorii, na které klasické hodnocení nestačí. Už ani nevím, kdy naposledy jsem viděla film, kde by Cage jen neparodoval sám sebe, ale ve skutečnosti něco hrál. Sám Hon na čarodějnice je absurdní film, kdy to nejlepší je prvních pět minut a pak to jde jen z kopce. Směšné dialogy zachraňuje Ron Perlman, ale to příšerné CGI nezachrání nic. Na poli Cageových filmů to bylo ještě ok, ale jinak bych šla s hodnocením ještě níž. ()

mil@n.fanatik

Zklamání... Čekal jsem víc, můžu říct.. Příběh nic moc, nudil jsem se. Jediné co bylo plus byly efekty a příroda, jinak v podstatě nic kladného... 45% ()

Campbell

Sena je takovej divnej režisér natočí film který mě dost baví jako Bílá smrt a pak si to zkazí strašně průměrným filmem jako tohle. Začátek filmu mě bavil a všechno vypadalo fajn, ale po půlhodině se to zvrtlo v cestováním po lese. Navíc mi přišlo že se tu dost dlouho nic neděje. Jediné co mě zaujalo byly ti vlci, kteří sice vypadaly digitálně dost divně ale byla to asi jediná scéna která mě zaujala. Škoda že film nevypadal jako začátek hned bych byl šťastnější. Nejvíce mě ale zklamal konec kterej byl tak neuvěřitelně klišovitej že bych brečel. Na film jsem se celkem těšil o to větší bylo zklamání. ()

predators

Řekl bych, trochu podhodnocen... Hon na čarodejnice se ani zdaleka neblíží oněm některým zmiňovaným brakům, které v posledních letech Niko natočil. Příběh je zajímavý, nestaví na žádných předchůdcích a dokázal mě svým vyústěním i mile překvapit. Taky jsem nezaznamenal chvíli, kdy bych se nudil nebo měl chuť jít dělat cokoliv jiného, než sledovat putování Nicolasovy družiny. A řekněme si upřímně, že tomu tak u histrických výprav bývá. Ano, má své mouchy. Jmenuji např. ošizený střih oháněk s meči nebo lehce odfláknutý(ikdyž i tak povedený mohl dopadnout mnohem lépe) konec. A klidně by nás mohli ještě víc vystrašit. Celkově jde ale o slušný počin Dominica Seny, vzhledem k tomu, kolik času do této doby strávil na režiserské židli. 70% ()

Slartibarkfast

Pan Klec a kolega Perlička se pustili na tenký led a pokusili se natočit dobrodružný film o středověkém čarodějnickém bláznění. Na jednu stranu nejsem zklamán a bavil jsem se. Na stranu druhou už to taková sláva nebyla a celkově film prakticky neměl co nabídnout. Dva křižáci, co dlouhá léta sekali bezvěrcům hlavy najednou přijdou na to, že to asi není zas tak dobrý nápad a prchnou, aby se nechali znova naverbovat církví, kvůli eskortě čarodějnice na popravu. Velmi jednoduché a velmi nudné. Nebýt propracovaných bojových scén a jímavých epických pohledů na interesantní krajinu, asi bych u toho i usnul. Snad to příště výjde, neboť Cage už jistou dobu sklouzává k velice "béčkoidní" tvorbě, která mu moc na uznání nepřidá. 55% ()

Arsenal83

Okrem jednej napínavej scény na moste a potom ešte trochu s vlkmi je film taký priemerný až do momentu, kým sa nezmení na fantasy blud. Keby sa to nechalo v tej špinavej historickej atmosfére a Claire Foy radšej upálili, tak by som bol spokojnejší. A už vôbec sa nedá prehliadnuť, že film točil historický analfabet, lebo tých dejinných chýb tu boli desiatky. Už tu mohli rovno drbnúť aj Džingischána a starých Rimanov. V čase moru 14. storočia križiaci už dávno neboli v Svätej zemi a bosorky a hon na čarodejnice začal o storočie neskôr. Nehovoriac o kostýmoch a zbraniach, ktoré vybrali len tak náhodným výberom. Na bežného diváka to ale nezapôsobí, tak to až tak neriešim, ale z historickej drámy urobiť bitku s démonom, no škoda... ()

WANDRWALL

Cage si v poslední době vybírá špatné scenáře. Ale asi je to záměr, neb si myslí, že scenář je dobrý, ale výsledek, tedy film mu pak nastaví zrcadlo a on je zklamaný. Církevní hodnostáři, čarodějnice, vymítání ďábla apod., to vše je podáváno až příliš ospale, takže jsem usnul, jak jsem předpokládal asi v polovině nevzrušivého, banálního filmu, zajímavého asi jen pro děti a mládež a to kdoví jestli...(10.3.2011) ()

Slarque

I na béčkové poměry neuvěřitelně pitomý scénář, vyčpělá hvězda v hlavní roli a znuděný režisér na výletě v maďarských lesích. Když se nad tím zamyslím, tak tenhle film mohl dopadnout ještě mnohem hůř. Christopher Lee zaskočil jen na chvilku (a ještě se na něm vyřádili maskéři), takže z pozitiv zbývá málem jen Ron Perlman, kterého bych radši vídal v lepších filmech. ()

eLeR

Velikánska slabota. Čarodejnica mi absolútne neprišla strašidelná a posadnutá diablom, ale zase Cage celkom slušne vyzeral, tak ľudsky :-) ()

Lenny.M

Skvělý film, ke kterému bych neměla žadné výčitky...Bohužel, ten konec..Zbytečně přitažený za vlasy, připomínalo to nějakou bitku z Van Helsinga. Jinak po celou dobu si film držel své tempo, byl atmosferický, čarodějnice byla dokonale ztvárněna a hudba se mi taky moc líbila. Nebýt toho konce, dávám čistých 5*. 90% ()

iamek

Na kombinaci Cage a Perlman jsem se těšil, ale co mají chudáci dělat když scénař je tak nudný a režisér je očividně netalentované tele. Když navíc připočtete špatné triky, slaboučkou výpravu a mizerný děj tak nemohlo vzniknout nic dobrého. ()

Chrustyn

Mohl to být opravdu dobrý film ale to by zde musel být dobrý režisér. To, že je film tak špatný a nudný, není vyjímečně chyba Nica Cage ale amatéra Seny. Ve filmu se vůbec nic neděje je neskutečně nudný a když už začne nějaká akce, je fádní a o ničem. Obrovská nuda, kterou Nic potvrzuje, že prostě nemá čich na filmy. ()

korbitch22

Velice natěšení sme odjeli do Cinestaru,historické hororové fantasy + Nicolas Cage?Wow!Veliké lákadlo.První minuty filmu ste malinko na rozpacích,nejdřív je úžasná atmosferická sekvence s čarodějnicemi,pak to hned Sena skvěle zazdí mizernou choreografií Behmanových bitev.Takhle si to dovolit odfláknout...to chtělo koule,nebo - mozek :-) Tudíž sem měl celkem rozklepáno,co že nás to čeká.Po Cageově odchodu s armády se ovšem rozehraje mistrovské dílo,slušná výprava,dokonalá atmosféra ale hlavně skvělý a napínavý děj,s dokonlým vizuálem,herci perlí jak můžou,Hlavně hláškující Perlman a mrtě potěšil i Robert Sheenan.Sedí te si přes hodinu,napnutí jak špona v podprsence Briany Banks,užíváte si tu temnou podívanou a najednou epic fail!SPOILER:finále příběhu vás tak strašně nasere,až to není pěkné.Oni udělají z atmosferické řežby tupý blockbuster s hnusným digitálním démonem.Místo toho,aby nechali tu holčičku jako čarodějnici,jen jí udělali pekelnej vizuál,bylo by to mnohem lepší a děsivější a hlavně by to nepopřelo celou pointu předchozího příběhu.Finální pasáž definitvně ztratí na atmosféře a vy jen sledujete komický boj,proti digitální zrůdě,ke všemu začne Sheenan(doposud hrající skvěle)pobíhat a trdlíkovat s knížkou osudu a vy se musíte chce nechce smát,protože to vypadá jako Nathanovská parodie z Misfist.Smrt Cage váš dávicí efekt umocňuje dvakrát a ten úplně nejkoncovatější konec,vykouzlí na vaší tváři dokonale zhnusení,stejně idiotsky končil Van Helsing.Holčička stojí u hroběčku....ahoj Beemana,já sem Anna! :-D ahoj,já sem nasranej jak ste to perfektně posrali,už sem čekal kdy se jeho tvář objeví na obloze a u kápnemu slzička,jako to bylo ve Van Helsingovi.Hroznej problém,ponechat na konci příběh čarodějnice,zakončit to Nicolasovou smrtí a finálním loučením malé holčičky,při čemž by se ďábelsky usmála do kamery!Klišé jako prase,ale k předešlému příběhu se daleko více hodící.Jen díky skvělé úvodní hodince,která si jela prostě pro 4*,dávám z milosti 3*,ale ten konec je opravdu příšerná sračka. ()

Crocuta

Na tenhle snímek jsem se docela těšil, ale ty 3 * jsou hodně slabé. Za největší klad považuji slušnou atmosféru, exteriéry a kamera vůbec také nejsou špatné a za zmínku ještě stojí herecký projev Rona Perlmana, ale to je asi tak všechno. Těch nelogičností, faktických nesmyslů, klišé a nudných a hloupých dialogů bylo přece jen příliš a pro někoho snad překvapivý konec to nezachrání. ()

Scalpelexis

No tak to ne, to se nepovedlo. Měl jsem možnost vidět před pár dny Solomon Kanea, takže jsem mohl srovnávat a Solomon vyhrál o parník. Celou dobu si říkám, že Cageovi tu další šanci dám, ale on mě čím dál víc přesvědčuje o tom, že už to lepší nebude. Čekal jsem o něco více temnoty (nějaká tam byla, ale dosti předvídatelná), ale nakonec se z toho vyklubala taková podívanná pro rodinky s dětmi. Scénář je děs, spoustu nelogičností (Ta smrt v pohřebišti? Nebo z té knihy se musí číst 3 hodiny, aby už toho zmetka zprovodili?), hrozný finále, nelíbil se mi ani ten křižácký začátek plný otřepaných klišé. Film prostě nezachrání velmi pohledné exteriéry, výborný Perlman (Spoiler: Mlátit démona hlavou do hlavy je přitažený za vlasy, ale to mě pobavilo na filmu nejvíc), slušná Claire Foy anebo ucházející hudba. Ať si prostě takové filmy nehrají na áčkové, když na to zdaleka nemají. ()

mcb

Tentokrát se američtí kritici trefili přesně do černého. Cageovu středověkou honbu za digi-čarodějnicemi letos nejspíš nic nepředčí. Jeho předchozí "béčka" byla sice velmi špatná, ale alespoň obsahovala nějaké cheesy hlášky, bizarní scény nebo byly tak špatné, až byly dobré (Ghost Rider etc.). "Čarodějnice jsou ale jen do nebe volající nuda, ve které začnete svou sedící polohu měnit přibližně po pěti minutách. Nic zajímavého, nic zábavného nebo nic snesitelného tenhle historický pokus o film nenabízí. Sena jen pokračuje v mizérii po sračkoidní (a taktéž brutálně nezáživné) Bílé smrti, která alespoň obsahovala sprchující se Kate Beckinsale. Tady ale není nic, jen odporně přepálené digitální finále, které je hořkou tečkou už tak špatného filmu. Kladivo na ty, co tuhle nudu srovnávají se Solomonem Kanem. 2/10 ()

Yardak

Solomon Kane je atmosférická bomba, Black Death je zase realistická pecka, ale tohle je bohužel průměrné fantasy béčko. S herci není problém (Cage a Perlman se do svých rolí i celkem hodí, skvělá čarodějnice Claire Foy), jednoduchý příběh ještě neberu jako mínus (je to přece béčkové fantasy), ale ten scénárista (křížácké výpravy ve 14. století?), digitální efekty až moc "viditelné", takhle si člověk nepředstavuje temný středověk. Prostě čekal jsem víc... ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor